ПРО ТРАВИ, ЯКІ ЛІКУЮТЬ ВЕСЬ ОРГАНІЗМ, ДЕРЕВА, ЯКІ СПРИЯЮТЬ ПОЛІПШЕННЮ ДОЛІ

Поділитися:
ПРО ТРАВИ, ЯКІ ЛІКУЮТЬ ВЕСЬ ОРГАНІЗМ, ДЕРЕВА, ЯКІ СПРИЯЮТЬ ПОЛІПШЕННЮ ДОЛІ

Мабуть, кожен з нас із захопленням читав розповіді про шаманів, знахарів, цілителів з різних куточків планети, які уміють спілкуватися з природою, знають властивості дерев, трав, вогню, води й уміють їх використати на допомогу людині. Але не обов’язково вирушати за тридев’ять земель, щоб побачити їх на власні очі. Один із них— Павло Штеменко, живе та практикує на Черкащині. А віднедавна Павло Васильович став викладачем Української академії цілительства.
Наше знайомство відбулося під час чергової подорожі в рамках проекту академії «Пізнаваймо Україну разом» по Шевченківських місцях. На Батьківщині українського Кобзаря й провидця ми не лише відвідали місця, де народився й виріс наш геній, змогли доторкнутися душею до його життя-подвигу, усвідомити далекоглядність його заповітів і передбачень, а й відчути силу землі, яка його зростила, тисячолітніх велетнів-дерев, що були безпосередніми свідками Тарасового життя, природних ландшафтів, які надихали його, формували як митця та особистість.

Земля, яка народила великого генія, - особлива

Саме на цій землі маленький Тарасик вдивлявся в цвіт калини та вишневого саду, дослухався до співу солов’я, вбирав у себе мелодійність української пісні, пізнавав народні звичаї, а потім примножив це все й залишив нам у своїй творчості, яка допомогла вистояти, зберегтися й відродитися українській нації попри всі трагічні випробування, які випали на її долю.
Завдяки надзвичайно цікавій, насиченій цікавими фактами з життя Кобзаря розповіді працівника музею в селі Кирилівка Олені Бондаренко, за 45 хвилин екскурсії перед нами наче в захопливому фільмі промайнуло все життя поета з його драмами, подвигами, перемогами, чудовими романтичними митями, мистецькими здобутками, самопожертвами. Багато хто з нашої групи ледь стримував сльози, які були виявом гордості, захоплення, самоусвідомлення своєї причетності до великої нації. Лише 13 років пожив Тарас Григорович вільною людиною, але за цей короткий час зумів зробити так багато для здобуття волі свого народу, як ніхто інший. У 1814 році народився Великий Кобзар, а у 2014 році відродилася українська нація.

«Батьківські уроки» - основа цілительської практики штеменка

Тут на Тарасовій землі, в селі Будище (там був маєток пана Енгельгардта, якому служив Тарасик), серед чудового парку, на березі озера в сусідстві тисячолітніх дубів, свідків життя нашого генія, відбувся семінар «Трави й дерева – надійні Цілителі та Великі вчителі», на якому ми трішечки доторкнулися до знахарських практик, змогли під іншим кутом - як на живих істот, поглянути на рослини, які нас оточують, усвідомити, що ми - єдине ціле, тож можемо отримувати поміч від них.
Павло Штеменко дещо прочинив нам двері в ексклюзивні «таємниці» спілкування з деревами, а також правильної заготівлі та застосування лікарських трав, щоб людина могла повною мірою відчути їх силу та поміч.
Павло Васильович отримав свої знання від батька, знахаря з діда-прадіда, який навчався науці цілительства у своїх бабусі та прабабусі.
- Наші родові знання батько доповнив, спілкуючись з іншими знахарями, а також працюючи лісником. Річ у тім, що під час професійної підготовки майбутнім лісникам потрібно було досконало вивчити понад 1200 рослин і скласти відповідний іспит. Адже кожен лісник мав план щодо заготівлі різних лікарських рослин для медичної галузі, - розповідає цілитель.
Перші роки свого життя Павло Штеменко провів у лісі, спостерігаючи, як батько спілкується з деревами, птахами, звірами, якою довірою й гармонією наповнені їхні стосунки.
- Пригадую, як одного разу, коли ми прогулювалися лісом, батько взяв у руки змію, посадив її собі за пазуху і ми пішли далі. Нам було добре з твариною, а їй з нами- вона висунула голову у розтібнену на грудях батька сорочку і спостерігала за тим, що відбувається довкола. Потім принесли тварину на те саме місце, де знайшли, й випустили. Іншого разу батько дав мені, трирічному хлопчикові, в руки змію, і я з нею безбоязно грався.
Брав чоловік сина й на заготівлю лікарських рослин, поступово розкриваючи перед ним ази, а потім і особливі аспекти збирання та застосування трав, деякі цілительські та духовні практики.
Пізніше він направив його на навчання до професійного лікаря, цілителя, засновника школи інеології, президента Української академії цілительства Сергія Герасимовича Біната, сказавши: «Їдь до Києва, там знайдеш свого духовного наставника». Навчався Павло Васильович і в інших відомих майстрів, приміром, у Емми Іосифівни Гоникман, яка приїжджала до Києва з семінарами та лекціями. Вона також подарувала йому деякі практичні напрацювання, які збирала по зернинці, спілкуючись із знавцями народної медицини, та які відкрив їй простір.

Людина й рослина – одне ціле за енергетичною структурою та хімічним складом

Один з перших законів Всесвіту - Закон Єдності, гласить: у світі все єдине. Тож людина є одним цілим з деревом, квіткою, травинкою, твариною тощо. Зовні ми різні, але за своєю тонкою, енергетичною структурою, хімічним складом дуже подібні. Тому об’єкти природи допомагають нам відновлюватися, омолоджуватися, ставати кращими, чистішими й навіть змінювати долю. Передусім ідеться про енергетичне відновлення. Кожна рослина, як і кожна людина, і кожен орган тіла, має свої вібрації. Люди, які займаються енергетичними практиками, можуть підбирати рослини собі та пацієнтам індивідуально саме за енергетичною відповідністю.
Крім того, рослини діють і на речовинному рівні. Ми знаємо, що людина на 80% складається з води. Інше - мікро-, макроелементи, вітаміни та інші біологічно активні речовини. Кожен орган має свій хімічний склад. Приміром, печінка має у своєму складі багато міді, тому її добре лікувати рослинами, багатими на цю речовину, в нирках переважає кадмій, відповідно, для них помічні кадмієвмісні трави. Тобто рослини допомагають збалансувати хімічний склад внутрішніх органів, нормалізувати обмін речовин, унаслідок чого відбувається відновлення їх функцій.

Щоб досягнути бажаного зцілення, враховуйте фази місяця

Однак далеко не завжди зірвана в лісі чи в полі рослина може принести людині очікуване одужання. Чому? Тому що заготівля лікарських трав - це величезна наука. Одні рослини потрібно збирати на світанку, а інші - після обіду. Крім того, трави, зібрані в першій декаді Місяця, відновлюватимуть, а в останній - очищатимуть організм.
Сонце за рік (365 днів) проходить все зодіакальне коло: сузір’я Овна, Тельця, Близнюків, Рака, Лева, Діви, Терезів, Скорпіона, Стрільця, Водолія, Козерога, Риби,- пояснює Павло Васильович. - 12 сузір’їв - це 12 різних енергій, які йдуть від них на Землю. Місяць також проходить зодіакальне коло, але за коротший термін - 28 діб.
Кожен зодіакальний знак за своїми енергетичними вібраціями відповідає за певні органи людського тіла: Овен за голову, очі, верхню щелепу, Телець — нижню щелепу, вуха, шию, горло тощо. Тому й під час заготівлі трав, і перед початком лікування потрібно враховувати, в якому зодіакальному знаку перебуває Місяць, тоді ефект від застосування трав буде значно вищим.
Сьогодні є достатньо астрологічних календарів, в яких детально розписано положення Місяця на кожен день, тому ця інформація може бути завжди під рукою й нею потрібно користуватися. Зважаючи на те, що це Світило розташоване близько до Землі, людина та всі інші об’єкти живої природи, перебувають під потужним його впливом. У цьому ми можемо пересвідчитися, спостерігаючи за припливами й відпливами водойм, які відбуваються залежно від фази Місяця.
Організм людини також дуже реагує на зміну фаз. Приміром, коли Місяць росте, він накопичує в собі речовини й енергію, а коли спадає, тоді, навпаки, віддає все зайве, очищається. Це дуже важливо враховувати для досягнення бажаного ефекту від лікування: очищення чи наповнення й відновлення.
Що стосується лікувальних властивостей трав, то вони також змінюються залежно від того, в якій фазі Місяця зібрані. Коли Місяць росте, він віддає дуже багато енергії на Землю, а Земля у цей час “видихає”з себе силу. І вся енергія Місяця і Землі накопичується у верхній частині рослин: квітах, стеблі, листі. Зібрані в цей час, вони наповнюватимуть і відновлюватимуть людину. Коли Місяць спадає, Земля “вдихає” його енергію і вона накопичується в корінні рослин, тому доцільно заготовляти саме їх.
Треба знати, що рослини зібрані під час перебування Місяця у знаках Рака та Риб (водні знаки), треба використовувати відразу, бо вони довго не зберігаються.
Звісно, під час заготівлі рослин потрібно враховувати й багато інших аспектів: період цвітіння, дозрівання плодів тощо. Приміром, у березні добре заготовлювати омелу. До речі, це відповідає й астрологічній науці. У березні Сонце перебуває в знаку Овна, який відповідає за голову. Омела, справді, добре діє на головний мозок, допомагає за гіпертонічної хвороби, поліпшує сон, нормалізує стан нервової системи, допомагає навіть у разі розсіяного склерозу. Важливий аспект: цю рослину потрібно збирати якомога далі від населених пунктів, щоб не було чути ні півня, ні собаки, ні звуків машин.
Ще один цікавий нюанс. Натуропати стверджують: якщо людина турбується про органи, які містяться у верхній частині тіла: правильно харчується, відпочиває, вживає трави, то нижня частина тіла в неї буде здоровою.

Піст, молитва, стан любові – важливі умови для заготівлі лікарських рослин

- Найголовніше в справі заготівлі трав - настрій душі людини, - стверджує Павло Штеменко. -Вона має перебувати в стані любові й безкорисливості. Не можна бездумно й без потреби зривати рослини. Спочатку потрібно вивчити її властивості, прочитавши спеціалізовану літературу, потім чітко усвідомити, для чого вона нам може знадобитися, яка кількість потрібна для власного лікування чи допомоги іншим людям. - Особисто я перед заготівлею трав пощуся, молюся, зранку, виходячи в ліс чи поле, нічого не їм. А взагалі, вже багато років не вживаю м’яса, риби, спиртних напоїв.

Унікальні рослини, які зцілюють увесь організм

Як розповів Павло Васильович, на нашій українській землі росте багато унікальних рослин, які допомагають людині бути здоровою. Приміром, парило (рос. - репейничек обыкновенный).
Якщо ми знаємо цю рослину, то вже наполовину є знахарями, - жартує цілитель. - Хімічний склад її дуже насичений за вмістом мікро- та макроелементів, вітамінів. Завдяки цьому парило має дуже широкий спектр дії на організм людини: регулює мінеральний обмін, активізує видільну функцію, зокрема сечогінну. У народній медицині його застосовують, щоб усунути застійні явища в печінці, жовчному міхурі, ним лікують хвороби шлунка, підшлункової залози. Ця рослина посилює роботу травних залоз, активізує кишковик, нормалізує обмін речовин, допомагає виводити камінці, усуває запалення сечового міхура, допомагає позбутися набряків.
Її застосовують у разі нетримання сечі в дітей і мимовільного сечоспускання в людей літнього віку. Вона помічна за бронхіту, сухого кашлю. Парило належить до небагатьох рослин, які ефективно борються із такими небезпечними інфекціями, як золотистий стафілокок, стрептокок, а також вірусом герпесу, допомагає в разі висипання на шкірі та слизових оболонках. Концентрований напар рослини використовують для полоскання горла в разі ангіни, для промивання ран, лікування геморою (мікроклізми, ванночки), зняття втоми ніг.
Заготовляють парило в момент цвітіння: зривають 15-20 см верхньої частини рослини, з квіточками й коробочками з насінням, які утворюються з нижніх квіток на стеблі, що вже відцвіли. У цьому особлива сила рослини: квітка - це енергія неба, насіння - енергія Землі. Тому дія відбуватиметься і на тонких польових структурах, і нарівні фізичного тіла.
Для внутрішнього застосування беруть 2 ст. л. подрібненої рослини, заливають 2 склянками окропу, 1-2 хвилини кип’ятять на слабккому вогні, настоюють протягом 2 годин. Вживають по 0,5 склянки 3-4 рази на день за 15-30 хвилин до їди. Курс лікування 1-3 місяці. Для полоскань, примочок, ванночок 5 ст. л. подрібненої рослини заливають 2 склянками окропу, настоюють 15 хвилин.
Коров’як (дивина густоквіткова)- також належить до сильних і дуже помічних рослин. Першого року він набирає сили, а другого - виростає в зріст людини, викидаючи могутнє стебло, обліплене у верхній частині жовтими квіточками. Саме їх і потрібно збирати в першій половині дня - до 12 години. Препарати коров’яку мають протиспазматичну, відхаркувальну дію, тамують біль, зменшують судоми й набряки тканин. Її використовують у разі кашлю, коклюшу, бронхіту, запалення легень, емфіземи, захворювань травного каналу, печінки та селезінки, нервового виснаження.
Місцево настойку коров’яку використовують для натирань у разі захворювань суглобів. Порошок з квіток рослини добре гоїть тріщини. Зокрема, тріщини сосків у матерів-годувальниць, ушкоджені місця спочатку змащують соком моркви, а потім посипають порошком квіток коров’яку.
Настій для внутрішнього вживання з коров’яку готують так: 1 ст. л. квіток залити 1 склянкою окропу, настояти до охолодження, вживати по 1 ст. л. через кожні 3 години.
Для лікування геморою: 5 жмень квіток коров’яку залити 2 л окропу, настояти до охолодження, застосовувати для 5-хвилинних холодних ванн, які роблять з інтервалом через 2 дні.
Для відновлення чоловічої сили помічним є диво сил, або оман високий. З оздоровчою метою використовують його кореневище, яке має дуже гіркий смак і дуже приємний запах. Для чоловіків літнього віку, слабосилих з нього готують дивосилове вино: 20 г свіжого подрібненого кореневища заливають 0,5 л портвейну і варять на слабкому вогні протягом 10 хвилин, проціджують, вживають по 50 мл двічі на день після їди.
Для жінок корисний цвіт каштана. Особливо це стосується тих, хто має проблеми з грудною залозою. На жаль, сьогодні таких дуже багато. Річ у тім, що груди уособлюють душу жінки, відображають її стосунки з чоловіком. На жаль, вони не завжди є гармонійними. Тому в наш час у жінок дуже поширена така патологія, як кістозно-фіброзна мастопатія. Цвіт каштана сприяє повному розсмоктуванню фіброзних вузлів. Крім того, він лікує кров, відновлює біополе людини.
Його рекомендують вживати в комплексному лікуванні пухлин мозку: 1 ст. л. сухих чи 2 ст. л. свіжих квіток залити 1 склянкою води, довести до кипіння, настоювати 6-8 годин, приймати по 1 ковтку за один прийом. Протягом дня випити 1-1,5 л цього настою, зважаючи на власну переносність. Річ у тім, що передозування настою може спричинювати судоми пальців рук. Тому добову дозу підбирають індивідуально: спочатку потрібно випити 1 склянку за добу, потім дві, потім три, потім чотири, п’ять ... і вибрати прийнятну для себе дозу.
До речі, каштан належить до магічних рослин, наші пращури захищалися ним від наговорів, наврочень та інших впливів нечистої сили.
Дехто з досвідчених травників вважає, що соснова хвоя помічна у разі 80% недуг. Справді настій з молодої соснової хвої сприяє повному відновленню судинної системи, лікує нирки, відшарування сітківки ока, розсіяний склероз, атрофію м”язів, судоми, гангрену. Його застосовують з метою профілактики онкологічних захворювань. Для приготуванн настою потрібно зрізати молоді гілочки сосни довжиною 5-7 см. 5 столових ложок хвої подрібнити, залити 0,7 л води, довести до кипіння, варити 10 хвилин на слабкому вогні, настоювати протягом ночі, закутавши. Зранку процідити. Випити протягом дня замість води.
Хочу вам подарувати кілька рецептів від відомого лікаря, парапсихолога Еми Іосифівни Гонікман.
Узяти 0,5 л натурального кагору чи коньяку, 0,5 л соку п’ятирічного алое, 0,5 кг меду з різнотрав’я, 200 г подрібненого кореня аїру, перемішати, настояти протягом 2 тижнів у темному прохолодному місці. Приймати по 1 ст. л. за 1 годину до їди чи через 1 годину опісля, запиваючи молоком або відваром материнки (рос. - душица) . Цей настій дуже помічний для відновлення сил, особливо для онкохворих людей. Якщо в людини пухлина печінки, то для приготування засобу ліпше використовувати коньяк. У разі раку легень до описаного рецепту потрібно додати ще 0,5 кг борсукового жиру.
Материнка- це також особлива рослина, як видно вже з її назви, яка походить від слів «мати», «душа». Вона може відновлювати формулу крові. Треба взяти 2 ст. л. подрібненої рослини, залити 2 склянками води, довести до кипіння, настоювати протягом ночі, закутавши. Зранку процідити, вживати по 50-100 мл за один прийом тричі на день. Можна додавати до смаку мед. Лікування починають з однієї склянки настою материнки на день, поступово збільшуючи дозу. Курс лікування підкаже сам організм. Коли відвар здаватиметься менш смачним і ослабиться бажання його вживати, це означає, що курс лікування підійшов до кінця. Треба зазначити, що материнка має ще й заспокійливу дію на людину, поліпшує сон, робить її невразливою до зовнішніх подразників.
Для онкохворих людей можна порадити після проходження хіміотерапії вживати відвар льону: 1 склянку насіння льону залити 3 л окропу, варити на водяній бані 2 години, остудити до 40 С, випивати по 1 л на день протягом 3 тижнів. Починають пити з 12-ї години дня й до ночі. Після цього добре вживати курсом відвар материнки. Це сильні відновлювальні засоби.
У записниках Павла Штеменка дуже багато різних відомостей про рослини, унікальних, перевірених на практиці рецептів. Ними він щедро ділиться з слухачами його семінарів, які проводить Українська академія цілительства.

Алкоголізм – це захворювання, пов’я зане з силою нечистого духу

А в своїй практичній діяльності Павло Васильович повністю сконцентрувався на проблемі алкоголізму, від якої зараз, на жаль, потерпає немало українських сімей.
- Проблемою алкоголізму 25 років займався мій батько, - розповідає цілитель. - Він передав мені всі свої напрацювання, які я доповнив під час навчання в Сергія Герасимовича Біната та інших Майстрів та Вчителів. - Я не кодую, а лікую: молитвою, словом, водою, травою. Для того, щоб допомогти людині позбутися алкогольної залежності, передусім, потрібно відчути її душу, виявити причину, чому вона вживає спиртні напої. У більшості випадків проблема закладена з дитинства.
За моїми багаторічними спостереженнями, в гармонійних сім’ях, де між батьками панує любов і порозуміння, де не зловживають алкоголем, діти, вирушивши в доросле життя, не потрапляють у залежність від спиртних напоїв. Інколи, трапляється, що чоловік став пити під впливом наврочень, приворотів та інших наведених станів.
Як свідчить практика, людина, яка починає пити, не знає, хто вона така, навіщо прийшла у цей світ, якими є її призначення, обов’язки. Тому доводиться відводити на розмову 2-3 години, щоб пробудити свідомість хворого на алкоголізм, знайти для нього точки опори в житті. Крім того, я неодмінно працюю з найближчими родичами хворого, особливо дружиною, матір’ю. Річ у тім, що алкоголізм - це психічна хвороба, пов’язана з енергією нечистого духу. І якщо рідні не мінятимуться, з нею буде складно справитися. Тому я розповідаю родичам, як потрібно поводитися з хворим, переконую проявляти до нього величезне терпіння, хоча б кілька найближчі місяців, поки відновиться його зруйнована алкоголем нервова система.
Життя кожного чоловіка базується на трьох важливих засадах: щоб його розуміли в сім’ї, щоб у нього була робота, на якій він заробляє гроші, і щоб у нього був товариш - тоді він почувається щасливим. Зазвичай ці засади закладаються в батьківській сім”ї. Якщо до них додається ще й духовний розвиток, чоловік стає повністю гармонійним. Для того щоб людина стала на духовний шлях розвитку, вона має виховувати в собі чотири головні властивості: 1-правдивість (будь-яка брехня - це нечиста енергія), 2-аскетизм (потрібно вміти жертвувати заради чогось, дотримуватися режиму дня: лягати із заходом сонця, вставати зі сходом - це сприяє посиленню психічної та духовної енергії), 3-милосердя, 4-чистота. У жінок чистота проявляється у їхній вірності, у чоловіків — у їхніх думках.
Є й певні трави, перед якими відступає нечиста сила й енергетична зараза: заздрість, злість, користолюбство та інші негативні почуття, які володіють людиною. Для боротьби з ними знахарі використовували також енергію стихій: вогню, повітря, води. До речі, в церкві з цією метою обкурюють ладаном, у народі кажуть «чорт боїться ладану».
Цілителі проводили очищувальні обряди на Івана Купала: вибирали енергетичне місце поблизу води, розпалювали багаття, додаючи до нього спеціальні рослини. Люди бралися за руки й водили хороводи навколо вогню, співаючи певні пісні, які сприяли відкриттю енергетичних центрів, а потім стрибали через вогонь і пробігалися по воді .
Я також проводжу з хворими на алкоголізм один з очисних ритуалів за допомогою трав, які збираю за спеціальними правилами (піст, молитва, ...............стан любові й безкорисливості душі) і які спалюю в спеціальній чаші. Під час цього обряду відбувається трансформація нечистих енергій.
Крім того, я даю хворому випити настій трав, який відбиває охоту до алкоголю. А з собою людина бере набір рослин для відновлення зруйнованих алкоголем органів.
Тим, хто хоче позбутися від алкоголізму, я рекомендую піти в церкву, сповідатися, причаститися. Це також є великою помічною силою на шляху до тверезого та гармонійного життя.

Як обрати своє дерево-цілителя

Величезну цікавість в учасників нашого виїзного семінару викликала практика спілкування з деревами, під час якого людина може отримати відповіді на важливі для неї питання, позбутися хвороб, омолодитися.
Коли ви йдете до дерева, передусім думайте, що ви йому можете дати: помилуватися його красою, подарувати свою любов, а якщо потрібно, то підлікувати - зняти з нього сухе гілля, замазати тріщини тощо, - розповів нам Павло Васильович. - Не поспішайте скаржитися на своє життя та свої проблеми. Адже нам неприємно, коли наші гості безперервно скиглять. Нам приємніше спілкуватися з оптимістично налаштованими, позитивними людьми. Деревам так само. Коли ми встановимо з ними контакт, вони самі дадуть нам енергію, яка благотворно вплине на наше тіло, розум і душу, допоможе відновити здоров’я, згармонізувати життя.
Для того щоб установити контакт з деревом, потрібно прийти до нього хоча б 3-4рази, а для отримання лікувального ефекту — 10-15. Бажано, попереджати його про свій наступний прихід. Після спілкування обов’язково потрібно подякувати.
Працювати з деревом краще вранці- через 1-2 години після сходу сонця, чи ввечері - за 2 години до заходу сонця. Для контакту вибирайте здорові рівні дерева, звертайте увагу, щоб під ними була гарна, густа трава (це свідчить, що вони ростуть на енергетично сприятливому місці).
Треба зазначити, що роботу з деревами не варто починати в дні, коли відбувається зміна фази Місяця (повня, новий місяць, початок другої та третьої фаз).
Щоб отримати очікуваний результат від спілкування з деревом, дуже важливо стати в душі дитиною - відкритою, довірливою, безкорисливою. Обравши дерево, підійдіть до нього, відчуйте, чи комфортно вам поруч із ним. Якщо так, то можете підійти до нього ближче. Якщо людина не володіє енергетичними практиками, можна обняти дерево, притулитися до нього грудьми, де мітиться серцевий центр, посміхнутися, почати дихати животом, зосередившись на процесі дихання. Відчувши спокій і умиротворення, можна притулитися додерева лобом (де міститься “третє око”). До деяких дерев можна притулитися хребтом, присісти, спершись спиною. Зокрема, так добре спілкуватися з березою. Береза дуже добре впливає на лімфатичну, видільну системи, нирки, нормалізує водний обмін та емоційний стан. Біля дерева слід постояти 15-20 хвилин, за цей час людина має відчути заспокоєння, умиротворення, може відчути сонливість – це свідчить про те, що енергетична наповненість відбулася. Тож потрібно відійти від дерева, подякувавши йому.
Дуб – це дерево-провідник, який з’єднує людину з усім Всесвітом. Взаємодія з дубом сприяє поліпшенню долі людини, досягненню цілей, розв’язанню глобальних проблем суспільного значення. Не даремно колись насаджували дубові гаї, в яких робили жертовники й проводили спеціальні ритуальні служби. У побуті людей також було багато дубових речей: ліжка, столи, стільці тощо. Вони допомагали у збереженні здоров’я, підтриманні гарної сімейної атмосфери. Дуб добре працює з верхніми енергетичними центрами. А ще сприяє відновленню печінки, серцево-судинної системи, статевих органів, сприяє народженню здорових дітей. Це дерево любить сильних та енергійних людей, не сприймає тих, хто багато скиглить і скаржиться. Це потрібно враховувати, щоб прийти до нього у відповідному настрої.
Дуб – це більше чоловіче дерево. Жінці ж доцільно звертатися до нього лише в певні вирішальні чи критичні моменти життя. Якщо жінка багато спілкується з дубом, у неї з’являється багато чоловічої енергії і їй стає складно спілкуватися з чоловіками.
Сосна має сонячну енергію. Вона всім дарує радість. Але найбільше любить спілкуватися з людьми, які є особистостями, які цінують свою свободу й поважають свободу інших людей. Це дерево дуже добре працює з серцево-судинною системою, однак не рекомендується тим, хто має проблему підвищеного тиску, а також підвищену активність тканин серця. Тим, хто пережив інфаркт, до сосни можна підходити не раніш як через місяць після відновлення, починаючи з 5-10 хвилин перебування поруч із цим деревом. Для спілкування з сосною не обов’язково притулятися до неї, достатньо постояти поруч, дуже корисні прогулянки в сосновому бору.
Липа дуже добре лікує жіночі хвороби, знімає запальні процеси, налаштовує мозок на спокійне сприйняття навколишнього світу, усуває підвищену збудженість і агресію. Добре впливає на травний тракт, сприяє підвищенню імунітету.
Каштан дуже підтримує людину в тяжку хвилину, гармонізує наші тонкі тіла, залатує всі енергетичні дірки, якщо є якісь вампіричні прив’язки – відсікає їх, відновлює зв’язок між різними органами нашого організму, зміцнює судини, підтримує серце.
Осика – має надзвичайно потужну очисну дію. Вона забирає з людини всю негативну енергетику, трансформуючи її. Однак треба зауважити, що на відміну від інших дерев, з осикою треба працювати з 14 до 17-ї години дня. В інший час це робити не варто.
Це лише маленька частина з того, що дізналися учасники під час семінару цілителя Павла Штеменка. На жаль, за браком газетної площі не можна подати всього цікавого й надзвичайно корисного з того, що почули й відчули. А ще ми отримали від травозная букет трав для очищення оселі, спробували запашного й цілющого чаю, відчули на собі силу тисячолітніх дубів, попросили в них помочі для зцілення свого роду.
Павло Васильович готовий і надалі ділитися своїми унікальними знаннями й напрацюваннями з усіма, хто прагне навчитися спілкуватися з природою, оздоровлюватися, згармонізовуватися, омолоджуватися за допомогою сили дерев і трав.

Наступний семінар «Дерева і трави – надійні Цілителі і великі Вчителі» відбудеться 13 липня. Учасники семінари дізнаються багато нової унікальної інформації про унікальні рослини, які оточують нас, особливості їх заготування і застосування для відновлення здоров»я у разі різних захворювань, а також з метою профілактики хвороб і омолодження. Детальнішу інформацію можна отримати в Українській академії цілительства за телефонами: 096 386 48 56; 095 452 06 38.

Мирослава ЩЕРБА.