ЩОБ ЗДОРОВІ НИРКИ МАТИ, СЛІД СТАВЛЕННЯ ДО СЕБЕ ПОМІНЯТИ

Поділитися:
Щоб здорові нирки мати, слід ставлення до себе поміняти

Завдяки роботі нирок з організму виводяться продукти розпаду, що залишилися після обміну речовин: зайва вода, солі, вуглекислота, сечовина. Тож не дивно, що коли в організмі виникає збій у роботі нирок, з’являється цілий букет неприємних захворювань.
Так, якщо нирки перестають справлятися з виведенням зайвої солі, виникає затримка води, що врешті призводить до проблем серцево-судинної системи, набряклості обличчя й тіла, появи целюліту, збільшення маси тіла. Хвороби нирок є однією з головних причин появи гіпертонії, ускладнень у роботі серця, сечового міхура, виникнення проблем із сечовипусканням. За таких негараздів, звісно, найпростіше скористатися таблетками. Але спитайте себе, чи часто вони вповні допомагають? І навіть якщо без препаратів уже не обійтися, все одно, слід застосовувати їх комплексно: поряд із переглядом свого способу життя, харчування та мислення. Саме усунувши  першопричини захворювання, можна досягнути значного й тривалого поліпшення здоров’я. Як відкоригувати роботу нирок - цінні рекомендації від керівника студії йоги, практика з 10-річним стажем, майстра масажу та тілесних практик Юлії ЯКОВЕНКО.

Вода і помаранчевий колір посилять роботу нирок

-Учення йоги твердить, що за роботу нирок відповідає другий нижній енергетичний центр Свадхістана. Що потрібно врахувати в поліпшенні його роботи для профілактики й лікування  нирок?

-   Це так. Річ у тім, що наші головні енергоцентри нероздільно пов’язані з роботою суміжних  із ними органів. Тож поява хвороби – це знак, що відбувся збій у роботі певного центру, нормалізувавши який, ми сприяємо одужанню.

Так, за хорошу роботу нирок відповідає чакра Свадхістана, що має водну природу. Тож, щоб вона була в балансі, треба пити достатньо якісної води,  бажано талої. Цим поліпшимо  роботу як енергоцентру, так і видільної функції нирок. Уявіть, наскільки приваблива перспектива й незатратна: профілактувати захворювання нирок лишень якісною водою!
Для її приготування воду, бажано набрану з бювету, наливаєте в пластикову пляшку й заморожуєте, розморожуєте, допоки не лишиться шмат льоду розміром як голубине яйце. Цей лід викидаєте, бо в ньому зібрано все шкідливе, а розталу водичку п’єте.

У середньому дорослому треба пити до 2 літрів води на день. Та для багатьох це непросто, як і складно контролювати кількість спожитого. Тому я пропоную ввести в повсякдення дуже просту звичку. Щойно прокинулися, випийте півлітра талої води. Ця водичка промиє ваш організм від токсинів, що осіли в органах і системах за ніч, активізує видільну функцію нирок.
Через 20-30 хвилин потому випийте склянку теплої води з медом та лимоном за смаком. Вона запустить роботу організму.  За півгодини -  сніданок. Опісля нього за годину слід випити склянку води, й так за півгодини до полуденка, обіду, вечері  та годину після  пити воду.
Таким чином ви легко споживете потрібну добову кількість рідини. Основну кількість води треба випити до 16-ї години дня, адже після того активність нирок спадає. І  якщо ввечері забагато пити, можлива поява набряків.
Окрім того, щоб стимулювати роботу нирок, додати сил Свадхістані, як в одязі, так і в споживанні продуктів робіть акцент на оранжевому кольорі.  Із напоїв – це узвар, фреш із гарбуза, моркви, грейпфруту, мандаринів. В їді налягайте на кукурудзяну, пшоняну каші,  різноманітні олії, виноград, інжир, червону сочевицю. Каші бажано замочити звечора, тоді на їх приготування йтиме 5-7 хв. За такої короткої термічної обробки вони збережуть свої корисні властивості.

Чудову цілющо-профілактичну дію в разі захворювання нирок, спини, відновлення змазувальної речовини в суглобах чинить смачний гарячий напій - золоте молоко. Для приготування однієї порції беруть  1/8 ч. л. куркуми, 70 мл води, 250 мл молока, 2 ст. л. (40 мл) неочищеної мигдалевої олії,  мед за смаком. Потрібно висипати куркуму у воду, кип'ятити до 10 хвилин, якщо паста стане занадто густою, розвести її водою. Окремо закип'ятити молоко з мигдалевою олією, й, щойно закипить, відразу зняти з вогню. Влити молоко в куркуму й додати за смаком мед. Цей напій найкраще пити ввечері перед сном.
Пасту з куркуми можна приготувати із запасом. У холодильнику вона зберігає свої властивості до 40 днів.

Ще один чудовий засіб, що чинить  помірну сечогінну дію, сприяє видаленню отрут, зайвої сечовини, шлаків та токсинів з організму через нирки, – муміє. У своєму складі воно містить близько 28 хімічних елементів, 30 макро- й мікроелементів, а також 10 різних окислів металів, 6 амінокислот, низку вітамінів, ефірні олії, бджолину отруту, які поліпшують обмінні процеси організму, підсилюють регенеративні процеси.
Для поліпшення роботи та видільної функції нирок берете 1 таблетку муміє на кожні 10 кг маси тіла, розмочуєте  ввечері в склянці води й наступного ранку п’єте по третині склянки  за 15 хв після їди тричі на день протягом 3 тижнів.

Нелюбов до себе та страх руйнують нирки

-За які енергії в тілі відповідає Свадхістана та які чинники в нашому житті призводять до дисбалансу в роботі цього важливого енергоцентру?

-Коли Свадхістана добре працює, людина сповнена творчою енергією,  відчуттям комфорту, задоволення, любові до себе та свого тіла й, звісно ж, має здорові нирки. Люди з потужно розвинутою Свадхістаною  сильні, неконфліктні, сповнені бажань, із легкістю рухаються по життю, люблять посміятися, пожартувати, пофліртувати.

Якщо ж є проблеми з чакрою, життя перебігає в турботах і сумнівах, людині складно зробити вибір, вона відчуває себе недостойною, із загостреним відчуттям сорому, страху, ревності, їй складно контактувати, заводити нові знайомства.

Коли людина почувається емоційно затиснутою й живе лише сірими буденними обов’язками, вона стискається й тілесно: затискуються м’язи, органи, отож погіршується  їх  кровопостачання та повноцінне функціонування. Саме тому перелічені емоції не лише пригнічують роботу енергоцентру та погіршують якість життя, а й додатково призводять до збою у функціонуванні нирок.

Тому,  щоб одужати фізично й морально, передусім слід змінювати поведінку та дозволяти собі різноманітні приємності.  Вам не потрібно доводити собі, що ви достойні отримати щось, а просто візьміть і підіть на масаж, зробіть манікюр, торкайтеся, обнімайте  й цілуйте коханого, дітей, батьків, займіться східними танцями. Головне -  робіть це щиро, від душі.

Коли жінка під час, скажімо, східних танців, починає рухати стегнами, вона розкривається, зникає затисненість, починає циркулювати рідина, кров, лімфа, їй хочеться пити,  бо вона пітніє. А отже всі процеси на всіх рівнях - від емоційного до фізіологічного - запускаються. Це розвине вашу гнучкість і легкість, а отже почне розблоковувати й енергетичний центр, відбуватиметься одужання.

Йога і медитація наповнять енергією життя

-Як допомогти собі й зробити внутрішнє перепрограмування від хворобливих переконань і установок та полікуватися за допомогою йоги ?

-Тут добре підійде виконання однієї досить складної, але дуже ефективної крії  (йогівської вправи) для нирок. Поставте праву ступню на ліве стегно. Ліва стопа стоїть на підлозі. Підніміть пряму ліву руку вгору в Гьян мудре (звівши вказівний і великий пальці). Права рука за спиною, обпирається долонею на підлогу. Підніміться вгору в позу моста з рівною спиною  та балансуйте на правій руці й лівій нозі й виконуйте дихання вогню, тобто швидкі вдих та видих. Продовжувати протягом 1-3 хвилин. (ВПРАВА 1)

Дуже ефективними для відновлення здоров’я нирок є й медитація та автотренінг. Найкраще медитувати на природу. Для цього сідаєте, заплющуєте очі, розслабляєтеся й уявляєте, що перебуваєте на березі  річки й дивитеся на воду. Ця медитація,  спрямована на розкриття нижніх енергетичних центрів, посилення нашого зв'язку з природою, тваринними інстинктами, які з’єднують нас із базовими відчуттями на рівні бажання жити, дають самовпевненість, піднімають самооцінку. 
Дію цієї медитації, на рівні енергій і психологічних установок, посилить повторення таких афірмацій: «Я приймаю реальність такою, якою вона є, я з радістю довіряю своєму організмові, біль мене не турбує. Я вірю в людей, дарую людям внутрішнім свободу діяти, як їм хочеться, я відкритий, моє життя веде мене в найкращому напрямку, я довіряю життю. Я живу без напруження, відчуваю внутрішню свіжість. Я дивлюся людям в очі м’яко, спокійно й люблячи. Мені все зрозуміло в цьому житті й мені нічого обдумувати. Я відкритий і простий».

Є спеціальна кундаліні медитація. Вона знімає проблеми в попереку, спрямована на лікування нирок і надниркових залоз, допомагає відновити енергію, втрачену внаслідок тривалого стресу, налагодити роботу серця. Її треба виконувати, повільно та глибоко дихаючи, важливо тримати руки абсолютно прямими й нерухомими.
Сядьте в просту позу: спина пряма, витягніть праву руку вгору, притиснувши її до вуха. Підніміть ліву руку вгору під кутом 60 градусів до горизонту долонею вниз. На обох руках притисніть великий палець на горбок під мізинцем. Очі злегка заплющені, дивляться на верхню губу. Лікті тримайте прямими. Тягніть руки вгору в ділянці плечей. Залишайтеся в цьому положенні протягом 11 хвилин. (ВПРАВА 2)

Підготувала Валентина Берник.
 

Ще один чудовий засіб, що чинить  помірну сечогінну дію, сприяє видаленню отрут, зайвої сечовини, шлаків та токсинів з організму через нирки, – муміє. У своєму складі воно містить близько 28 хімічних елементів, 30 макро- й мікроелементів, а також 10 різних окислів металів, 6 амінокислот, низку вітамінів, ефірні олії, бджолину отруту, які поліпшують обмінні процеси організму, підсилюють регенеративні процеси.

На рівні енергій процес оздоровлення нирок посилить повторення таких афірмацій: «Я приймаю реальність такою, якою вона є, я з радістю довіряю своєму організмові, біль мене не турбує. Я вірю в людей, дарую людям внутрішнім свободу діяти, як їм хочеться, я відкритий, моє життя веде мене в найкращому напрямку, я довіряю життю. Я живу без напруження, відчуваю внутрішню свіжість».