ОЗДОРОВЧА СИСТЕМА ДОКТОРА ДУРИМАНОВА

Поділитися:
ОЗДОРОВЧА СИСТЕМА ДОКТОРА ДУРИМАНОВА

Допомогла позбутися різних недуг сотням хворих людей

Віталій Костянтинович Дуриманов, який живе в м. Бійську на Алтаї, вилікував сотні хворих. Але при цьому за всю свою лікарську практику не виписав жодного рецепта. Замість ліків він призначав своїм пацієнтам роздільне харчування, курси дозованого голодування, фітотерапію. Але головне місце в його системі оздоровлення посідали дихальна гімнастика та біг.

Доктор стверджує, що проблем зі здоров’ям не буде, якщо регулярно, по кілька разів на день, виконувати вправу, яку він назвав «ритмічне дихання»: спокійний видих - пауза (3 секунди) під час повного м’язового розслаблення - одразу ж «довидих» без напруження - знову пауза (3 секунди) під час подальшого розслаблення - природний вдих. Повторити цей дихальний цикл 5-6 разів, перебуваючи в будь-якому вихідному положенні: лежачи, сидячи, стоячи, в русі.
Для зняття нападу астми, зниження високого артеріального тиску, болю в ділянці серця та головного болю досить повторити цей дихальний цикл 8-12 разів, попередньо повністю розслабившись. У міру повторення дихального циклу вдих стає все більш природним і повним. Із легкістю такого вдиху приходить полегшення.
Ця ж вправа, але з різким і коротшим видихом, яку повторювати перший час частіше, а не тільки з метою зняття задухи, ефективна в разі бронхіту та початкової стадії бронхіальної астми. До речі, вправа діє, як валідол та ефедрин.
Важким хворим для полегшення стану рекомендується протягом приблизно двох тижнів практикувати ритмічне дихання кожні півгодини.
Особливо добре допомагає ритмічне дихання в разі захворювань серця. Віталій Костянтинович Дуриманов пояснював це так: «Людині здається, що їй бракує кисню. Вона судомно ловить повітря широко розкритим ротом, хапається за валідол. Але глибокий вдих не виходить, він лише посилає потужний нервовий імпульс у дихальний центр мозку, створює там перезбудження, що негайно веде до звуження кровоносних судин і підвищення артеріального тиску, до посилення болю в серці.
М’язове розслаблення, спокійний видих і коротка затримка дихання знімають напружений судинний тонус, нормалізують кровопостачання. А це найчастіше буває найважливішим за серцевого та головного болю, в разі нападу стенокардії та інших вегетоневрозів. Отже, напад можна зняти за допомогою цієї дихальної вправи, але ще краще - не доводити справу до болю».
Другий вид дихальних вправ - парціальное дихання, чи дихання уступами. Виконувати його дуже просто: три-чотири коротких активних видихи поспіль, потім стільки ж коротких вдихів.
«Завдяки такому способу, - каже В.Дуриманов, — розбивається потік імпульсів, що йдуть у мозок під час глибокого вдиху. А також у разі емоційного потрясіння. Природа дала нашому мозку чудовий засіб захисту від подібних перевантажень: сміх і плач. Навіть позитивні емоції можуть завдати шкоди, якщо не супроводжуються сміхом, який можна розглядати як серію коротких безперервних видихів. Ці видихи й дроблять небезпечний потік імпульсів. Рятівний плач дробить потік серією коротких вдихів (схлипувань). Процеси збудження та гальмування під час сміху чи плачу врівноважуються, одночасно врівноважується й артеріальний тиск. Ось чому, посміявшись, людина відчуває приплив сил, а виплакавшись після важкого потрясіння, відчуває полегшення».
В.К. Дуриманов пропонує пацієнтам дихальні вправи, які об’єднують цілющі властивості і сміху, й плачу. Дихати порціями (уступами) можна в будь-якому положенні, але ліпше під час ходьби чи легкого бігу.
З деяких пір диханню за методом Дуриманова навчають у європейських медичних інститутах.
Принципи рекомендованого ним лікувального харчування прості: повна відмова на час лікування від солі й цукру; побільше овочів та фруктів, натуральних соків; рибу чи м’ясо не їсти з хлібом чи картоплею; молочні продукти не поєднувати ні з чим; овочі: перевагу надавати тушкованим та печеним; круп’яні каші довго замочувати й недовго варити; м’яса поменше; уникати консервованих продуктів, ковбас, тваринних жирів. Після кожної трапези має залишатися бажання ще щось з’їсти.
Снідати бажано пізніше. До сніданку не завадило б добре фізично попрацювати, зробити чимало фізичних вправ («сніданок треба заробити; не наїдатися про запас, а добре зголодніти, перш ніж сісти за стіл»).
Деяким «хронікам», що страждають від бронхіальної астми, ревматоїдного артриту, хвороби Бехтєрева, він одразу призначає лікувальне голодування, яке дає організмові добре очищення. Це особливо важливо для тих, хто довго лікувався ліками.
На додаток до дихальної гімнастики, фізичних вправ і лікувального харчування доктор рекомендує цілющі трави. Більшість із них чинять тільки загальнооздоровчий вплив, але стимулюють певні функції. Наприклад, золотий корінь підвищує працездатність і опірність організму. Він призначає його в разі серцево-судинних захворювань, вегетоневрозів, гіпотонії людям похилого віку. У разі захворювань нирок рекомендує пити відвар із золотої різки. У разі виразкової хвороби й гастритів - півонію незвичайну. Її настій має бактерицидні властивості, седативно діє в разі безсоння та неврастенії. За багатьох захворювань пропонує муміє - добрий стимулятор захисних сил організму.
У разі діабету немає кращих ліків, ніж листя чорниці, стверджує В.К. Дуриманов. Людина з’їла щось не те, стався розлад шлунка, одразу ж починається інтенсивне лікарське лікування, а то й в інфекційну лікарню можуть зопалу забрати на сорок днів. А він рекомендує заварити звичайний полин. За півдня він ліквідує розлад. Швидко нормалізує роботу травного тракту й каша з насіння лободи.
Здавалося б, що страшного в резерпіні, ліках не надто сильних, створених на основі трави? Але логіка лікування веде до того, що після резерпіну людина починає приймати раунатин, а потім і дибазол. Він, між іншим, не заперечував би проти цих ліків, якби знав, що вони виліковують гіпертонію. Але ж не виліковують. Лише тимчасово знижують тиск. А такого ж ефекту можна легко досягти за допомогою дихальних вправ, способом саморегуляції. Після такого лікування без ліків людина прокидається вранці відпочилою, свіжою, а після ліків - найчастіше розбитою.
Мені дуже подобається, коли Дуриманов розповідає навіть не про диво-трави, а про комплексні способи лікування без ліків. У разі хронічного тонзиліту, наприклад, крім дихання й загартовування, є такий спосіб: ранкові полоскання горла, а потім посилене погладжування горла зверху вниз з одночасним ковтанням слини. Виходить ніби поєднаний внутрішній і зовнішній масаж горла.
Або ось така вправа за бронхіальної астми. Стати на відстані кроку від стіни. Обпертися на неї обома долонями, видихнути й тоді, не дихаючи, зробити якомога більше віджимань. Після цього, ходячи, подихати уступами й повторити віджимання без дихання. За одне заняття – п’ять підходів.
У всіх релігіях в молитовні ритуали входять поклони. Дуриманов вважає цей ритуал фізіологічною профілактикою остеохондрозів, якою усвідомлено (чи несвідомо) людство захистило себе від ушкоджень хребта, спричинених прямоходінням (хоча хребет до нього не дуже пристосований). Допомогти можуть активні багаторазові нахили. Дуриманов наполегливо рекомендує всім щоранку робити 90 нахилів: 30 до колін, 30 нижче колін, 30 до підлоги, причому, перш ніж нахилятися вперед, трохи прогинатися назад (літнім людям, уточнює він, не треба при цьому закидати голову, важливо стежити, щоб таз подавався вперед). На закінчення можна 30 разів нахилитися до підлоги, стоячи на колінах.
Сотні пацієнтів, що вилікувалися від серйозних недуг за методикою доктора Дуриманова, вже висловили слова подяки на його адресу. Більше б таких лікарів.

Сергій МЕЛЬНИКОВ.
sv-melnikov.ru