Виявити кісту може УЗД
Кісти печінки являють собою порожнисте утворення, наповнене світлою рідиною. У жінок вони трапляються частіше, ніж у чоловіків, у 3-5 разів. Ділять кісти на прості, травматичні, неопластичні, паразитарні.
Тривалий час кісти можуть не турбувати людину. Зазвичай їх виявляють у процесі ультразвукового дослідження органів черевної порожнини чи комп’ютерної томографії.
У разі збільшення кісти в розмірі можуть виникати нудота, відрижка, тупий біль у правому підребер’ї, який посилюється під час швидкої ходьби, активних рухів та фізичних навантажень.
Печінку потрібно щадити
Якщо у вас виявили кісту печінки, важливо дотримуватися дієти: вилучити смажену, копчену, неорганічну (ненатуральну) їжу, солодощі (крім меду). Адже печінка - основний фільтр нашого організму. Коли з нею виникають проблеми, дуже важливо щадити її, а це, передусім, - правильне харчування. Слід уникати тривалого перебування на сонці та перегріву.
Також важливе динамічне спостереження в лікаря, періодичні ультразвукові дослідження печінки. Адже якщо розмір кісти перевищує 5 см, показане оперативне лікування.
Призупинять ріст кісти природні засоби
Специфічного медикаментозного лікування від кіст немає. А ось за допомогою фітотерапії можна призупинити процес зростання кісти.
Тут у пригоді стануть корінь чи сік лопуха. Корінь треба заготувати в травні до початку вегетації, в іншу пору року - придбати в аптеці чи у фітотерапевта. Відвар: 1 ст. л. сухого подрібненого кореня залити 0,5 л води, ввечері на слабкому вогні кип’ятити 5 хвилин. Ніч настояти, вранці процідити. Відвар випити протягом дня за три прийоми за 20 хвилин до їди. Курс - один місяць.
Сік з молодого листя лопуха можна використовувати свіжим чи заспиртованим. Для цього свіжий сік змішати з розведеним спиртом (два до одного), зберігати в холодильнику, вживати по 1 ст. л. на півсклянки води тричі на день за 20 хвилин до їди. Пити щодня протягом місяця. Потрібно три-чотири таких курси на рік.
У лікуванні також можна використовувати траву чистотілу у вигляді відвару чи приготувати сік зі свіжої трави, зібраної у травні. Два-три місячних курси протягом року.
Можна приготувати збір трав: узяти корінь лопуха, квітки цмину, траву споришу, траву звіробою (по 4 частини), траву полину, листя горіха волоського (по 1 частині). Усе змішати. Одну столову ложку збору трав залити 0,5 л води й кип’ятити на слабкому вогні 5 хвилин. Ніч настояти, вранці процідити. Випити упродовж дня за три прийоми за 20 хвилин до їди. І так щодня протягом місяця.
До речі, ці фітопрепарати також можуть допомогти, якщо кісти з’явилися в інших органах, нирках зокрема.
Приймати препарати треба тривалий час, позаяк кіста утворилася не відразу й не може зникнути моментально за кілька днів. Тому наберіться терпіння, й ви переможете хворобу. Треба пам’ятати також, що оздоровчий курс має проходити неодмінно під контролем УЗД і наглядом лікаря.
Любов САЛІЙ,
фітотерапевт.
м. Суми.