АБИ ЗНИЗИТИ ТИСК - УСМІХАЙТЕСЯ

Поділитися:
АБИ ЗНИЗИТИ ТИСК - УСМІХАЙТЕСЯ

Усі ми без винятку вміємо всміхатися. Багато вчених сходяться на думці, що усмішка відображає внутрішній світ людини, його гармонію та духовність.  Під час щирої усмішки обличчя людини ніби освічується зсередини. Вона стає маленьким сонечком, від якого віє ніжністю й теплом. Усмішка відіграє важливу роль у житті людей, зокрема й у збереженні та зміцненні здоров’я - як фізичного, так і психічного. Ті, хто часто всміхається, живуть у середньому на сім років довше за тих, хто усміхається дуже рідко.
Крім того, завдяки усмішці ми багато чого можемо.

Зняти стрес. Коли відчуєте, що втрачаєте контроль над ситуацією, наче земля йде з-під ніг, спробуйте всміхнутися - здасться, що не так все  й погано. Такий вплив усмішки пов’язаний з тим, що вона сприяє виробленню ендорфінів, які аналогічно опіатам впливають на емоційний стан людини. При цьому вона не зумовлює звикання й навіть навпаки - за частого «використання» діє ефективніше, позбавляючи від негативного впливу стресів ліпше будь-яких медикаментів.
Зміцнити імунну систему. Усмішка дає змогу розслабитися, що своєю чергою сприятливо впливає на роботу імунної системи й зменшує ризик захворювання на грип і застуду. Тож усмішку можна сміливо  вважати профілактичним заходом застудних захворювань.
Зберегти позитивний настрій. Щоб перевірити цей ефект, спробуйте виконати просте завдання: подумайте про щось негативне, зберігши при цьому на обличчі усмішку. Ви практично відразу помітите, що думати про погане з усмішкою на обличчі неможливо. Річ у тім, що коли ми всміхаємося, в мозок надходить сигнал, що все в порядку, життя чудове. Таким чином, усмішка допомагає зняти депресію й позбутися смутку.
Омолодитися. Коли людина всміхається, м’язи обличчя підтягуються, що дає змогу виглядати молодше. Однак такий ефект має лише щира усмішка.
Полегшити біль. Коли людина всміхається, як уже було сказано вище, відбувається вироблення ендорфінів, які не лише поліпшують настрій, а й вважаються природними болезаспокійливими.
Знизити високий тиск. Будь-які емоції відбиваються на наших обличчях, при цьому задіюються різні лицьові м’язи. Наприклад, напружене обличчя й насуплені брови зумовлюють вироблення гормонів кортизолу та адреналіну. Ці гормони стресу підвищують тиск, послаблюють імунну систему, посилює тривогу й можуть спровокувати депресію. А усмішка зменшує вміст гормонів стресу в крові й впливає на вироблепння організмом гормонів радості та щастя. Коли відчуваєте, що піднімається тиск, посидьте кілька хвилин з усмішкою. Проте не слід забувати, що лише на усмішку в лікуванні гіпертонії сподіватися не варто.
Усміхнені люди виглядають  упевненішими, здаються привабливішими й викликають більше довіри. Спробуйте усміхатися на засіданнях і переговорах і напевно приємно здивуєтеся тому, як вас сприймають партнери. Нехай усмішка поступово увійде в звичку. Звісно, бувають моменти, наприклад, на роботі, коли усмішка здається недоречною. Тоді усміхайтеся подумки, всередині. Що частіше, то швидше ви відчуєте поліпшення в житті, так і в стані здоров’я.
Починайте свій день із внутрішньої усмішки, заряджаючи себе позитивом і гармонізуючи свій психічний і фізичний стан. Усміхніться своєму серцю, легеням, шлунку, печінці, іншим органам і частинам тіла. Відчуйте, як вони всміхаються вам у відповідь. Усмішка - джерело цілющої сили. Коли ви наповните себе енергією усмішки, то з легкістю зможете ділитися нею з іншими, тобто гармонізувати простір навколо себе.

Підготувала Алла ГРІШИЛО.