Чи є народні методи лікування фіброміоми матки?
З повагою С.Г.
м. Чернігів.
Лист коментує лікар, фітотерапевт В’ячеслав ВАРНАВСЬКИЙ.
Лікуючись від фіброміоми, використовують три групи рослин. Перша група — ті, дію яких спрямовано на знищення пухлини незалежно від її локалізації. До них належать шандра звичайна, борова матка та вовконіг європейський (рос. — зюзник).
Я особисто віддаю перевагу боровій матці. Існує кілька способів її застосування. Спочатку 1 ст. л. подрібненої трави заливають склянкою окропу, настоюють 6 годин і приймають по 1,5 ст. л. тричі на день за 30 хв до їди. І так цілий місяць.
Після двотижневої перерви починають приймати горілчану настоянку борової матки. Щоб її приготувати, 2 ст. л. трави заливають 0,5 л якісної горілки й настоюють 2 тижні, періодично збовтуючи. Приймають по 30 крапель двічі на день за півгодини до їди. Курс прийому — 3 місяці. Після місячної перерви повторюють тримісячне лікування настоянкою.
Додатково під час лікування боровою маткою рекомендую приймати відвар кореня шипшини. Практика доводить, що він розсмоктує різні спайки й відновлює менструальний цикл. Потрібно 5 ст. л. подрібненої сировини залити в емальованому посуді 1 л води, довести до кипіння й прокип’ятити 20 хв на слабкому вогні. Зняти з плити, настояти 6 годин, процідити й пити по півсклянки двічі на день. Лікування тривале, але надійне.
До другої групи протипухлинних рослин, застосовуваних для лікування від фіброміоми, належать болиголов плямистий, вовче тіло болотне (рос. — сабельник), омела біла, а також гадючник в’язолистий (рос. — лабазник). Перші 2 тижні тричі на день за 30 хв до їди приймають 10% настоянку болиголову на 40° горілці (одного тижня її п’ють по 10 крапель, запиваючи 2 ст. л. води, а другого — по 15), а потім 2 місяці — настій суміші інших рослин.
Щоб його приготувати, треба подрібнити й змішати по 1 ч. л. трави вовчого тіла разом з кореневищем, омелу й корінь гадючника, залити все в термосі 0,5 л окропу й залишити на 12 годин. Після цього процідити й пити по третині склянки.
До складу третьої групи лікувальних рослин, використовуваних одночасно з першою й другою групами, входять спориш, хвощ польовий та медунка лікарська. Їх треба подрібнити окремо в кавомолці на порошок, потім покласти по 1 ст. л. кожного в термос, перемішати, залити 1 л окропу, настояти 12 годин, а тоді пити по півсклянки ранком натще й увечері перед сном. Цим же настоєм спринцюватися.
Лікування травами посилюється прийомом соків.
Лист коментує натуропат, народна цілителька Олена СВІТКО.
За фіброматозних вузлів (а також у разі нерегулярних місячних) рекомендують починати ранок із соку 1 лимона навпіл з маслиновою чи кукурудзяною олією. Остання багата на вітамін Е, який потрібний для нормальної роботи яєчників. Відразу після вживання суміші соку та олії випийте чай з материнки. Курс оздоровлення тривалий.
Лікер для розсмоктування фіброміом: узяти по 2 кг промитих ягід бузини чорної (можна сухих) і калини. Пересипати 3 кг цукру й поставити в темне місце на 3 дні, аби ягоди пустили сік. Потім залити все 1 л спирту (70%) і залишити ще на два тижні. Після цього лікер процідити й розлити в пляшки. Пити 2 місяці по 1 ст. л. тричі на день через годину після їди. Лікер ліпше готувати на Місяць, який росте, а приймати для розсмоктування новоутворень на убутний Місяць. Цей лікер корисний і за мастопатійних вузлів.
Еліксир за фіброміоми матки: подрібнити і змішати 20 г трави деревію, по 10 г кореня імбиру, насіння селери та квітів мускатного дерева (можна й без них). Додати 50 г меду, залити 0,5 л білого натурального вина й нагріти на слабкому вогні до закипання. Як охолоне, процідити. Приймати після консультації з лікарем, фітотерапевтом чи натуропатом по 1 ст. л. тричі на день. Курс – 21 день. Лікує всю жіночу гормональну систему.