ЛІТНІ НЕСПОДІВАНКИ

Поділитися:
ЛІТНІ НЕСПОДІВАНКИ

Дачний сезон

Дуже часто, знудившись без дачної роботи, ми з радістю їдемо за місто й сумлінно починаємо працювати на грядках, зігнувшись дугою. І забуваємо, що це дуже шкідливо навіть для здорової та міцної людини. Якщо тривалий час полоти чи збирати ягоди, зігнувшись і опустивши голову, то порушується відтік крові від голови, можуть виникати запаморочення, різке зростання артеріального тиску, аж до втрати свідомості та інсульту.
Тому такі роботи треба виконувати, сидячи на невисокому стільчику. І намагайтеся не працювати з 11-ї до 16-ї години, оскільки саме в цей час рівень сонячної активності найвищий і ви ризикуєте отримати не тільки опіки, а й сонячний удар. Не забувайте прикривати голову панамою чи капелюхом і надягати сонцезахисні окуляри.

Обережно у воді

Переохолоджень потрібно уникати. І у воді, і в поході, та й просто на вулиці, вдома чи на роботі. Серйозні переохолодження загрожують розвитком фарингіту, бронхіту, запалення легенів, тонзиліту, захворювань нирок. Особливо обачним треба бути під час купання. Навіть зовсім тепла вода не має  спокушати перебувати в ній годинами. Якщо довго сидіти на холодних і мокрих каменях чи піску, то жінки можуть отримати цистит, чоловіки - уретрит та інші запальні захворювання.
Якщо температура води ледве сягає 20°С,  заходити в неї дорослій людині можна тільки на дві-три хвилини, а ліпше просто швидко зануритися. Якщо температура води становить 24°С,  можна залишатися в ній не більш як 15 хвилин. Ну, а якщо позначка термометра перебуває на 27°С і вище, тоді можна пробути у воді півгодини, при цьому активно рухаючись.
Варто пам’ятати й про те, що існує індивідуальна непереносність холоду, тому хтось може спокійно купатися у двадцятиградусній воді, а комусь складно входити в досить теплу воду й за сорокаградусної спеки на вулиці.

Навіть невідчутний вітер буває небезпечним

Переохолодитися влітку можна не лише у воді. Спітнієте на спеці, а потім потрапите в прохолодне приміщення чи взагалі під холодний струмінь кондиціонера - ось вам і переохолодження. Чинниками ризику можуть стати й протяг, і розчинене на ніч вікно, й прохолодні напої, і морозиво. А де переохолодження - там застуда. Вважається, що незначний вітер (який не відчувається, але його видно по відхиленню диму) охолоджує поверхню, на яку він дме, на 5°. Легкий вітер, який відчуваєш на обличчі, - на 6°. Свіжий вітер, що відчувається рукою, - на 9°.
І це мається на увазі суха поверхня, а якщо з поверхні випаровується вода (наприклад, піт - зі шкіри людини), то охолодження буде ще більшим. Тому, якщо людині в автобусі чи в поїзді півгодини дуло в шию, то від такого місцевого переохолодження вона може легко захворіти.
Тож літо й спека - не привід розслаблятися. Треба бути обачним, пестити й плекати свій імунітет за допомогою здорового харчування, вітамінів, фізичної активності та загартування. Загартована людина надійно захищена від багатьох неприємностей!