ПЕРЕДЧАСНЕ ОБЛИСІННЯ ЗУПИНЯТЬ ГАРМОНІЗАЦІЯ СТАНУ ТА ХАРЧУВАННЯ

Поділитися:
Передчасне облисіння зупинять гармонізація стану та харчування

Моєму синові 38 років, протягом 22 він хворіє на алопецію, перші прояви якої з’явилися ще в 11-му класі. Певний час після лікування у відомого травозная було незначне поліпшення, а останніми роками волосся випадає, а плями переміщаються з місця на місце. Дуже прошу поради фахівців.

З повагою Ніна Б., Полтавська обл.

Лист коментує лікар, фітотерапевт, дієтолог Борис Скачко.

Насамперед, молодому чоловікові треба розібратися в себе в голові, зі своїми думками та установками. Однією з причин передчасного облисіння є енергетичне розбалансування, порушення відчуття гармонії. Такі люди найчастіше перебувають у стані стресу, реагуючи на зовнішні подразники. Це можуть бути звичайні хвилювання на екзамені, неприємності в стосунках із друзями, іншими людьми, які, власне, є для нас «учителями».

Усі такі моменти треба вчитися сприймати спокійно, інакше організм, нервова система перебуватимуть у стані постійного стресу. Це призводить до порушення роботи травного тракту, система травлення не працює, очищення крові не відбувається тощо.

Тож синові читачки варто знайти спосіб усунення стресового стану та набуття внутрішньої гармонії. Можна просто читати молитву чи відвідати храм, звернутися до свого духівника, якщо такого немає, спробувати різні духовні практики тощо.

Харчування має бути переважно овочево-фруктове, до того ж овочі та фрукти бажано термічно обробляти. Їсти треба малими порціями 5-6 разів на день.

Зовні на шкіру голови можна робити різні живильні маски, наприклад: куряче яйце та 1 ст. л. олії. Корисним буде й масаж шкіри голови вологими пальцями, змоченими в кам’яній солі грубого помелу чи в морській. Масажують 3-5 хв, роблять це обережно, аби не травмувати шкіру кристаликами солі. Такий масаж поліпшує кровообіг, а отже, й живлення шкіри голови, а сіль витягне негатив, шлаки, тобто виконає місцеве очищення.

Корисно скористатися так званою борщовою дієтою, яка є універсальним набором вітамінів і мікроелементів. Овочі для борщу обов’язково мають бути якісними, не в’ялими. Зокрема, картопля – з рівною поверхнею та «вічками», на моркві можуть спостерігатися невеличкі біленькі корінці – свідчення того, що зберігали її в піску. М’ясо (яловичина, птиця, нежирна свинина) збагатить борщ білком, а в піст постачальником білка стануть квасоля, боби. Якщо використовують для борщу олію, то на ній не потрібно пасерувати буряки чи моркву, бо за таких високих температур вона перетвориться на оліфу. Тож олію, як і сіль, додають до страви під кінець варіння.

Щодо харчування, фітотерапії, можна звертатися особисто до мене. Контактну інформацію запитуйте в редакції газети.