ДОПОМОЖІМО ВТОМЛЕНИМ ОЧАМ

Поділитися:
ДОПОМОЖІМО ВТОМЛЕНИМ ОЧАМ

Утома, стрес, забруднення навколишнього середовища, нестача вітамінів в організмі, зокрема вітаміну А, тривала робота за комп’ютером можуть не тільки послабити зір, а й зумовити різні захворювання очей. Першими симптомами недуг, як правило, є почервоніння кон’юнктиви, подразнення та сльозотеча. Подібні симптоми можуть бути й ознаками втоми.Але, якщо з’явилося подразнення, почервоніння або запалення очей, негайно зверніться до офтальмолога. Він визначить причину появи таких симптомів. Зняти втому очей ефективно допомагає самомасаж: помасажуйте шию, порухайте шкіру лоба вгору-вниз, подушечками середніх пальців коловими рухами у напрямку брів погладьте шкіру навколо очей. Природні засоби теж допоможуть швидко зняти ці симптоми й усунути їх причину.

- Подорожник. Рослину застосовують для лікування запалення повік (блефарит, кон’юнктивіт) і ран рогівки очей: в 1 склянці окропу заварити 1 ч. л. сухої трави подорожника, через 2—3 хв процідити відвар і робити примочки до очей. Як профілактику очних хвороб і для поліпшення зору рекомендують приймати настоянку подорожника: залити подрібнене листя рослини горілкою або спиртом (1:10), настояти місяць, процідити. Приймати настоянку двічі-тричі на день по 20—25 крапель.

- Морква. Для повноцінної роботи органа зору потрібен жиророзчинний вітамін А. Його багато в моркві, але її потрібно їсти зі сметаною або маслом. Сприятливо на здоров’я очей і стан зору впливає і каротиноїд люпгеїн, який також міститься в моркві. Він має властивість проникати в тканини очного яблука, поглинати згубний для них ультрафіолет, зберігати цілісність клітин і гостроту зору. За синдрому сухих очей (хронічна нестача вологи в очах) рекомендується щодня протягом двох місяців випивати по 2 склянки свіжого морквяного соку.

- Ромашка. Настій цієї рослини використовують для промивання запалених очей і повік, зняття почервоніння і втоми: 6 ст. л. сухих квіток ромашки залити в емальованому посуді 500 мл перевареної води, накрити кришкою і поставити на 15 хв на киплячу водяну баню. Охолодити, процідити і довести перевареною водою до 500 мл. Або простіший рецепт: 2—3 ст. л. сухих квіток ромашки заварити в 1 склянці окропу, настояти 1 годину, процідити.

- Чорниці. Ягоди гарно лікують і підтримують здоров’я очей: підвищують гостроту зору, захищають очі від утоми і подразнення, прискорюють оновлення сітківки, поліпшують адаптацію в темноті, зміцнюють капіляри очного яблука. Як загальнозміцнювальний засіб для профілактики органа зору, а також якщо є ознаки захворювання очей, скористайтеся таким рецептом: залити звечора холодною водою 1 ст. л. сухих ягід так, щоб вода на 2 см була вище їх рівня. Уранці з’їсти ці «ліки» натщесерце. До речі, заморожені чорниці мають усі властивості свіжих ягід.

- Шипшина. Завдяки високому вмісту аскорбінової кислоти рослина ефективно бореться із захворюваннями очей, що супроводжуються дрібними крововиливами. У таких випадках рекомендується їсти свіжі плоди в будь-якій кількості або готувати із сухих плодів чай: 1 ст. л. подрібнених ягід залити 1 склянкою окропу, настояти в термосі ніч, процідити. Приймати напій по чверті-половині склянки 3—4 рази на день.

Підготувала Оксана ОСТРЯНКО.