ШЛЯХ ДО ДОВГОЛІТТЯ З ДОСВІДУ БДЖОЛЯРА МИКОЛИ УЛЯНИЧА

Поділитися:
ШЛЯХ ДО ДОВГОЛІТТЯ З ДОСВІДУ БДЖОЛЯРА МИКОЛИ УЛЯНИЧА

Микола Улянич - почесний пасічник України, крім того, він - письменник, заслужений журналіст України. Його науково-популярні книги з бджільництва, апітерапії, літературно-художні твори знають далеко за межами країни.

Підсумком його двадцятирічної праці зі збору з усіх країн світу народних рецептів лікування людини продуктами бджільництва стали «Книга о здоровье», яка перевидається вже втретє, та книга «Лікування продуктами бджільництва». Пропонуємо увазі читачів уривки та оздоровчі рекомендації з доробків Миколи Улянича.

Я не лікар, не ясновидець і, звісно, не екстрасенс. Мій досвід в апітерапії схожий на ту жабу, що запекло борсалася ніжками в молоці, поки не збила масло, по якому й вилізла з молока. Ця казка вчить нас тому, що за будь-якої ситуації не треба здаватися, щоб не потонути в молоці, не піддаватися страху, а діяти.

У моєму житті було предосить хірургічних операцій, я «тонув у молоці» багато разів, але одчайдушно борсався, бився й вилазив, завдяки собі й бджолам. Історія Київської Русі стверджує про талант українців збирати народні премудрості щодо застосування різних лікувальних засобів, в тому числі й продуктів бджільництва, для лікування хворих. Серед цих збирачів була дочка великого князя Мстислава Володимировича, онука Володимира Мономаха - Євпраксія.

Ця риса, мабуть, притаманна й мені. Інакше чим пояснити, що я віддав 24 роки титанічної праці та купу грошей, щоб зібрати зі всіх країн світу та перевести на рідну мову майже 2300 рецептів на основі продуктів бджільництва, якими люди за кордоном лікуються впродовж багатьох сторіч, на яких побудована фармакологічна промисловість за кордоном і понині? Ці рецепти разом з порадами зведено в моїх книгах «Лікування продуктами бджільництва», «Книга про здоров’я» та «Шлях до довголіття. Бджоли і ваше здоров’я».

Рецепти оздоровлення за облітеруючого ендартеріїту

Ендартеріїт облітеруючий - це хронічне запалення внутрішньої оболонки стінки артерії, найчастіше розвивається на пізній стадії сифілісу. Потовщення артеріальних стінок призводить до прогресованого закупорювання артерій і появи симптомів недостатності кровопостачання уражених ділянок (ішемії). Ендартеріїт, який вражає аорту, може спричинити закупорення гирла коронарних артерій, що постачають кров серцю. Ендартеріїт артерій, які живлять стінку аорти, часто є причиною утворення аневризми.

Маточне молочко й пилок у разі облітеруючого ендартеріїту приймають у вигляді препарату «Апілак» по 2 таблетки (тримати під язиком до повного розчинення) тричі на день за 15-20 хв до їди. Одночасно приймати пилок-обніжки - по 0,5 ч. л. тричі на день за 0,5 години до їди. Курс лікування - 6 тижнів. Після 10-14-денної перерви курс повторюють. Хороший лікувальний ефект цих засобів спостерігається на початковій стадії хвороби.

Обніжки для профілактики тромбозів: з’їдати по 0,5 ч. л. обніжків 2-3 рази на день. Зміцнює судинну стінку й знижує схильність до тромбоутворення.

Маточне (бджолине) молочко в чистому вигляді або в суміші з медом вживають під язик або всередину (останнє менш ефективне) за ендартеріїту як засіб, що очищає й розширює кровоносні судини, поліпшує склад крові й підсилює приплив кисню в тканини кінцівок. Чисте молочко (20-30 мг) кладуть під язик і тримають до повного розчинення 3-5 разів на день за 1 годину до їди або змішують цю порцію з 0,5 склянки теплого молока (чаю) і п’ють 3-5 разів на день до їди.

Настоянка: десятивідсоткову настоянку маточного молочка на 40% спирті (горілці) - по 5-10 крапель 3-5 разів на день на 1 ст. л. теплої перевареної води за 1 годину до їди. Також можна застосовувати по 0,01 г маточного молочка тричі на день. Спостерігається гарний лікувальний ефект на початковій стадії захворювання.

Мед темного кольору (частіше гречаний) приймають регулярно всередину невеликими дозами (до 100 г на день) - як засіб, що підсилює приплив кисню до тканин і поліпшує обмінні процеси в клітинах. Вживати по 1 ст. л. 3-5 разів на день з теплими молоком, чаєм або водою до їди.

Прополіс у чистому вигляді за ендартеріїту вживають регулярно всередину - як болезаспокійливий і кровоочисний засіб, що поліпшує склад крові. Приймати по 4-5 г, ретельно пережовуючи, 3-5 разів на день за 1 годину до їди.

Препарат маточного молочка в таблетках «Апілак» призначають хворим, які страждають від ендартеріозу й атеросклерозу судин нижніх кінцівок, по 10 мг (по 2 таблетки) на день. Найбільш безпечною середньодобовою дозою маточного молочка є 20-30 мг на день. Приймати ввечері не пізніше 20-ї години, інакше може порушитися сон. Таке лікування найбільш ефективне на початкових стадіях захворювання, коли переважають лише функціональні розлади й ще не настали тяжкі органічні зміни.

250 г очищеного й натертого на тертці або розім’ятого в ступці часнику ретельно змішати із 350 г рідкого меду й настоювати протягом 7-10 днів; приймати по 1 ст. л. за 40 хв до їди тричі на день упродовж 1-2 місяців.

Рецепт імунного коктейлю

Мій коронний імунний коктейль: 1 ст. л. меду, 1 ст. л. обніжків і 2 ст. л. кисляку (триденне скисле домашнє молоко) змішати в склянці й тримати одну добу в холодильнику.

Приймати щоденно у вибраний вами час протягом 1-2 тижнів. Після лікування імунним коктейлем людину, виснажену тяжкою працею, напруженими спортивними змаганнями, з низькою масою тіла чи яка перенесла складну операцію, не впізнати.

Для здорового довголіття

Народний еліксир молодості: фунт ( 400 г) часнику почистити і змолоти на млинку для м’яса. Змішати із соком 24 лимонів, перелити в банку з широким горлом і зав’язати тонкою тканиною чи марлею в кілька шарів, настояти добу. Перед застосуванням збовтати. Приймати перед сном по 1 ч. л. суміші, розмішавши її з 0,5 склянки води і 1 ст. л. меду. Уже через 1,5-2 тижні відчуєте прилив сил.

Корисний компот довгожителя: залити 1,5 л води 1 склянку вівса, 0,75 склянки обліпихи, 0,25 склянки родзинок, 2-3 ч. л. меду і варити на малому вогні 20 хвилин. Пити компот по 0,5 склянки до їди.

(Далі буде.)

У творчому доробку Миколи Улянича є багато книг, зокрема, «Путь к долголетию. Пчелы и Ваше здоровье», , «Лікарські препарати з продукції бджоли власними руками», «Профилактика и лечение сердечно-сосудистых заболеваний». Ці та інші книги Миколи Васильовича можна придбати в автора, зателефонувавши на номери: (050)514-06-99, (067)584-09-42, або замовити, надіславши листа за адресою: а/с 300, Київ-2, 02002 Україна.