КАРТОПЛЯ: ПОЖИВУ ДАСТЬ, А ТАКОЖ ТИСК ВРЕГУЛЮЄ І ЧОРНИЙ ДУХ ВІДЖЕНЕ

Поділитися:
КАРТОПЛЯ: ПОЖИВУ ДАСТЬ,   А ТАКОЖ ТИСК ВРЕГУЛЮЄ І ЧОРНИЙ ДУХ ВІДЖЕНЕ

Кожну тваринку, кожну рослинку, як і людину, наші пращури мудро вважали Божим творінням. Тож і ставилися з пошаною до всього, що їх оточувало, черпаючи із живої Природи здоров’я, духовне й фізичне. Про це нагадує нинішньому поколінню, аби воно всотало оту мудрість у себе і йшло з нею по життю, вчитель-народознавець з Буковини, автор багатьох книг, або, як їх іще називають, «Наддарів», зокрема, «Намистини», «У світі рослин», «Очі згори», «Золоте віно з бабусиної скрині» Гарафіна МАКОВІЙ. У черговий раз пропонуємо читачам долучитися до цих корисних і повчальних одкровень наших дідів і прадідів.

Картопля має в собі сонячну основу

Тяжко уявити собі наш стіл без картоплі. З неї понапридумували безліч страв. Варена, печена, в салатах...
Сама по собі бульба являє подобу випеченого хліба на столі: має в собі сонячну основу. Її можна їсти потрохи, як яблуко, сирою, й ніколи не буде раку груді: чорні енергетичні залежні ніколи там не утворяться. Їсти чоловікам картоплю сирою — гнучкість стану та пругкість тіла, сповненість додатковою силою.

Відвар картоплі поліпшить зір і роботу стравоходу

Невеличку терту сиру картоплину, скроплену олією, з’їдав у надвечір’я той, хто страждав шлунком, особливо запорами.
Вариться їжа на плиті, а в задній отвір, де нема вогню, а тільки ледь-ледь зблискують язички полум’я, вкидається картопля. Якась мить — і вона готова, і її можна вже вибирати. Здоровий дух природного вогню, попелу, що теж сповнений очищувальної дії... Струсивши попіл руками, іще гарячу їли. Знову ж таки, як хто хотів: присолюючи чи вмокаючи в олію, часниковий соус. Від такої картоплі додавалася сила, людина працювала як завідна.
Картопля варена, смажена — вона вже не має тих властивостей, що сира й печена. Вона просто насичує організм поживністю, але не є уже таким потужним на очищення провідником.
Відвар з екологічно чистої картоплі в лушпині — прекрасний засіб для покращення роботи стравоходу, підшлункової залози, поліпшення слуху та зору. Пили потрохи в передобідню пору. Для слуху й зору — тричі на день, ложку-дві, за десять хвилин перед їдою.
У такому відварі (не соленому) тримали на ніч стопи ніг (лишень стопи), як треба було стабілізувати щитовидну чи підшлункову залозу. Тримали на ніч лікті рук старі чоловіки, якщо тремтіли та не слухалися ноги. Тримали долоні по зап’ястя кілька разів на день, як сковувало руки. Давали ложку-дві ранками малим дітям, схильним до вплодження глистів.
Відвар з обчищеної картоплі таких цілющих властивостей не має.

Здружує сім’ю й дає позитивні емоції

Відварена картопля дуже сумісна з кукурудзяною мукою, тобто з мамалиґою. Відварена, заправлена смальцем чи олією з посмаженою в них цибулею, розведеним у воді часником і мамалиґа (по-нашому кулеша). Така страва дуже здружувала сім’ю, будила емоції позитиву.
Картопля з екологічно не чистої землі, труєна й перетруєна, щоб не була з жуками, — камінь, що провокує зниження потенції організму в цілому, сприяє зниженню слуху, появі хвороб горла та зубів, грибкових захворювань.
Екологічно чиста картопля-пюре: лік для підшлункової залози, кишечного тракту, печінки. Додана в суп — виводить з організму зайву воду.

Картопляний сік творить чудеса

Сік з екологічно чистої картоплі творить чудеса. Він має протизапальну, сечогінну, ранозагоювальну дію, його п’ють при нудоті, бо добре очищає організм, рекомендують при хворобах нирок, печінки, цукровому діабеті, при гастритах з підвищеною кислотністю, виразці шлунка, запорах, колітах. П’ють із цілющою метою при головних болях, хворобах серця, ожирінні, при набряках сердечного та ниркового походження, щоб знизити артеріальний тиск. Вживають по півсклянки два-три рази на день, за півгодини до споживання їжі. Сік сирої картоплі блокує новоутворення, виразки, рани. Проте якщо довго вживати (більше п’яти-шести тижнів на рік) — розлад стравоходу, печінки.
Сік із молоденьких бараболин очищає кров, жили (артерії), кашку із потертих клали на повіки, би ноги довго по-молодечому тупали по землі.
При сухому кашлі, нежитю, бронхіті дуже стають у поміч картопляні інгаляції. Картоплю відварюють, зливають воду, товчуть, додають кукурудзяного борошна чи лікарських трав (шавлії, м’яти, евкаліпта) й дихають над парою. Ще більший ефект має відварене картопляне лушпиння.
Дівчаток міжніжжям тримають над легкою парою із відвареного картопляного лушпиння, якщо є нетримання сечі. Чоловіки сидять над такою парою заднім проходом, особливо старенькі, якщо є геморой. Щоб побороти геморой, на ніч вставляють у пряму кишку вирізану із сирої картоплини свічу.
Сиру терту картоплину прикладають до хворих місць від опіків, варикозного розширення вен, наривів, екземи, виразки гомілки.

Кружальця на лоб від головного болю

Якщо не отруєна — дуже цілюща. Кружальця необчищеної кладуть на лоба, коли болить голова. Добре це робити, коли картопля молода. Вона витягує з організму те, що розм’якшує й роздрібнює наш кістяк, в тому числі й зуби, що дає відкладання солей.
Так роблять два-три рази на тиждень, по 5-6 хвилин. Але це добре робити не більше, як разів чотири на рік, бо сприятиме утворенню наростів, ґуль та кісток. Якщо робити такі кружальця зі старої картоплі — врегульовується кров’яний тиск, приводиться до норми кровообіг зони голови.
Варена потовчена картопля з напаром кукурудзяної муки (додати в гарячу картоплю третю частину) вертає тілу міць, якщо пекти чи смажити з неї коржі (окрім солі, нічого не додавати, смаження тільки на олії).
Свіжим лушпинням з картоплі добре обкладати ноги нижче колін (униз — пальців на три-чотири) напівкільцем, не торкаючи задньої сторони. Зміцнюватиметься пругкість тіла, лиця, зло (чорна енергія) забирається з-під грудей (грудних залоз), розряджається скупчення там усіляких нечистот.
Напівкругом, довкола п’яти (шпори) — можна від самої ступні аж по кісточки — виводяться з організму всілякі руйнівні знаки від поганої води.
Картопляний відвар (без солі), якщо полоскати ним горло, — виводиться з організму лишня вода (особливо, як набряки ніг, легенів, серця). Якщо класти примочки з підсоленого відвару на повіки заплющених очей — покращується зір.

Підготувала Любов ПОЛЬОВА-САХАНДА.