Ось уже 10 років поспіль цим займаються члени Федерації ходьби заслуженого тренера Олександра Шимка, які називають удосконалений ним метод лагідно «ШимХода». Органічне поєднання стилю спортивної ходьби з індивідуальним підходом дає гарні результати оздоровлення, причому - в найкоротші терміни. «Найцінніше, - говорить Олександр Мусійович, - що в нас кожна людина не лише поліпшує своє здоров’я, а й знаходить справу до душі та не одну споріднену душу, друга. Багато хто говорить, що нарешті на пенсії почалося справжнє життя».
Вовка ноги годують, а людину - лікують
Що це справді так, може підтвердити будь-хто із членів Федерації, адже чи не кожен із них уперше потрапив на заняття від безвиході, зневірившись у можливості одужання, через ту чи ту хворобу, наприклад, хворі суглоби, гіпертензію, ожиріння. У групі Олександра Шимка займаються переважно люди від 40 років і старші, які замість того, щоб валятися на дивані перед телевізором, оббивати пороги лікарень чи аптек у пошуках рецептів і ліків, щосереди та щонеділі спішать на тренування в столичний парк ім. Т. Шевченка.
Уперше у світовій практиці та теорії ходьби взагалі Олександр Шимко зробив детальний аналіз цього виду спорту. Зокрема з точки зору так званого золотого перерізу, в контексті біомеханіки, фізіології, математики, музики, філософії тощо. Методика ШимХоди проста, зокрема, це залучення в рух усіх частин тіла так, щоб задіяні були всі м’язи. Саме за таких умов кожен м’яз працює мінімально, поліпшується робота мозку, хребта, відбувається самомасаж органів черевної порожнини, нормалізується крово- та лімфоплин, «розганяються» остеохондрози та радикуліти.
Про ефективність оздоровчої ходьби свідчать незаперечні результати. Так, киянину Михайлу Волгіну, якому виповнилося 72 роки, нізащо не даси його віку. Він стрункий, підтягнутий, без натяку на зайві кілограми. Проте потрапив Михайло Сергійович у групу оздоровчої ходьби, коли вже не міг нормально пересуватися по квартирі: високий артеріальний тиск- інколи сягав під 200 мл рт.ст., маса тіла - понад 100 кг, артрит колінних суглобів зробили його заручником нерухомості. А вже за один рік занять за методом ШимХоди чоловік забув про гіпертонію, позбувся зайвої маси тіла, забув про біль у суглобах, знайшов нових друзів і навіть став призером України серед ветеранів.
А Любов Шимко (1949 р. н.), якій лікарі пророкували інвалідність, не лише поліпшила своє здоров`я, а й стала чемпіонкою Європи та світу зі спортивної ходьби. Про оздоровчі можливості спортивної ходьби пані Люба розповідає у своїй книзі «Старі, товсті, болящі» та ділиться досвідом, як стати стрункими, тонкими і бадьорими.
Коли Олександр Мусійович організовував групу оздоровчої ходьби, він навіть не сподівався, що «зайде» так далеко. Точніше, зайдуть. Невелика група ентузіастів спортивної ходьби виросла в розгалужену мережу (понад 70 підрозділів) однодумців по всій Україні. За роки існування Федерації її члени не лише значно поліпшили здоров’я, а й стали учасниками численних змагань зі спортивної ходьби. Загалом же на поточний день члени Федерації здобули понад 100 золотих медалей на європейських і світових чемпіонатах.
Та найголовніше – оздоровча ходьба «вмикає» світло надії в кінці тунелю: до людей повертається бажання жити, творити, любити й кохати.
Федерація запрошує на відпочинок
Для багатьох наших співвітчизників відпочинок на морі, в інших курортних зонах України останніми роками став дуже дорогим, як кажуть, не по кишені. От члени «ШимХоди» на чолі зі своїм невгамовним керівником Олександром Шимком і вирішили подбати про людей.
Задумали – здійснили: і ось уже найближчим часом почне приймати «у свої обійми» перших відпочивальників оздоровчо-тренувальна база Федерації. Вона розташована в мальовничому місці, в екологічно чистому гідрологічному заповіднику на Полтавщині. Тут, під розлогими зеленими шатами дерев, неподалік від річки, можна відпочити, сховатися від літньої спеки. Протягом двох тижнів за невеликі кошти кожний відпочивальник матиме можливість оздоровитися в зручних умовах тренувальної бази. Затишні приміщення, передбачені як для гуртового, так і індивідуального проживання (номери, намети, сіно тощо). Харчування - винятково з екологічно чистих натуральних продуктів, а точніше із городів місцевих селян. Щодо молочка, сметанки, сиру – то вони теж від домашніх корівок, годованих соковитою травою сусідніх лук.
Крім того, розроблено пішохідні маршрути, які відкриють багато цікавого в історії Полтавщини. «Піклування про людей, з одного боку, - розповідає Олександр Мусійович, - наші можливості, з іншого, дають нам змогу запропонувати охочим відпочити на оздоровчій базі Федерації. Додатково до відпочинку пропонується теорія та практика оздоровчої ходьби».
А для тих, хто захоче оздоровити дітей віком від 8 до 14 років, є така можливість у таборі «Світанок», розташованому за 20 км від бази в давньому Городищі. У «Світанку» на дітей чекає не просто відпочинок, а також цикл практичних занять оздоровлення рухом.
Організатори запрошують усіх, хто бажає відпочити активно, здорово та з мінімальними матеріальними витратами, скористатися пропозицією й придбати путівки на оздоровчу базу Федерації.
«Гарантуємо, - обіцяє Олександр Мусійович, - що теоретичні й практичні знання з англійської мови, аюрведи, закону «золотого перерізу», оздоровлення в піраміді, спорту тощо – приведуть організм людини до стану гармонії. Переконаний, що кожен стане палким прихильником оздоровлення душі й тіла через рухову активність».
Підготувала
Любов Польова-Саханда.