СЛІПЕ ЗОНДУВАННЯ

Поділитися:
СЛІПЕ ЗОНДУВАННЯ

Очистить жовчний міхур, поліпшить функції печінки

Ряди шанувальників очисного регулярного голодування зростають. Мені ж хочеться звернути увагу на метод одного з ідеологів оздоровчого голодування нашого співвітчизника доктора Олександра Ворошилова. Ідеться про сліпе зондування, яке доросла людина може виконати самостійно.

Мета зондування — повне спорожнення жовчного міхура. Найважливіша структура внутрішніх органів часто переповнюється, розтягується й змінює форму, що чітко видно під час обстеження на УЗД. Затримка й несвоєчасний відтік жовчі можуть призвести до закиду цього секрету в шлунок, спричинюючи відрижку, печію й гіркоту в роті. Переповнений жовчний міхур позначається на функції печінки — від цього погане самопочуття, ослаблення імунітету, біль у голові, нудота, слабкість, до того ж шкірні хвороби. Безконтрольне голодування може посилити зазначені вище ознаки. Лікарі радять очисне голодування поєднувати зі сліпим зондуванням. Утім, і саме по собі зондування може принести користь. Визначити, здоровий у нього жовчний міхур або потребує щадного до себе ставлення, - спроможний кожен. У разі здорового міхура люди легко можуть спорожнити шлунок, спричинивши блювання. У таких випадках для видалення зайвої жовчі сліпим зондуванням підійде звичайна харчова сода: 0,5 ч. л. соди запити склянкою гарячої води й півгодини полежати на правому боці без грілки. В інших випадках для стимуляції відтоку жовчі потрібні інші інгредієнти й засоби: • 1 ч. л. магнезії розчинити в склянці води й випити частинами; • 1 ч. л. сорбіту або ксиліту розчинити в склянці підігрітої води й пити частинами; • 1-2 склянки звільненої від газу лужної мінеральної води (типу боржомі, єсентуків, поляни квасової або миргородської). Вода має бути теплою, але не гарячою, пити дрібними ковтками протягом усієї процедури. Випивши першу порцію розчину або мінералки, лягають, під правий бік підкладають грілку (половина - під ребрами, половина - під животом). Процедура триває від 30 хвилин до 1-2 годин. Сигналом про закінчення процедури є бурчання в животі, а деколи рідкі випорожнення. Для посилення виходу жовчі можна проробити наступні рухи. Після 10 хвилин лежання на грілці сісти на ліжко (на стілець), розмістивши пластикову пляшку (1,5 л) з теплою водою між животом і правим стегном. У ритмі дихання зробіть 10 нахилів управо. Не перестарайтеся, але намагайтеся, щоб права частина живота накривала пляшку з теплою водою зверху. Після чого треба знову 10 хвилин полежати впритул до грілки. І так кілька разів, поки не з’являться бурчання в животі й інші ознаки, які свідчать про те, що процес не тільки пішов, а й закінчився. Застереження. Якщо під час нахилів у передребір’ї з’являється біль, та ще й супроводжується нудотою, відмовтеся від нахилів.

...ЗА ДОПОМОГОЮ МАСЛИНОВОЇ ОЛІЇ

Для початку запасіться по 300 мл свіжої (принаймні, не старої) маслинової олії й лимонного соку. Потурбуйтеся також про яблучний сік, його знадобиться значно більше. Заодно приготуйте диван, грілку й рушник, щоб цю ж саму грілку можна було щільно пригорнути до печінки. І ще - чарку об’ємом на три столові ложки й кварту Есмарха. Усе це знадобиться не відразу, але хай воно буде під рукою. Лікування почніть увечері з очисної клізми. Краще із двох поспіль, з невеликою перервою. Повторювати відомий подвиг бравого солдата Швейка взагалі час від часу не завадить, у цьому разі - просто необхідно. Ранок знову почніть із клізми. Але й на цьому підготовку до найголовнішого ще не закінчено. Увесь день доведеться підтримувати сили тільки яблучним соком. Кріпіться! Поєднувати ранкову клізму з меню із яблучного соку вам доведеться ще два дні поспіль. Лише ввечері третього дня почнеться найголовніше. Приймаєте чарку (3 ст. л.) маслинової олії, запиваєте столовою ложкою лимонного соку й лягаєте на правий бік впритул до гарячої грілки. Кожні 15 хвилин ковтаєте по чарці олії й по ложці лимонного соку, поки не вип’єте всі 300 мл олії. Продовжуєте лежати на грілці. За якийсь час протоки печінки почнуть розкриватися. Можуть вийти білірубінові камені, жовта жовч, жовті холестеринові клапті. Ранком востаннє зробіть клізму, а сніданок обмежте легкою кашкою. Розтягнута на три дні процедура - не з приємних, проте вже незабаром відчуєте, немов би вас окропили живою водою. Закріплювати досягнуте бажано раз на квартал, збільшуючи при цьому кількість маслинової олії на 20-50 мл (на дві-п’ять чарок). Надалі, коли почуватиметеся значно краще, процедури видалення жовчі можна скоротити до однієї-двох на рік - усе залежить від чистоти харчування й самопочуття.

Володимир БЕРСЕНЄВ, лікар-невропатолог вищої категорії, заслужений лікар України, директор Інституту проблем болю. (З книги «Лечебник для третього возраста»).