Ларису Антонівну відвідувачам ІІ виставки-форуму інноваційних методів оздоровлення «Імунітет» представила відома натуропат, народна цілителька Олена Світко, як зразок здорового й активного довголіття. Лариса Замкова давно переступила пенсійний рубіж, але ця активна й бадьора жінка продовжує ходити на роботу ще й зараз. Протягом 33 років вона дотримується вегетаріанства й харчується винятково рослинними та кисломолочними продуктами. За 27 років Лариса Антонівна перепробувала всі методи харчування: вегетаріанство, аюрведа, сироїдіння, роздільне харчування, одноразове, дворазове, триразове, семиразове, харчування впроголодь і т.ін. Своїм досвідом і міркуваннями про те, як бути здоровим і щасливим за допомогою духовного росту, харчування й руху, Лариса Антонівна люб’язно поділилася з нашими читачами.
ДУХОВНІСТЬ - ОСНОВА ЗДОРОВ'Я Й ДОВГОЛІТТЯ
Людина має бути здоровою й жити довго. Для цього потрібні три речі: духовність, харчування й рух (деякі додають: дихання). Я знаю випадки, коли жінка не приділяла уваги диханню, фізично працювала тільки влітку на городі й прожила 93 роки (баба Уляна, село Осикове). Знаю двох киянок, які останні 20 років не виходили з квартири, але щодня читали молитви й дуже мало їли. Дожили вони до 100 років (бабуся Ганна Миколаївна й Николенко Надія, які проживали по вул. Горького). Таким чином, основою здоров’я й довголіття є духовність: наші ДУМКИ, наші СЛОВА, наші ВЧИНКИ становлять наше ЗДОРОВ’Я. Важливе значення має й харчування: МЕНШЕ ЇСИ - ДОВШЕ ЖИВЕШ! Сьогодні йтиметься про харчування.
ВІЗЬМІТЬ ЗА ЗВИЧКУ КОРИСНО ХАРЧУВАТИСЯ
Народна мудрість говорить: «Людина є те, що вона їсть» (тобто чим вона харчується - таке в неї й здоров’я). А ось інша народна мудрість: «Бог дав людині продукти харчування, а диявол дав кухаря». Знаменитий лікар Авіценна (який жив за тисячоріччя до нас) сказав: «Усе є ліки й усе є отрута. Усе залежить від дози». Американські вчені протягом десятиліть вивчали, як харчування впливає на здоров’я людини. Вони дійшли висновку, що 90% усіх хвороб походить від неправильного харчування, і 80% хворих можуть вилікуватися за допомогою тільки однієї дієти без застосування аптечних ліків. Виробити звичку до здорового харчування не так уже й складно. Варто просто віддавати перевагу тим продуктам, які містять найкраще поєднання поживних речовин, потрібних нашому організмові.
ОБИРАЄМО ІЗ ПРОДУКТІВ НАЙЦІННІШІ
Назву найцінніші, на мій погляд, три продукти харчування кожного виду. З ягід перше місце посідають суниці, чорна смородина, обліпиха. Із фруктів на першому місці стоять яблука, абрикоси (курага) і вишні. З овочів на першому місці гарбузи, капуста, морква. Із круп на першому місці овес, гречка, жито. Цитрусові ростуть не в нашому регіоні, тому без них можна прекрасно обійтися. Із закордонних «гостей» найкорисніші лимони (їх добре заміняє кисла капуста), банани (замість них краще яблука) й апельсини (замість них, звичайно ж, курага). Із кімнатних рослин корисно вживати алое: «П’ю алое на сто років здоров’я!» На підвіконні у вазонах росте цілюща рослина каланхое. Ось салат з його листя: його миють, дрібно нарізають, змішують із зеленню петрушки й кропу, посипають подрібненим яйцем (100 г листя каланхое, стільки ж кропу й петрушки, одне варене яйце). До корисних продуктів належать зернові: пшениця, жито, овес, ячмінь, кукурудза, рис, гречка. Вівсяна крупа й борошно містять велику кількість крохмалю й білкових речовин, жири, мінеральні солі й вітаміни. Вони добре перетравлюються й високопоживні, тому є незамінним продуктом харчування для дітей раннього віку. Дорослим краще вживати цільне зерно (не дроблене, не подрібнене й не борошно).
ПРО ЧУДОДІЙНУ СИЛУ ВІВСА...
Кінь харчується вівсом, і тому це сильна й витривала тварина. Не дарма двигун у машині вимірюється кінськими силами. Висновок - побільше їжте вівса! Овес має обволікальну дію й рекомендується за гострих запалень травного тракту (які супроводжуються проносами). Рекомендується у вигляді киселів з борошна й відварів із крупи. Вівсяні крупи використовують у лікувальному харчуванні за захворювань серця й печінки. Відвар із вівса з медом - гарний загальнозміцнювальний засіб для людей, ослаблених після виснажливої хвороби. Готувати його так: у 5 склянок води засипати 1 склянку зерна й варити до густого киселю, процідити через марлю. У відвар додати 2 склянки молока, нагріти до кипіння, додати 4 ч. л. меду. Настій з вівса застосовують як жовчогінний засіб. Для цього 1 склянку вівса заварюють 1 л води та тримають на слабкому вогні до випарювання чверті цієї рідини. Застосовують по 2 склянки 2-4 рази на день. Інший спосіб: 2 склянки вівса заливають 1 л окропу, настоюють 20 хв, проціджують. Приймають в охолодженому вигляді по півсклянки тричі на день. Ванни з відваром вівсяної соломи допомагають за ревматизму, подагри, рекомендуються за рахіту й золотухи в дітей. Гарячі компреси з міцного відвару на ділянку нирок полегшують проходження каменів за нирковокам’яної хвороби. Сприяє овес і виведенню солей та шлаків з організму. Можна використовувати й такий рецепт. Щодня на сніданок запарювати окропом вівсяні крупи з висівками, чорносливом і курагою. Після обіду нічого не їсти й пити тільки дистильовану воду. Прихильники цієї теорії вважають, що з’їдене в другій половині дня сприяє зашлакованості організму й відкладенню жиру. Не їдять картоплю, борошняні вироби й солодощі, тому що вони дуже зашлаковують організм. Також корисні гречані крупи. Гречка згадується в Біблії кілька разів. Це цінне лікувальне зерно. Гречані каші рекомендовані за діабету. Достоїнства гречки різноманітні. Крупа містить багато цінних речовин - білки, жири, вуглеводи, солі, мікроелементи, органічні речовини, вітаміни - поєднання яких робить продукт не тільки поживним, а й цілющим.
ЇЖТЕ ЖИТО, ЩОБ ДОВГО ЖИТИ!
Пшеничний і житній свіжий хліб ароматніший та смачніший, але він важче перетравлюється, тому хворим із порушенням діяльності травного тракту потрібно вживати тільки черствий хліб. Хліб із висівками багатий на вітаміни групи В, мінеральні речовини, клітковину - такий хліб дуже корисний. Також корисне жито. З усіх видів найкорисніший житній хліб і з висівками. Перешкоджає сивінню й випаданню волосся вітамін РР, який міститься в хлібі з борошна грубого помелу, у висівках, крупах, квасолі, горосі, картоплі й ін. Рекомендовано з’їдати щодня три види продуктів із перерахованих. Проросле зерно. Пророслі зерна наші предки брали із собою в далекі походи як їжу, яка «всі нутрощі зміцнює й сили тілесні стверджує». Для того щоб приготувати таку їжу, треба промити зерна, розкласти між двома шарами мокрої бавовняної тканини, не даючи їй висохнути, і поставити в тепле місце. За 24 години пшениця має прорости. У зерен з’являються маленькі біленькі росточки довжиною до 1 мм. Це саме те, що потрібно. А якщо росточки позеленіли - то це вже отрута! Можна їсти пророслі зерна просто так - одну-дві чайні ложки перед сніданком, а можна їх трохи підсушити, перемолоти на млинку для кави й отримане борошно додавати в їжу. Можна проросле зерно пропустити через млинок для м’яса, залити окропом (але не кип’ятити) та їсти з медом.