Володимир Болсун, лікар-невролог, фахівець зі східної медицини.
Від функціонального стану нашої печінки залежать не тільки сила, витривалість м'язів та суглобів, а й здоров'я шкірних покривів, що дуже важливо для людини, особливо для жінок. У печінці синтезуються корисні речовини й розходяться звідти по всьому організму. Одне слово – від стану печінки залежить якість життя.
Здебільшого печінку лікують лише жовчогінними препаратами, не помічаючи, що вона, як гранат, складається з красивих багатофункціональних клітин – гепатоцитів.
Пропоную засіб для підтримання й відновлення клітин печінки – курячу печінку. Вона – готова й, наголошую, жива фабрика ферментів, вітамінів та ензимів.
Карсил та інші дорогі препарати, що містять ферменти, не йдуть із нею в жодне порівняння. Бо куряча свіжа печінка – це жива тканина. Тому ми її не будемо смажити й варити, а будемо... маринувати.
Приготування: беремо 300 г курячої печінки. Миємо, ріжемо навпіл і замочуємо в холодній воді, щоб вийшли кров і жовч. Тим часом готуємо маринад. Потрібні: свіжа цибулина, по можливості – тертий свіжий імбир або хрін (1 ст. л.), зубчик часнику, чебрець чи базилік (краще свіжий), чорний запашний перець – за смаком, 1 ст. л. соняшникової (або іншої) олії. (Не солимо!)
У скляній банці (достатньо 1 л) маринуємо печінку. Потім банку ставимо в холодильник, і за годину недорогий, але дуже корисний і лікувальний засіб – готовий.
Для ліпшого засвоєння та як гарнір використовуємо варену моркву.
Викладаємо на тарілку по дві ложки печінки з маринадом і морквяного пюре, можна скропити яблучним оцтом. Виходить дуже смачна й цілюща страва. Їсти дуже повільно, вслухаючись у гаму всіх відчуттів.
Ця страва значно поліпшить процеси травлення й запустить механізм оновлення клітин печінки за законом тканинної терапії, за законом подібності.
Зберігати мариновану печінку в холодильнику не більше двох днів.
Крім того, для підтримання нормальної роботи печінки, її клітинок раджу скористатися лікарськими рослинами. Наприклад, такими як цмин, пол-пала, кукурудзяні приймочки.
Відвар цмину: 10 г сухих суцвіть залити 200 мл гарячої води й витримати на водяній бані 30 хвилин. Зняти, відцідити й довести об’єм перевареною водою до 200 мл. Пити по 0,5 склянки два-три рази на день за 15-20 хвилин перед їдою. Після двох-трьох тижнів цмин змінити на кукурудзяні приймочки. Цмин не рекомендується приймати вагітним і людям із підвищеним артеріальним тиском.
Настій приймочок: 1 ст. л. сухої сировини залити 250 мл окропу, настояти 1 годину, перецідити й пити по чверті склянки три-чотири рази на день перед їдою. Курс – два тижні.