ЗА ГЕМАНГІОМИ ПЕЧІНКИ ДОТРИМУЙТЕСЬ ЩАДНОГО СПОСОБУ ЖИТТЯ

Поділитися:
ЗА ГЕМАНГІОМИ ПЕЧІНКИ ДОТРИМУЙТЕСЬ ЩАДНОГО СПОСОБУ ЖИТТЯ

Під час обстеження виявили ознаки капілярної гемангіоми лівої частки печінки. Порадьте, як це лікувати і якого режиму дотримуватися?
З повагою  П. Кравченко.
м. Київ.


Лист коментує директор клубу «Здоров-є» лікар, фітотерапевт, дієтолог Борис СКАЧКО.

Узагалі, гемангіома нагадує переплетення (клубок) кровоносних судин, якщо вона розташована так, що не перешкоджає відтоку жовчі чи крові з печінки, то є безпечною й нічим про себе може навіть не нагадувати. Із такою гемангіомою люди часто живуть усе життя. У разі, якщо гемангіома порушує роботу печінки, варто звернутися до хірурга.
Щодо способу лікування, то як такого його немає, людям із гемангіомою печінки чи іншого органа очеревини потрібно дотримуватися щадного способу життя, тобто працювати й поводитися так, аби не напружувався м’язи живота. Не можна піднімати великий вантаж, нахилятися з напруженням, треба уникати травм і спортивних ігор, де є небезпека травмування. А то підвищується очеревинний тиск, судини можуть не витримати його й лопнути. Якщо є нагальна потреба підняти щось важке, раджу присісти й лиш тоді, спираючись на ноги, піднімати вантаж.
Варто уникати закрепів, під час яких людина тужиться, спричиняючи підвищення тиску в очеревині, і відповідно в печінці та гемангіомі.
Знаю випадки, коли зменшенню гемангіоми сприяло розрідження крові, адже загущена кров призводить до розладу роботи печінки, утворення різних застійних явищ, зокрема гемангіоми. Тож до щадного режиму варто додати ще достатню кількість питва: узварів, чаїв, компотів, аби запобігти згущенню крові.