Багато наших читачів скаржаться на погіршення зору, неприємні відчуття в очах, а також тяжкість у голові, проблеми пам'яті, запаморочення, хиткість. Часто ці проблеми спричинені однією причиною: поганим крово- та киснепостачанням очного яблука, головного мозку, атеросклеротичними явищами в судинах шиї та голові. Які фітокомпозиції та підходи нетрадиційної медицини допомагають поліпшити самопочуття за такого “букету симптомів”, розповідає відомий фітотерапевт Олена СВІТКО.
Працюйте з шиєю та виведіть солі
- Один з останніх листів, що надійшов від нашої читачки пані Галини з Кривого Рогу, має прохання допомогти в її ситуації. На одному оці в неї катаракта, на іншому – ангіопатія сітківки. Затуманений зір. Лікарі пропонують операцію. Вона не знає, що робити і як зарадити в цьому разі.
- Чи потрібна операція на очах, це рішення можна прийняти лише після особистого огляду. А от як поліпшити стан за подібних відхилень, дам кілька рекомендацій. Із проблемами зору я знайома з дитинства, бо носила окуляри. Та починаючи застосовувати методи натуропатії, я настільки відновила функції очей, що й у віці за 60 мені окуляри не потрібні, й навіть останнім часом я помітила, що в мене зір покращився.
Багато фітосумішей із рідкісними травами для оздоровлення голови та очей я заготувала цього року й можу поділитися з читачами газети. А з доступних рецептів для власного приготування рекомендую олію з квітів нагідок. Вона розріджує кров, поліпшує роботу печінки, містить вітамін А, лютеїн, що в комплексі добре позначається на відновлення функції зору та судин голови, корисна за ангіопатії, катаракти, глаукоми. Для приготування олії 100 г квіток заливають 500-700 мл оливкової або кукурудзяної олії, щоб вона покрила їх. Варити на водяній бані 40 хв, настояти ніч, перецідити, зберігати в пляшці в холодильнику. Вживати по 1 ст. л. перед сніданком чи обідом, запиваючи свіжовичавленим соком моркви. Можна приймати на постійній основі або хоча б місячним курсом.
Інша моя авторська суміш - «чудовий зір». Туди в рівних пропорціях, скажімо, по 50 г, входять квіти календули, волошки, листя гінкго білоби, плоди момордики, сакури японської, по 20 г червоного перцю, імбиру. Усе дрібно перемолоти до порошкоподібного стану та вживати по 0, 5 ч. л. сухої суміші тричі на день, запиваючи зеленим чаєм. Складові багаті біофлавоноїдами, сприяють регуляції тиску, покращують кровообіг, пам'ять, функції очей.
Протипоказанням до застосування фітосумішей у вигляді порошку є загострення проблем органами травлення.
Зазвичай, тим, хто має проблеми із зором та запаморочення, варто попрацювати з потилицею. Дуже часто через проблеми в потилиці кров повноцінно не доходить до голови й на цьому тлі виникають проблеми з пам'яттю, зміни в оці, як то катаракта й глаукома, стрибки тиску. Передусім робіть водно-сольові компреси. Для цього треба півсклянки солі трішки розвести склянкою гарячої води (щоб сіль повністю розчинилася), змочити в сольовому розчині складену в кілька шарів вату й у теплому вигляді прикласти на потилицю на 10-15 хв. Потому зняти, добре промити шию водою й розтерти потилицю та промасажувати, використовуючи олію чи мазь календули.
Курс - 10 разів (можна через день).
Усім, хто хоче покращити зір і побороти остеохондроз, гіпертонію, раджу вживати мою улюблену суміш коренеплодів. Узяти по 1 кореню селери й петрушки, а також лимон. Усе перемолоти й сирим вживати з кожним прийомом їжі по 1 ст. л. Це солегінний засіб, який дуже добре працює з потилицею, сприяє виведенню солей із так званого вдовиного горбика, що міститься на шиї між плечами та перетискає приплив крові до голови.
Нещодавно до мене приходила старша жінка зі скаргами на втрату зору й на те, що не може повертати голову в бік через закостеніння в ділянці шиї та потилиці. Я порадила приймати цю суміш та робити вправи для шиї, нахиляючи її врізнобіч. За кілька тижнів вона прийшла до мене на прийом радісною, сказавши, що голова значно краще рухається, зменшилися неприємні відчуття в голові та очах.
Жменя насіння щодня
- Що люблять наші очі? Які продукти показані для їх здоров’я?
- Дієта для очей обов’язково включає продукти, багаті вітаміном А. Це печінка тріски, печінка тварин, жирна риба, насіння соняшнику. Українська традиція лузання соняшнику має під собою глибоке оздоровче підґрунтя. Соняшник – багате джерело лецитину, який покращує роботу печінки, сприяє формуванню мембран клітин мозку, очей і всіх органів. Тому вживаючи щодня по жмені трішки підсмаженого чи сирого насіння, ми підживлюємо наш мозок та очі. Окрім того, чоловікам рекомендую щодня їсти по 2 ст. л. насіння гарбуза, що чинить загальну оздоровчу дію, підтримує їхню чоловічу силу.
Не викидайте й кісточки з винограду після того, як почавили ягоди на вино чи сік. Вживання шкірок та кісточок, що залишилися, дуже добре впливає на судини, сприяє покращенню зору, бо вони містять флавоноїди, мають високу антиоксидантну активність. Можна зробити олію з виноградних кісточок. 150 г кісточок залити 0,5 л оливкової чи соняшникової олії, поварити на паровій бані 1 годину. Як настоїться 3-5 годин, процідити. Приймати по 1 ч. л. 2-3 рази на день перед їдою, запиваючи гарбузовим чи морквяним соком.
Курс - 2-4 тижні. Після перерви можна повторити.
Протипоказання: жовчокам’яна хвороба.
Споживання грибів також сприяє покращенню зору та стану очей за катаракти та глаукоми. Вони містять полісахариди, які виводять холестерин, очищаючи від нього найдрібніші капіляри очей, покращуючи кровопостачання. Тому гриби рекомендую вживати вареними, смаженими й навіть сирими, якщо впевнені, що не отруйні й виросли в екологічно чистому місці.
Особливо добре для покращення зору споживати підосиновик та підберезник за таким рецептом. Гриби посушити, перемолоти й порошок споживати по 1 ч. л. 1-2 рази на день. Вони - потужні очищувачі судин від холестеринових бляшок, які саме й провокують появу катаракти, що видимі в очах як чорні цятки, що провокують затуманення зору.
Примочки, масаж, каміння та гімнастика – зовнішній вплив на внутрішні проблеми
- Як можна додатково зовнішніми методами впливати на покращення стану очей та роботу головного мозку?
- Добре робити примочки на очі, прикладаючи теплі пакетики зеленого чаю або змочивши в чаї ватні диски й наклавши їх на очі на 10-15 хв.
Олією з чорнобривців (варити за рецептом олії з календули) добре робити ніжний масаж навколо очей від зовнішнього кута до внутрішнього, легенько натискаючи на акупунктурні точки, що містяться вздовж брів, під бровами, в куточках очей. Таким чином покращується кровопостачання як очей, так і органів, що мають зв'язок із цими акупунктурними точками: шлунка, підшлункової залози.
Чудово прикладати на очі або масажувати ділянку брів кристалами кварцу. Згідно з тибетською методикою, це покращує зір. Для цього спершу слід розтерти долоні одна об одну до відчуття жару, уявляючи, що руки наповнилися дуже гарною зеленою енергією, та прикласти їх до очей на 5 хвилин. Таким чином енергія, тепло долонь зігріє й зніме напруження очей. Потому слід невеличкий гладеньки і бажано плоский камінчик агата чи кварцу, начитавши на них попередньо молитви, зігріти в руках, щоб камінь став теплим, і прикласти до закритих очей на 10 хв.
Особливо в разі астигматизму треба робити гімнастику для очей: малювати очима вісімки в просторі, дивитися на все зелене. Чудова вправа: почергово спочатку дивитися 1 хвилину на найвіддаленіший об’єкт на горизонті, а потім на близький до вас. Потому дивитися на перенісся й знову очі до центру, наліво, направо, водити очима по колу за й проти годинникової стрілки. Усе по 10 разів. Так робити по кілька разів 3-4 рази на день.
Увага! Протипоказаннями до застосування сумішей може бути індивідуальна непереносимість якогось компоненту з різних причин.
Перед застосуванням рекомендацій порадьтеся з лікарем.
Підготувала Валентина Берник.