Сечокам’яну хворобу можна успішно лікувати зборами лікарських трав
Останні півроку мучить біль у нирках. А нещодавно в осаді сечі був пісок. Зробила УЗД нирок. І в них виявили два камінчики розміром 0,4 і 0,6 см. А ще аналіз показав наявність солей. Хотілося б почути пораду фахівця: за допомогою яких лікарських трав можна позбутися каменів? Олена Д. м. Суми.
За консультацією ми звернулися до фітотерапевта Любові САЛІЙ:
- Якщо вас турбують біль у попереку, різь під час сечовипускання, часто доводиться відправляти малу нужду, а на УЗД виявили в нирках пісок або вже утворилися камені, то, звичайно, потрібно терміново вживати заходів. Чому? Тому що з пісочку поступово утворюються маленькі камінчики (конкременти), які потрохи збільшуються в розмірах. І якщо камені до 1 см можна подробити й вивести з нирок, то впоратися з тими, що більш як 1 см, на жаль, може тільки скальпель...
- Чому в нирках з’являється пісок і які бувають камені?
- Пісок у нирках - це, точніше кажучи, дуже дрібні камінці. Зазвичай це наслідок порушення обміну речовин, особливо водно-сольового, і зміна хімічного складу крові. Причин виникнення піску в нирках багато: малорухливий спосіб життя, що призводить до порушення фосфорно-кальцієвого обміну; характер харчування (велика кількість білка в їжі або одноманітна дієта), а також кліматичні, географічні й житлові умови, професія і спадкові генетичні чинники. Крім того, інфекції сечовивідних шляхів, анатомічні зміни у верхніх сечовивідних шляхах (наприклад, гідронефроз), нефроптоз та інші, що призводять до порушення нормального відтоку сечі з нирок, а також обмінні й судинні порушення в нирці. А найбільш вивчена причина порушення кальцієвого обміну (основи більшості сечових каменів) - це порушення функції паращитоподібних залоз. На сьогодні в усьому світі прийнято таку мінералогічну класифікацію сечових каменів: 79-80% - це неорганічні сполуки кальцію: оксалати, фосфати, кальцію карбонат. Часто поєднуються з інфекцією в сечі магнітомісткі камені. До 10-15% усіх сечових каменів становлять сечокислі камені - урати, причому що старша людина, то частіше вони в неї спостерігаються. А рідше за інших бувають білкові камені (цистинові, ксантинові та ін.), що свідчать про порушення обміну відповідних амінокислот в організмі. Але в чистому вигляді камені виявляють не більш як у 40% випадків. Зазвичай у сечі утворюються змішані за складом камені.
- Мабуть, є якісь обмеження в їжі в разі сечокам’яної хвороби?
- Звісно, є. Але насамперед хочу сказати про рідину. Її потрібно вживати в таких великих кількостях, які дають змогу підтримувати добову кількість сечі від 1,5 до 2,5 л. Причому рідину можна приймати у вигляді морсів із журавлини або брусниці чи мінеральної води. Гарний варіант - компот із сухофруктів. Так, добовий прийом води для дорослої людини має становити не менш як 2-2,5 л. За кальцитфосфатних каменів дієта передбачає обмеження вживання молока, сиру, рибних продуктів. А за наявності оксалатів у харчуванні доведеться відмовитися від свинини, шоколаду, щавлю, салату, міцного чаю, какао, кави, оцту. У разі уратів дієтотерапія полягає в обмеженні смаженого й копченого м’яса, м’ясних бульйонів, субпродуктів, бобових, кави, алкоголю й вилученні гострих страв. Загальна порада: їжу не пересолюйте й вилучіть мариновані та консервовані овочі (з оцтом).
- А які трави Ви порекомендуєте?
- Ми розробили і успішно застосовуємо авторські збори трав від сечокам’яної хвороби і сечокислого діатезу.
Так, читачам газети рекомендуємо в разі сечокам’яного діатезу й уратів такі збори трав:
1. Листя брусниці, траву споришу, корінь лепехи й кукурудзяні приймочки візьміть порівну, подрібніть. 1 ст. л. цієї суміші залийте 0,5 л окропу, 5 хв кип’ятіть, ніч нехай настоїться, вранці процідіть. І пийте по 0,5 склянки тричі на день до їди. І так протягом місяця, після чого зробіть перерву на 10-14 днів і продовжуйте лікування наступним збором.
2. Візьміть порівну трави хвоща, трави вересу звичайного, трави споришу й насіння дикої моркви. Подрібніть їх. Спосіб приготування і застосування такий само, що й у попередньому зборі.
А в разі оксалатних і фосфатних каменів допомагають такі збори.
1. Трава звіробою, корінь марени красильної, трава парила (реп’яшка), трава м’яти й насіння кропу. А ось приготування й застосування ті ж самі.
2. Коли закінчите приймати цей збір, попийте наступний: корінь лопуха, корінь аїру, трава парила й трава золотушнику. Потім можна повернутися до попереднього варіанту.
А якщо не дуже хочеться морочитися зі зборами, то хоча б курсами пийте відвари сечогінних трав: хвоща польового, мучниці, споришу, золотушнику й ін. Гарним каменедробильним ефектом володіє корінь марени красильної, який можна, до речі, використовувати як у зборі з іншими лікарськими травами, так і самостійно. Добре було б провести місячний курс прийому відвару зерен вівса, тому що він позитивно впливає на сольовий обмін в організмі і сприяє виведенню зайвих солей. Залийте склянку зерен вівса літром води й кип’ятіть 30 хв, ніч нехай настоюється, а вранці процідіть відвар і випийте протягом дня за три прийоми. І так протягом місяця. Як бачите, з цією недугою є чим боротися. Головне тут - наполегливість, адже лікування травами тривале. Наберіться терпіння, і я сподіваюся, що вам вдасться позбутися камінчиків, які вас турбують, поки вони ще маленькі, і справа не дійде до операції.