БЕЗКИСНЕВА ГІМНАСТИКА ДОКТОРА КАРТАВЕНКА

Поділитися:
БЕЗКИСНЕВА ГІМНАСТИКА ДОКТОРА КАРТАВЕНКА

Розроблена нами, авторами «Школи безпеки здоров’я доктора Картавенка», безкиснева гімнастика, як показала наша щоденна практика, успішно справляється з проблемами просування жовчі, внаслідок чого практично на 90% розв’язуються проблеми післяопераційних холангітів.
Ці вправи утилізують «непотрібний» в організмі кисень, який, вступаючи в хімічні реакції з мікроелементами, утворює так звані «обмінні шлаки». Гімнастика заснована на принципах «безкисневого» дихання й широко використовується нирцями за перлами, які можуть не дихати протягом 5-7 хвилин.

Вправа № 1 «Дістати до сонця».

Вихідне положення: стати рівно, ноги на ширині плечей. Глибоко вдихнути, різко видихнути й, не відриваючи стоп від підлоги, максимально витягнути руки вгору. Затриматися в цьому положенні доти, доки не будете змушені вдихнути знову. Потім опустити руки й повторити все спочатку. Попервах (5-7 днів) рекомендуємо виконувати цю вправу під чиїмось контролем, оскільки велика ймовірність запаморочення й навіть падіння на підлогу. Робіть по 5 підходів.
Ця вправа допомагає посилити м’язовий корсет хребта і є прекрасним засобом профілактики та лікування не тільки сколіозу, а й остеохондрозу з явищами гриж міжхребцевих дисків. Крім цього, «сонячний» рух допоможе позбутися шуму у вухах, запаморочень, нестійкої ходи. Участь діафрагми в цій вправі рефлекторно посилює відтік жовчі й очисні властивості печінки, знімає навантаження з товстого кишечнику, посилює дефекацію, зменшує газоутворення в кишечнику.

Вправа № 2 «Сумо».

Вихідне положення: ноги на ширині плечей, руки в довільному положенні. Вдихнути, різко видихнути й, не відриваючи стоп від підлоги, максимально присісти. В ідеалі потрібно постаратися дістати сідницями до підлоги. Затриматися в цій позі доти, доки не будете змушені вдихнути знову, й прийняти вихідне положення. Кількість підходів - 5.
Ця вправа максимально навантажує артеріальну систему нижніх кінцівок, посилює капілярний кровотік, завдяки чому поліпшується робота венозної системи й опосередковано поліпшується діяльність печінки та жовчного міхура.

Вправа № 3 «Сумо-1».

Вихідне положення: сісти навпочіпки, не відриваючи стоп від підлоги. Максимально підняти таз угору, прогнувшись у попереку, опираючись обома руками об підлогу. Дихання таке ж, як у попередніх вправах. Кількість підходів - 5.
Третя вправа значно поліпшує роботу всіх внутрішніх органів.

Вправа № 4 «Сумо-2».

Вихідне положення, як у попередній вправі. Після різкого видиху - піднятися, не відриваючи ніг від підлоги, імітуючи піднімання тяжкого двома руками. Дихання без змін. Кількість підходів - 5.
Ця вправа поліпшує роботу серця, а завдяки вуглекислому газу в крові значно поліпшується робота судин голови й мозку в цілому.
Окремо слід вказати на чудовий терапевтичний ефект вправ «Сумо» для органів сечостатевої системи, профілактики та лікування застійних явищ у передміхуровій залозі в чоловіків і профілактики фіброміом у жінок.

Вправа № 5 «Рубання лісу».

Знайома нам усім вправа. Проте імітуємо рубальний рух по 5 разів праворуч і ліворуч. Дихання без зміни. Кількість підходів - 5.
«Лісові» вправи посилюють роботу так званих «сходових» м’язів, унаслідок чого зміцнюється грудна клітка й поліпшується робота серця. Також відбувається профілактика застудних, легенево-бронхіальних захворювань, посилення лактації в матерів-годувальниць, профілактика й супутня терапія маститів у жінок.

Вправа № 6 «Метання колоди».

Імітація кидання важкої колоди з-за голови. Спочатку імітуєте визначення центру маси свого тіла з положенням розведених рук за головою, після чого, глибоко вдихнувши й максимально видихнувши, «кидаєте» колоду вперед. Ритм дихання без змін. Кількість підходів - 5. У процесі виконання цієї вправи можливе запаморочення чи навіть падіння. Тому ліпше, щоб біля вас хтось був.
Шоста вправа поліпшує роботу всіх м’язів спини та грудної клітки, збільшує об’єм легенів, якісно поліпшує роботу залоз внутрішньої секреції.

Вправа № 7 «Стрибок у воду».

Імітуємо підготовку до стрибка у воду на видиху після глибокого вдиху. Повільно згинаємо ноги в колінах, повільно розгинаємо їх, піднімаючись догори, долоні складено разом попереду. Ритм дихання без змін. Кількість підходів - 5.
Ця вправа об'єднує верх і низ людини. Стимулює додаткове утворення енергії, сприяє ліпшому засвоєнню продуктів обміну й посилює механізми виведення шлаків.

Вправа № 8 «Підготовка лука».

У положенні напівсидячи однією рукою імітуємо згинання лука, іншою повільно намотуємо тятиву. Руки чергувати. Ритм дихання без змін. Кількість підходів - 5.
Восьма вправа позитивно впливає на такі органи, як селезінка, підшлункова залоза, жовчний міхур, дванадцятипала кишка. Є чудовим засобом для профілактики виразкової хвороби шлунка й дванадцятипалої кишки, дисфункції жовчних проток, профілактики та лікування холециститу й холецистопанкреатиту.

Вправа № 9 «Постріл із лука».

Ноги на ширині плечей, імітуємо стрільбу з лука, максимально відводячи руку зі стрілою за голову по боку вушної раковини. Руки чергувати. Ритм дихання без зміни. Кількість підходів - 5.
Дев’ята вправа поліпшує якість роботи печінки та шлунка.

Віктор КАРТАВЕНКО,
лікар-рефлексолог вищої категорії,
доктор медичних наук, професор,
академік, автор багатьох винаходів, книг і публікацій.
http://www.doktor-kartavenko.ru/