Аденома простати ― це новоутворення доброякісного характеру, яке розвивається із залозистого епітелію простати.
У самій же простаті утворюється вузлувата тканина, яка поступово здавлює та звужує сечовипускальний канал. А що пухлина ― доброякісна, то її ріст не спричиняє метастазів в інших органах.
Майже 50% чоловіків віком понад 50 років стикаються з цим захворюванням, а в більш старшому віці ризик виникнення аденоми зростає до 85%.
Лікування аденоми простати, залежно від ступеня тяжкості й задавненості захворювання, може проводитися медикаментозно, хірургічним і нехірургічним шляхом.
Корисна їжа для чоловіків
Надмірна маса тіла провокує розвиток аденоми, тому харчування за цього захворювання має бути збалансованим, багатим на вітаміни, мікроелементи й клітковину.
Для зменшення розрослої тканини залози слід вживати велику кількість продуктів, що містять поліненасичені кислоти (лінолеву, альфалінолеву), селен і цинк. У період загострення щоденне споживання цих мікроелементів має сягати 25 мг (за норми 15 мг).
Особливо багато селену й цинку ― в морепродуктах: креветках, устрицях, морській капусті, макрелі, оселедцях, скумбрії, сардинах, лососі, тунці та інших. Серед рослинної їжі найбільше цих елементів міститься в усіх бобових культурах, гречаній та вівсяній кашах, у насінні гарбуза й соняшнику, в грибах, коренеплодах селери й пастернаку.
Найповніше засвоєння селену відбувається за наявності вітаміну А, тому рибу, овочі й каші слід вживати з оліями: гарбузовою, соняшниковою чи оливковою.
Клітковина є незамінним складником правильного харчування. Вона сприяє поліпшенню роботи кровоносної системи, знижує рівень холестерину, запобігає закрепам, які можуть провокувати утруднене сечовипускання й застій сечі. У раціоні має бути достатня кількість сезонних овочів та фруктів, а також зеленина.
Небезпечні та шкідливі продукти за аденоми простати
Позаяк аденома простати є доброякісним утворенням, під час її лікування з раціону потрібно повністю вилучити жирні сорти м’яса, прянощі, гострі спеції, промислового виробництва соуси й консерви, копченості, смажену їжу, алкоголь, газовані напої, міцну каву та чай. У період медикаментозного лікування загострення хвороби слід зменшити навантаження на сечовидільну систему, тому треба уникати вживання на ніч багато рідини, особливо сечогінних засобів (відвар шипшини, зелений чай).
Також слід обмежити споживання солі, яка затримує в організмі зайву воду й призводить до набряклості, підвищення кров’яного тиску і, як наслідок, до звуження судин. А це спричиняє застій крові в малому тазі та сечі ― в сечовому міхурі.