ПРОСТУКУВАННЯ ЕНЕРГЕТИЧНОГО КАНАЛУ ПЕРИКАРДА ВІДНОВИТЬ ЗДОРОВ’Я Й ПОДОВЖИТЬ ЖИТТЯ

Поділитися:
ПРОСТУКУВАННЯ ЕНЕРГЕТИЧНОГО КАНАЛУ ПЕРИКАРДА ВІДНОВИТЬ ЗДОРОВ’Я Й ПОДОВЖИТЬ ЖИТТЯ
Багатьох проблем зі здоров’ям, хоч які вони загрозливі, можна легко запобігти на самому початку. Для цього Чжен Фучжун – один із найавторитетніших знавців традиційної китайської медицини, радить частіше простукувати чи масажувати канал перикарда. Це дає можливість позбутися брудної застійної Ци (енергія, чи природна сила, котра наповнює увесь Всесвіт, від якої залежить здоров’я та довголіття людини), що захищає від «ста хвороб».
Канал перикарда знайти легко: він проходить центральною лінією внутрішньої поверхні руки від ділянки грудей до кінчика середнього пальця. На ньому містяться спеціальні точки, які й треба простукувати.

Янь чи відповідає за здоров’я грудей

У чоловіків точка Тянь Чи розташована на один цунь (китайська одиниця виміру) від соска вбік плеча. У жінок - слід відміряти 3 цуні (4 складених докупи пальці) від пахвової ямки на рівні соска.
Коли виникає застій Ци, вогонь з каналів печінки й жовчного міхура може потрапити до каналу перикарда. Фактично, канал печінки й канал перикарда - це один канал: канал Цзюе Інь. У ділянці торса й нижніх кінцівок канал називається каналом печінки, а в ділянці верхніх кінцівок - каналом перикарда. Застій крові в каналі печінки призводить до блокування каналу перикарда. Тянь Чи - місце сполучення каналу перикарда з каналом печінки. Тому ця точка така важлива.
Саме в точці Тянь Чи часто скупчується брудна Ци. Нині часто спостерігаються захворювання грудних залоз - гіперплазія, мастит - й усі вони починаються з того, що канал заблоковано в цій точці.
Пропоную жінкам щодня коловими рухами розминати точки Тянь Чи основами долонь. Це допоможе зберегти здоров’я молочних залоз.
Крім того, Тянь Чи допомагає лікувати туберкульоз лімфовузлів, оскільки накопичена тут брудна Ци призводить до утворення застою крові й скупчення слизу.

Тянь цюань полегшує дихання

Міститься Тянь Цюань біля основи плеча, на 2 цуні вище за двоголовий м’яз плеча.
Багато хто часто відчуває, як тисне в грудях, нестачу повітря. У лікарні цей стан пояснюють поганим кровопостачанням серця. У цьому разі треба щодня масажувати точку Тянь Цюань.
Тянь Цюань добре допомагає в разі хрипкого грудного кашлю, поліпшує постачання кров’ю серця, стимулює перероблення слизу.

Протискування точки затору запобігає інфаркту

Протискування Точки Затору каналу перикарда - для лікування стиснення в грудях, перших ознак інфаркту та стенокардії. На схемі активних каналів цю точку не позначено. Але це надзвичайно важлива точка каналу перикарда. Це я сам назвав цю точку - Точкою Затору. Вона розміщена між точками Тянь Цюань і Цюй Цзе. Якщо відстань між точками умовно розділити на 3 відрізки, то Точка Затору міститься в першій третині від Цюй Цзе.
Якщо ввечері у вас часто виникає почуття сиснення в грудях, біль у серці, що може свідчити про інфаркт, який насувається, то Точка Затору буде винятково болісною. Обов’язково слід протиснути та розслабити цю точку. Масажувати її рекомендується щодня, по кілька разів. Треба добитися прохідності каналу перикарда, тоді вам не загрожуватиме інфаркт.
Зазвичай ми впливаємо на канал перикарда на лівій руці. Ліва рука ближче до серця. Розміщення Точки Затору в різних людей не однакове. В одних на сантиметр вище, в інших - нижче. У декого канал болісний на всій його ділянці. Неодмінно треба його масажувати й міцно протискувати. Після кількох днів масажу на місці Точки Затору чи іншої болісної точки може з’явитися великий синяк. Це свідчить про те, що застій крові в цьому місці розсмоктався.
Крім того, буває так, що в лікарні діагностують проблеми з серцем, але людина не відчуває ніяких неприємних відчуттів, протискуючи точки каналу перикарда. Це означає, що канал заблокований дуже серйозно. У цьому разі неодмінно треба щодня протискувати канал від точки Тянь Чи на грудях до Точки Затору. Після того як канал почне реагувати, з’являться болісні місця, можна вважати, що стан трохи поліпшився. А якщо під час протискування є відчуття заблокованості каналу, але точки безболісні, це означає, що випадок дуже серйозний. Треба постійно промацувати місце затору. Щоб якомога раніше визначити наявність проблем із серцем, відразу помасажувати канал і позбутися застою.

Цюй цзе зніме гострий біль у шлунку

Цюй Цзе - точка-гирло каналу перикарда, тут особливо багато енергії. Точка-гирло гармонізує роботу перикарда й відновлює серце. Якщо точка дуже болісна під час натискання - канал перикарда прохідний. Але в багатьох людей ця точка нечутлива. При цьому Точка Затору дуже болісна. Отже, канал заблоковано в Точці Затору. Тому спочатку слід розім’яти Точку Затору, зробити її прохідною, після чого точка Цюй Цзе стане чутливою.
Недостатнє кровопостачання серця виникає з 2 головних причин. Перша - застій Ци в печінці, Ци та кров застопорилися на півдорозі до серця. Друга ймовірна причина - слабке функціонування самого серцевого м’яза. Точка Цюй Цзе помічна в обох випадках.
Якщо в разі нападу болю в шлунку помасажувати Цюй Цзе, біль швидко мине.

Сі мень - допомога в разі стенокардії та маститу

Точка Сі Мень розміщена глибоко в тканинах, на 5 цунів вище за променезап’ясткову складку. Щоб активувати цю точку, треба натиснути на неї подушечкою великого пальця правої руки, а кистю лівої руки при цьому робити обертальні рухи. Так можна добре опрацювати точку.
Сі Мень стимулюють для лікування гострих захворювань. Канал перикарда проходить в ділянці молочних залоз, тому точку можна використовувати для лікування гострого болю в молочних залозах, наприклад, у разі маститу. Також під час нападу стенокардії треба терміново прийняти пігулки й одночасно слід помасажувати точку Сі Мень. За коронарної недостатності раджу масажувати Сі Мень щодня.

Цзянь ши запобіжить старечому склерозу

Точка Цзянь Ши - допомагає переробити слиз та «відкрити отвори серця». Назву цієї точки можна перекласти як «посланець-посередник». У китайській медицині серце називають імператором. У імператора багато посланців, у тому числі й точка Цзянь Ши.
Якщо точка не працює, то виникають такі проблеми, як склероз, безсоння, забудькуватість і неуважність. Людина може весь день ходити в напівсонному стані, все плутати, упускати, забувати. Китайська медицина вважає, що такий стан спричинений тим, що «слиз заблокував серцеві отвори». Протискування точки Цзянь Ши прочистить отвори серця й допоможе переробити слиз.

Ней гуань лікує хвороби серця

Ней Гуань - найпотужніша точка, яка допомагає за багатьох захворювань серця та шлунка. Вважається, що її протискування ефективне в разі таких 15 захворювань: серцева астма, відрижка, біль у шлунку, нудота, біль у ребрах, підвищений чи знижений тиск (точка регулює тиск крові в обох напрямах), коронарна хвороба, стенокардія, аритмія, безсоння, депресія, мігрень, алергійна реакція на лікарські препарати (головним чином, харчова алергія), болісні менструації, захитування в транспорті.
За всіх застійних явищ, усіх погіршень здоров’я корисно впливати на Ней Гуань.

Та лин стимулює селезінку

Та Лин - точка-джерело каналу перикарда, відноситься до елементу Земля. Тобто стимулює селезінку - Землю. У разі слабкості селезінки дія на цю точку змусить кров і Ци від серця та з каналу перикарда потрапити до каналу селезінки.
Та Лин оздоровлює селезінку, живить серце, позбавляє від гострого болю в шлунку, болю в стопі.
Крім того, протискування цієї точки добре допомагає боротися з безсонням і поліпшує травлення.

Лао гун надасть сил

Точка Лао Гун відноситься до елементу Вогонь - завжди дарує нам Вогонь, поповнює енергію. Вона міститься в центрі долоні й допомагає поповнити Ци та кров. Її корисно масажувати в разі знесилення, втоми, слабкості серця, задишки, сонячного (теплового) удару, захитування в машині.
Якщо ви задихаєтеся, піднімаючись сходами чи вгору, що свідчить про погане кровопостачання серця, помасажуйте Лао Гун упродовж однієї хвилини - відразу відчуєте полегшення.
Крім того, Лао Гун допомагає позбутися поганого запаху з рота. Фактично, поганий запах з рота часто буває не внаслідок проблем зі шлунком чи зубами, а через проблеми серцево-судинної системи. Тоді запах із рота гіркий, що свідчить про застій крові. У цьому разі обов’язково треба постійно масажувати Лао Гун.
У разі сонячного удару, захитування в машині ефект від масажування точки Лао Гун буде негайним.

Чжун чун допоможе заспокоїтися

Чжун Чун - допомагає впоратися із занепокоєнням і перезбудженням. Вона міститься в основі нігтя середнього пальця. Допомагає підняти дух. Чжун Чун - точка-колодязь каналу, використовується для лікування хвороб Жару. У ділянці точки в клініках китайської медицини роблять кровопускання, щоб вигнати жар.
У разі занепокоєння рекомендується масажувати ніготь середнього пальця від основи
до кінчика, це допоможе вигнати Жар із серця й заспокоїтися.

Головне - позбутися застою

Родич одного мого друга розповів мені таку історію: більше двадцяти років він страждав від аритмії та нападів тахікардії. Почав щодня масажувати канал перикарда, але все ніяк не міг визначити точне розташування точок. Масажував, як він висловився, «наосліп». Він прочитав, що «можна неточно визначити точку, головне - не виходити з каналу», тому просто протискував руку по центральній лінії. Одна точка була дуже болісною, хоч скільки він її масажував, точка залишалася дуже чутливою, хоча весь інший канал був безболісним. Тоді він поставив сам собі банку на цю точку, дуже скоро з’явився темно-фіолетовий слід. І після цього, за його словами, аритмія його більше не турбує.
Що я хочу донести до вас, дорогі читачі: дуже часто коренем хвороби є застій крові в певній ділянці. Це призводить до непрохідності енергії в якомусь каналі. Якщо ви виявите місце застою, затискування та звільнитеся від затору, ви знайдете ключ до розв’язання проблеми, як цей чоловік, який поставив собі банку. Спочатку він просто простукував канал, виявив болісне місце, звільнив канал від затору й розв’язав проблему. Ось яким простим буває іноді лікування. Головне - позбутися застою, а яким чином - на ваш розсуд.
Іноді в людей виникає спонтанно запаморочення, це може статися, наприклад, в транспорті, при цьому вони часто покриваються холодним потом і позіхають. Ці ознаки вказують на скупчення брудної Ци в черевній порожнині. У цьому разі треба масажувати точку Лао Гун.
Якщо в людини стоїть кардіостимулятор, то масажувати канал перикарда слід дуже обережно, м’яко, домагатися приємного розслаблення, цього буде достатньо.

Спеціальна доповідь.
Чжен Фучжун. «Канал перикарда - канал, що рятує життя».
Китайська система Довголіття. Переклад з китайської Олени БУЯНОВОЇ.