ДО ЛІКУВАННЯ ТРАВАМИ ПОТРІБНО СТАВИТИСЯ ЯК ДО САНАТОРІЮ

Поділитися:
До лікування травами потрібно ставитися як до санаторію

"До лікування травами потрібно ставитися як до санаторію" - таку пораду надав травник Андрій БОРОВИК одному з додзвонювачів під час прямої телефонної лінії. Але стосується вона  всіх, хто вирішив спробувати цілющу дію трав. Одна людина їде в санаторій, щоб пролікуватися, а інша – відновитися. Є хвороби, за яких без кваліфікованої медичної допомоги не обійтися, і трави застосовують як відновлювальну терапію, а є такі, де трави успішно справляються, й іноді навіть краще за медичні препарати. А тому, відповідаючи на питання наших читачів, Андрій Миколайович ретельно допитував кожного про супутні симптоми. Бо для кожної людини є свої трави. Проте в «Зеленій аптеці Боровика» є й універсальні збори лікарських рослин, застосування яких прийнятне практично усім.

Людмила, Полтавська обл.  Лікарі виявили у мене кісту в підшлунковій залозі. Чи є такі трави, які б її прибрали?

Андрій Боровик (А. Б.): Кіста на будь-якому органі - це фактично мішечок з фізіологічною рідиною. Якщо цей мішечок не великого розміру, не росте, то він може не впливати на самопочуття людини. Є рослини, які гальмують процес росту кісти, сприяють розсмоктуванню цього утворення.  Одночасно з ними треба вживати трави, які  нормалізують роботу підшлункової  (або іншого органу, на якому утворилася кіста). Для вас треба сумістити збори трав від кісти й для роботи підшлункової. Можете скористатися нашим рецептом: трава  звіробою та деревію, кореня гірчака зміїного, кори дуба та оплоднів зеленого волоського горіха, взятих у пропорції (2:2:2:2:1). Для лікування підшлункової ми використовуємо такі рослини: квіти цмину, листя м'яти та бобівнику, трава материнки, собачої кропиви, звіробою, цикорію, чистотілу та споришу, а також кукурудзяні приймочки (всі рослини беруть в рівних частинах). При лікуванні кісти підшлункової залози беруть по 1 ст. л. з кожної суміші на 500 мл води, варять на водяній бані 20 хв, настоюють протягом ночі, проціджують та випивають протягом  дня кожного настою по 0,5 склянки 3 рази на день за 30 хв до їди та решту перед сном.

Ольга Василівна, м. Нова Каховка. У мене артрит колін, чи варто користуватися  аптечними мазями? Ще маю вузловий зоб. 

А. Б.: Є трави, які знімають запальні процеси у суглобах, і є трави, які відновлюють  хрящову разом із суглобною рідиною, яка його змащує. У такому лікуванні ми радимо спочатку пропити трави, що усувають запальні процеси, а після того пройти досить тривалий курс для відновлення хрящової тканини. Цьому надзвичайно добре сприяє трава вовчого тіла болотного. Можна зробити настоянку з нього (на горілці), а можна відвар. Настоянка робиться так:  100 г кореневищ залити 4 повними склянками горілки, збовтати та поставити у темне місце на 21 день. Вживати  по 1 ст. л. перед їдою.  Також нею добре змащувати суглоби, змочивши у ній тканину, або робити компреси, комбінуючи з іншими лікарськими компонентами.  Так само можна робити настоянки з кореня кульбаби, кори черемхи, цвіту дивини та цвіту бузку. Такі настоянки й знеболюють, й знімають запальні процеси, але це зовнішнє лікування. Треба обов’язково лікувати із середини, наприклад, таким відваром: цвіт бузку, безсмертнику, ромашки лікарської, гречки, трава звіробою, деревію, собачої кропиви, грициків, бруньки та цвіт сосни. Приготування: 2 ст. л. збору на 0,5 л кип’ятку, настояти в термосі 8 год, процідити. Пити по 0,5 склянки 3 рази на день за 30 хв до їди та решту перед сном. Що стосується аптечних препаратів вовчого тіла болотяного, - їх багато, але я раджу пропити його натуральним (у вигляді самостійно приготовлених настойок або відварів).
Від вузлового зобу найкраща рослина – це перстач білий. Але коли людина звертається до нас в перший раз, ми завжди рекомендуємо спочатку пропити його в комплексі з рослинами, які мають заспокійливі властивості – материнкою, мелісою та іншими, які вживаються за схемою – 4 дні пити, 3 дні – перерва. А за цей час підготується спиртова настоянка, і тоді продовжити лікування самим коренем. (50 г коріння роздробити молотком або на кавомолці, залити 500 мл горілки, настоювати 1 місяць в темному місці, щодня збовтуючи, процідити, пити по 30 крапель на 50-100 мл води тричі на день за 15-20 хв до їди. Після 1 місяця прийому - зробити перерву на 7 днів. Потім курс повторити. Для повного відновлення щитоподібної залози в початковій стадії захворювання необхідно використати 100-150 г коріння, у разі задавненої – 300 - 500 г. 

Світлана, м. Київ. Як позбутися папілом?

А. Б.: Вам варто звернутися до фахівців, які визначать, чи потрібна хірургічна допомога. Й бажано знайти  папілому, яка з’явилася перша, бо саме вона розповсюджує вірус папіломи людини, й він гуляє по всьому організму. Для його пригнічення можна спробувати застосувати  рослину  парило звичайне. Приготувати настій трави (2 ст. л. сировини на 500 мл окропу, настояти 2 год), випити протягом доби за 4 прийоми (по 0,5 склянки 3 рази на день перед їдою та решту настою перед сном). Курс лікування 2 місяці. Зробити 3 або більше курсів з перервою між ними у 2 тижні.

Тетяна Яківна, м. Полтава. Чи є у вас трава від  глистів?

А. Б.: Від глистів добре допомагає ромашка безпелюсткова (без’язичкова, зелена, американська). Вона росте в дворах і не є рідкісною. Але деякі травники не звертають на неї уваги, хоча  вона повністю повторює властивості ромашки лікарської, й,  крім того, має протиглисні властивості. Причому,  бореться проти різних видів глистів.  Важливо, що ромашка безпелюсткова не токсична, як пижмо чи полин, й приємна на смак, її можна пити навіть дітям. Внутрішнє вживання: 1 ст. л. суцвіть настояти 1 год в закритому посуді на 300 мл окропу, процідити і вживати по 0,5 склянки 3 рази на день (за аскаридозу -  по 150 мл вранці та ввечері, поєднуючи вечірню дозу з відваром кори крушини ламкої або настоєм листя касії гостролистої; за гостриків одночасно робити клізми з 50-100 мл такого самого настою).

Ірина, м. Львів. Маю камінці в жовчному міхурі. Чи можна вивести їх травами?

А. Б.: З камінцями в жовчному справитися складніше, ніж, скажімо, з нирковими, які розчиняються легше. Ваше завдання – не довести себе до операції, бо це зайве навантаження на організм. Треба, щоб жовч нормально циркулювала й брала участь в травленні.  Є трави, які не так «від» камінців у жовчному, як «при» камінцях. Якщо немає  кольок, відчуття,  що камінці рухаються та щось перекривають, то можна пропити певні трави, але лікування буде довготривале, швидко вони не розчиняються. Проте поліпшаться самопочуття та функціонування жовчовидільної системи. Збір трав: корені гірчаку зміїного, лопуха, миколайчиків польових, пирію, кульбаби, трава перстачу гусячого, парила, хвощу, чистотілу, плоди фенхеля, кукурудзяні  приймочками, листя берези, горобини та суцвіття цмину. 2 ст.  л. суміші трав залити 1 л води (добова норма). Кип'ятити 15 хв. Закутати, настояти ніч (можна в термосі). Зранку процідити та відтиснути залишки. Пити настій по 1 склянці 4 рази на день (тричі за 30 хв до їди та обов’язково 1 склянку перед сном). Курс лікування 2 місяці. Зробити 3 або більше таких курсів з перервою між ними у 2 тижні. Іноді відчуття поліпшення від застосування трав можна відчути лише за 2 місяці. Дотримуйтесь дієти без м'яса, солі, алкоголю, риби і яєць. Ще існує досить ефективна сокотерапія (соки свіжої моркви, капусти, огірка) жовчнокам'яної хвороби, але існує ризик загострення.
У більшості випадків у людей виникають холестеринові камінці. Це той холестерин, який мав з організму вийти, але він відклався у вигляді конкрементів. Потрібно обов’язково ввести до раціону натуральну якісну лляну олію холодного віджиму, але остерігайтесь фальсифікації та протермінованості олії (термін зберігання - 1,5 міс за умови правильного зберігання).У сезон кавунів слід щодня з’їдати його по 2-3 кг. Корисно вживати горіхи ліщини.

Ніна Полікарпівна, м. Краматорськ. Мені 80 років, маю гіпотиреоз, я перестала вживати гормональні таблетки, бо від них болить шлунок. Чи можете мені щось порадити?

А. Б.: Автоімунний тиреоїдит  лікується складно. Але в нас є збір трав, до якого входить  перстач білий. Хоча він більш ефективний за гіпертиреозу (вузлового зобу), але ми застосовуємо його як компонент для поліпшення роботи щитоподібної залози. У вашому випадку не можна просто взяти й перестати вживати пігулки тироксину без консультації ендокринолога. Зазвичай на зиму їх дозу збільшують.  Користуючись травами, треба пропити їх 2 місяці, знову здати аналізи на гормон, і якщо нічого не зміниться після оздоровлення травами, вони вам не підходять. У цьому випадку слід застосувати індивідуальний підхід. Для усунення вашої проблеми пропоную такий збір: собачої кропиви, деревію, чистотілу, омели, звіробою, цвіт глоду, квіти календули, листя кропиви, волоського горіха та трава медунки лікарської (у рівних частинах). 1 - 2 ст. л. збору на 0,5 л води, кип'ятити 5 хв. Настояти в термосі або гарно закутати. Зранку процідити й випити протягом дня за 30 хв до їди.

Сергій, Харківська обл. У сина з 16 років тромбофлебіт. Зараз йому 20. Чи можна зарадити травами?

А. Б.: Синові потрібно застосовувати трави, які зміцнюють стінку судин  (цвіт каштана, хвощ), і трави, які  впливають на формулу крові (буркун лікарський або білий). Ці трави взаємозамінні, тож їх можна використовувати паралельно. Але важливо одночасно не вживати лікарські препарати, які розріджують кров, і трави з цією ж властивістю.  Ми маємо такий фітозбір, який треба пити довготривало, курсами по 2 місяці із двотижневою перервою, й знову курс повторити. А зовнішньо слід обережно, без натискань, змащувати звіробійною олією, починаючи знизу від стопи та продовжуючи вверх по нозі. В ній багато корисних речовин, які через шкіру будуть продовжувати впливати на судини. Змащувати нею 2 рази на день, але не можна змащені ноги тримати на сонці, оскільки  може статися опік. Що стосується якості аптечної олії звіробою, я не знаю, де і ким збиралася ця рослина, чи в екологічно чистому місці, тому можу гарантувати лише те, що ми самі виробляємо. Збір трав для розрідження крові: квіти календули, цвіт та кора гіркокаштану, трава вересу, буркуну, материнки, деревію, шишки хмелю, листя м'яти та берези. Приготування: 2 ст. л. збору на 0,5 л окропу, настояти в термосі 8 годин, процідити, пити по 0,5 склянки 3 рази на день за 30 хв до їди та решту перед сном.

Тамара Іванівна, Харківська обл. Чи можна суттєво допомогти за цукрового діабету другого типу людині, якій 75 років?

А. Б.: Можна. Під час оздоровлення травами відбувається робота з підшлунковою залозою, а також щодо зниження рівня глюкози. Також потрібно поліпшувати стан судин, бо перепади рівня цукру дуже на них впливають. Однак слід пам’ятати, що зниження рівня глюкози ще не означає,  що зникла сама проблема. Пити трави треба тривалий час. Пропоную такий збір: трава люцерни, кульбаби, звіробою, підмаренника, материнки, череди та вівса з зерном молочної стиглості, листя кропиви, чорниць, м'яти, волоського горіха, стулки квасолі, цвіт бузини, гречки, суцвіття цмину та липовий цвіт, корені кульбаби та пирію (у рівних пропорціях). 2 ст. л.  (з верхом) збору на 0,5 л окропу, кип'ятити 2 - 3 хв. Запарити звечора, настояти через ніч. Процідити, випити за 4 прийоми (по 0,5 склянки 3 рази за 30 хв перед їдою й решту настою - перед сном). Якщо застосування  трав має бути довготривалим, то через кожні два місяці роблять перерву на 14 днів. Під час оздоровлення їжа має бути не стільки ситна, скільки легкотравна, без алкоголю, всяких прянощів, смажених, жирних, гострих та кислих блюд. Вживайте продукти багаті на клітковину, збагатіть свій раціон свіжими овочами та зеленню. Краще частіше харчуватись, але меншими порціями. Обов’язково введіть до раціону  натуральну лляну олію холодного віджиму.

Юлія Йосипівна, м. Івано-Франківськ. Постійно відчуваю шум у голові, маю проблеми із серцем, атеросклероз аорти. Порадьте, будь ласка, що мені робити? 

А. Б.: Ви пробували пити відвар конюшини ? (Так). Й вона не дала вам ніякого результату? (Ні). У вас є остеохондроз? (Є). Можливо, через остеохондроз у вас защемлені судини, й виявляється ефект, подібний до того, коли стискують трубу, вона починає гудіти. А вухами ви чуєте, як кров біжить вашими судинами. Тобто, з одного боку лікування має  впливати на кров, судини, а з другого – обов’язково треба боротися з остеохондрозом. Коли ви пили конюшину, вона свою роботу стосовно очищення судин виконувала. Але зовнішньо на судини тиснуть сольові відкладення у хребті, набряки. Тому вам треба пити трави, які будуть налагоджувати обмін речовин й виводити солі з організму. Ми робимо збір трав, у якому є такі рослини, які не використовуються в широкому вжитку і їх складно знайти. Тому краще, звичайно, скористатися нашим збором.
Стосовно остеохондрозу лікування тривале, потрібно провести кілька курсів. Збір: трава розхідника, деревію, звіробою, споришу, буркуну, грициків, корені пирію, листя кропиви, цвіт бузини.  Приготування: 1 ст. л. збору на 0,5 л окропу, настояти в термосі 8 год, процідити, пити по 0,5 склянки 3 рази на день за 30 хв до їди та решту перед сном.
Що стосується атеросклерозу аорти, то треба розуміти, що аорта – це найбільша судина в організмі. Для трав немає значення, на які судини впливати – вони однаково діють і на великі, і на малі. Конюшина, скажімо, однаково ефективно буде впливати на судини голови і на аорту. Але у нас є збір, підібраний суто від атеросклерозу аорти: цвіт глоду, квіти цмину, насіння льону, пагони малини, листя суниць, листя берези, трава кропиви, трава собачої кропиви, плоди горобини, плоди шипшини (додаються окремо). Приготування настою: 2 ст. л. суміші (окрім шипшини) на 0,5 л води, кип'ятити 1-2 хв. Після кипіння додати 3 шт. подрібнених плодів шипшини. Запарити звечора, настояти  ніч. Зранку обов'язково процідити. Приймати по 100 мл 3 рази на день за 30 хв до їди, а решту перед сном. Після прийому настою потрібно прополоскати зуби теплою водою, оскільки кислота з плодів шипшини роз'їдає емаль зубів. Організму необхідні вітаміни групи “В” на які багаті пивні дріжджі. Також потрібно споживати молоко до 1 л на добу, морепродукти та лляну олію (достатньо 2 ст. л. на добу). Щоденне споживання цибулі та часнику ефективні у профілактиці й лікуванні атеросклерозу, запобігає утворенню тромбів та знижує рівень цукру в крові.

Тетяна Борисівна, м. Київ. Моя донька на першому триместрі вагітності, працює у садочку вихователькою, а тому постійно хворіє на ангіну, частий нежить. Що порадите, щоб вона не хворіла?

А. Б.: У першу чергу треба  правильно лікувати ніс, бо звідти починаються усі ці   проблеми. Спочатку з’являється нежить, далі ця інфекція рухається в горло, починається запалення, тонзиліт, й одне тягне друге. Тому спочатку треба пролікувати нежить, наприклад,  протягом 7 днів закапувати у ніс по 1 краплі зранку та ввечері олію багна. Ці краплі не шкідливі. Якщо за цей період таке лікування виявиться неефективним, тоді вже потрібне буде більш ретельне обстеження. Але олія багна в лікуванні нежитю - найефективніша, бо не звужує судини, як аптечні препарати, а усуває запальні процеси. І якщо вчасно почати її крапати, то навіть до гаймориту справа не дійде. Коли ж гайморит уже є, тоді використовують інші, більш агресивні до інфекції крапі, куди входять не лише олія багна, а ще олія обліпихи та звіробою, і 10% прополісу. Вони можуть спочатку трохи попекти слизову, але вона швидко до них звикає й людина спокійно може їх використовувати. За ангіни можете зробити інгаляції з ефіроносних рослин:  шавлії, м’яти, лаванди, евкаліпту, дихати і полоскати горло. Ефірні олії ефективно впливають на бактерії, особливо на такі, що мають просякнуту жироподібними речовинами оболонку і через це дуже стійкі до інших дезінфекційних засобів (наприклад, стафілококи). А у вашому випадку усунення стрептококової та стафілококової інфекції, яка оселяється у садочках, лікарнях, є головним. Тому, крім  застосування крапель, потрібно пити збір трав, що пригнічує ці збудники інфекції й не дає їм розвиватися  у крові, тобто лікувати організм в цілому. Але враховуючи  вагітність, слід переконатися, що до збору не входять такі рослини як: материнка, чебрець, барвінок, грицики, калина, хвощ польовий, котрі  вагітним  протипоказані, а травники зазвичай вкладають їх до своїх зборів.  Ми маємо такий збір:  трава звіробою, деревію, парила, собачої кропиви, череди, листя малини, мати-й-мачухи, берези, кропиви, м'яти, квіти календули, ромашки, цвіт липи, бузини, дивини та трава материнки і чебрецю (в рівних пропорціях). Приготування: 2 ст. л. збору на 0,5 л кип’ятку, настояти в термосі 8 годин, процідити. Пити по 0,5 склянки 3 рази в день за 30 хв до їди та решту перед сном.

(Продовження в наступному числі газети)