РЕЦЕПТИ З ПІДНЕБЕСНОЇ ДЛЯ ЗДОРОВ’Я ТА ДОВГОЛІТТЯ

Поділитися:
Рецепти з Піднебесної для здоров’я та довголіття

Китайці переконані, що здоров'я - в наших руках, і ніхто, крім нас і докладених нами зусиль на шляху здоров’я, не допоможе.  Із тими  читачами «Здоров’я і довголіття», хто хоче взяти цей принцип на озброєння, оздоровитися літом, застосовуючи методи  поліпшення здоров’я різних народів,  ділиться знаннями майстер східних практик, масажист Ігор ГРІМОВІЧ.

Супи з подорожника та міхурів риби  - для здоров’я шлунка й легень

У народі недаремно є прислів'я: де народився, там і згодився. Цей вислів  актуальний і для фітотерапії, тобто його можна потрактувати так: найдоцільніше для зцілення використовувати трави з місцевості, де живете. Бо цілющі рослини, що ростуть біля дому, якнайповніше допомагають у боротьбі за здоров’я та в профілактиці багатьох недуг. Їх треба як використовувати свіжими, так і заготовляти на зиму.
Пан Ігор рекомендує  сушити траву хвоща, листя подорожника (їх можна придбати й в аптеці), а також споживати його свіжим.  Листя  китайці додають у супи, варять 10 хв, виходить смачно й корисно, до того ж покращує стан шлунка та легенів. 
Щоб краще працювали легені, в китайській кухні роблять суп зі свіжої риби зі спеціальним інгредієнтом:  зі щойно спійманої риби виймають плавальні міхурі й кілька таких додають у цю страву. Також  кладуть різні приправи, серед яких і такі, що зігрівають: імбир, суміш перців, куркума.  Такий суп особливо помічний після затяжного бронхіту, запалення легень.
Також під час застуди, грипу та інших бронхолегеневих хвороб і за  ниркових недуг слід приймати настій суміші листя берези  та хвоща польового (1:1). Для цього 1 ч. л. суміші трав слід залити 300 мл окропу, дати настоятися. Настій приймають гарячим по третині чашки 3-4 рази на день до поліпшення стану.
У разі  виразки й різноманітних шлункових проблем та з метою їх профілактики китайці вживають як помічний засіб курячі шлуночки. Шлунки птиці є одними з найдієвіших засобів. Кури не мають зубів, тож заковтують пісок, камінчики, які допомагають травленню, й при цьому їхні шлунки не травмуються, що свідчить, що шлунки птиці потужно захищені й  при їх  споживанні додадуть сили й нашим шлункам. Дуже корисно зварити шлуночки, порізати, додати трішки імбиру, шматочки листя подорожника, трішки трави звіробою та сметани й протушкувати ще 10 хв.  Таку страву китайці вважають цілющою для гармонізації стану верхнього відділу травного тракту.
А ось курячу жовч можна використовувати для виведення бородавок на тілі. Жовчю слід помазати бородавки кілька разіві вони швидко зникнуть. Це ефективний, випробуваний метод. Бабуся пана Ігоря саме так виводила дітям бородавки на руках. 

Композиції трав за недуг жовчного міхура та нирок

За ниркових недуг, закрепів добре допомагає хвощ. Заварювати хвощ (1 щіпка на склянку окропу), пити як чай. Таким настоєм можна закапувати носа по кілька крапель у кожну ніздрю. Це знімає набряк у носі в разі  гаймориту, нежитю. Цей настій, якщо його  споживати  гарячим по третині склянки 3 рази на день, допоможе за недуг верхніх дихальних шляхів, зокрема, й легень. Курс - 1 тиждень.
Помічною для нирок і сечового міхура, якщо немає поліневриту,  вважають  суміш хвоща й гілочок вишні, чорної смородини. Складові треба змішати   порівну, подрібнити. 1 ч. л. суміші залити 300 мл води, поварити 15 хв на паровій бані. Пити 3-4 рази на день у проміжках між їдою. Курс - 2 тижні. Це допоможе добре почистити нирки та сечовий міхур, виганяючи пісок. Та якщо маєте підозри на наявність камінців  у цих органах, перед застосуванням порадьтеся з лікарем, щоб камінці при виході не перегородили протоки. 
Про проблеми в роботі нирок свідчить, зокрема, відкладення солей на суглобах, приміром, пальців рук, поява подагри.  Щоб вивести солі, треба допомогти ниркам активно запрацювати та вивести надмір солей.  Тому поряд із прийомом трав добре робити страви на основі нирок птиці та тварин. 
Для стимулювання роботи жовчного міхура та печінки рекомендовано приймати настій із 6 трав. У рівних пропорціях змішати квітки календули, кукурудзяні приймочки, м’яту, жовті пелюстки квітів соняшнику, по 0,5 частини цмину (безсмертнику) та полину (трави гіркі, тож їх беремо менше). Ця багатокомпонентна суміш має жовчогінні властивості. У Китаї поширено приймати не одну траву, а суміш, бо якщо якась трава не справляється з недугою, то на поміч залучаються інші.  Якщо пити такі суміші курсами, жовчний міхур буде в чудовому стані.
Пацієнти Ігоря Грімовіча, що приймали такі жовчогінні суміші, пройшовши обстеження, зафіксували, що жовч стала прозорою, негустою. Для досягнення такого ефекту, попередньо порадившись із лікарем, слід пройти 2-3 курси, кожен по 10 днів з перервами на 10 днів. Для цього 0,5 ч. л. суміші залити 250 мл окропу, приймати теплим перед їдою за 15 хв 3 рази на день.
Також під час оздоровлення гепатобіліарної системи (печінки й жовчного міхура) поряд з прийомом настою слід пити муміє. Дозування визначають із розрахунку: 1  таблетка (0,2 г) на 10 кг, тобто в разі маси тіла 50 кг слід приймати 5 таблеток. Таблетки треба розмочити звечора в склянці води. Цю воду слід розділити на стільки разів, скільки у вас прийомів їжі. Якщо три рази їсте, то пийте по третині чашки безпосередньо  перед їдою.
До речі, якщо маєте проблеми з суглобами, для покращення їх стану слід очистити жовчний міхур, зняти запальні процеси, що є в ньому. Адже стан суглобів прямо залежить від роботи жовчного міхура. Нормальна робота останнього забезпечує вироблення достатньої кількості внутрішньосуглобової рідини. Коли ж є застій жовчі, порушення її викиду, людина починає «скрипіти».

Способи  підтримання серця та судин

Щоб нормалізувати стан серця та судин, китайська медицина рекомендує приймати глід. Це може бути спиртова настоянка глоду. Приймати 1-2 рази на день по 20 крапель зі 100 мл води протягом 15 днів.
10 свіжих чи сухих ягід глоду та 1 ч. л. сухого цвіту каштана залити 1 л окропу, настоювати в термосі кілька годин. Пити як чай, що добре розріджує кров, знімає навантаження на серце. Курс такий само як і в попередньому рецепті.
Для розрідження крові показано приймати корінь солодки та імбир. Таку ж дію (розріджу вальну) чинять і помідори, але китайці їх їдять не сирими, а попередньо бланшують, тобто трішки термічно обробляють у воді перед споживанням.
Перед застосуванням рекомендацій порадьтеся з вашим лікарем.

Матеріал підготувала Валентина Берник