СІК ЧИСТОТІЛУ І НАСТОЯНКА ПОДОФІЛІНУ ДОПОМОЖУТЬ ЗА ПАПІЛОМ

Поділитися:
СІК ЧИСТОТІЛУ І НАСТОЯНКА ПОДОФІЛІНУ ДОПОМОЖУТЬ ЗА ПАПІЛОМ

У мене на шиї кілька років тому з’явилася папілома, яка немов розділена на частинки. Через неї маю багато незручностей, бо інколи чіпляю її одягом. Їхати в лікарню не можу. Чи є народні методи лікування папілом?
З повагою Олександра Іванівна.
с. Червоні Партизани Чернігівської обл..


Лист коментує лікар-дерматолог Ганна ПИЛИПЧУК.

Папіломи – це незлоякісні розростання, які складаються із судин і сполучної тканини, покритої епітелієм. Вони бувають на ніжці чи з широкою основою. Папіломи можуть бути як зовні на тілі, так і на внутрішніх органах. Поява папілом вказує на неблагополуччя в організмі. Вони виникають на тлі порушеного обміну речовин, і треба негайно шукати причину їхньої появи. Це можуть бути задавнені гастрити, коліти, гінекологічні захворювання, хвороби нирок тощо.
Народна медицина радить змащувати папіломи 5-6 разів на день соком чистотілу, кислих яблук, журавлини. Також використовують аптечну форму рослини подофіл - 10-20% настоянку подофіліну, яку наносять на папілому, не заторкуючи здорову шкіру. Крім того, для лікування папілом вживають внутрішньо сік чистотілу, але його заготовляють у травні під час цвітіння рослини, консервуючи за допомогою спирту (20% настоянка) або горілки (пропорція 1:1). Починають пити з однієї краплі тричі на день, збільшуючи дозу на одну краплю щодня аж до 20-30 (залежно від індивідуальної переносності). Приймають після їди на воді, запивають молоком, аби не було подразнення нирок (оскільки чистотіл - отруйна рослина). Під час лікування спостерігають за кількістю білка в сечі, аби запобігти збільшенню його рівня. У разі появи нудоти на 2-3 дні припинити лікування й почати вживати сік знову, зменшуючи кількість крапель по одній щодня. Для профілактики пухлин наші предки зазвичай пили протягом 3 днів щомісяця настій чистотілу. Чайну ложку трави заливали 200 мл окропу, настоювали 15-20 хв. Пили по півсклянки тричі на день. Папіломи видаляють також оперативним шляхом, застосовуючи лазеро- та кріодеструкцію, електрокоагуляцію. Це мають виконувати лише спеціалісти клінік, і в жодному разі не косметичних салонів.

Народний рецепт: узяти ложку 9% оцту й звичайне пшеничне борошно, замісити до консистенції сметании. Шкіру навколо папіломи змастити вазеліном, а на папілому ватною паличкою нанести отримане тісто, залишити на ніч або до висихання. Може трохи пекти, але то нічого страшного. Термін застосування 2-3 тижні. 

передплата