АЛОЕ — ЦЕ ЦІЛИЙ КОМПЛЕКС ЛІКУВАЛЬНИХ РЕЧОВИН

Поділитися:
АЛОЕ — ЦЕ ЦІЛИЙ КОМПЛЕКС ЛІКУВАЛЬНИХ РЕЧОВИН

Загоює та відновлює

Алое є чудовою рослиною, яка загоює та відновлює. Листя алое містить ефірні олії, близько 20 амінокислот, вітаміни В, С, Е, бета-каротин, клітковину та інші поживні ферменти й мікроелементи. У косметиці алое використовують як протимікробний, протизапальний засіб для загоєння сонячних опіків і псоріазу, профілактики та лікування вугрового висипу, дерматиту та інших захворювань шкіри. Зрізане листя алое може жити саме по собі дуже довго.
Це ціла фабрика біоактивних ензимів (тканинних ферментів), яка постійно працює та змінюється в часі. Тому лікарська сировина з алое змінює свої біохімічні характеристики, відбувається ферментація. Таким чином, свіжий препарат не можна зберігати довго, а слід постійно виготовляти новий. Кип’ятити й варити алое не варто.
А ось мед не тільки чудово поєднується з алое, а й консервує його, спрямовуючи ферментацію алое в бік вуглеводного окиснення.

Цілющий бальзам

За допомогою меду можна приготувати цілющий бальзам. У готовий продукт, коли процес перетворення сировини в ліки досяг максимуму, можна додати коньяк, і алкоголь повністю загальмує процес бродіння. Тому кількість коньяку має бути достатнім.

Приготування бальзаму:
1. Зрізуємо нижнє грубе листя алое, не менш як 3-річного віку. Загортаємо в харчову фольгу й кладемо в холодильник на два дні. У темряві й холоді активуються певні ферменти (ферменти стресу). Після цього гарненько промиваємо та ріжемо, як морквину, разом зі шкіркою.
2. В алое (дві частини) додаємо мед (одну частину). Наприклад: на півсклянки алое + 2 ст. л. меду. Ретельно перемішуємо й залишаємо на два дні в темному місці. У холодильник не ставимо: нехай «полюбляться», звикнуть один до одного — це й називається ферментацією.
3. Додаємо приблизно 70 мл якісного коньяку. Вийде майже повна склянка бальзаму. Ретельно перемішати й відфільтрувати. Перелити в баночку з темного скла й зберігати в холодильнику.
Застосовують по 1 ст. л. за 30 хв до їди. Вичавки можна також використовувати місцево. Наприклад: під час укусів комах, фурункулів, нагноєння тощо.
Прийом алое рекомендується ослабленим людям, після операцій, за хронічних захворювань, депресій, у похилому віці.
Чистий сік алое відкриває та очищає пори, зволожує й підтягує шкіру, оскільки здатний легко та глибоко проникати в шкіру, відновлювати обмін речовин, стимулювати регенерацію клітин, а також знімати запалення й подразнення.
У домашніх умовах легко зберегти молодість шкіри обличчя та шиї, якщо кожен день перед сном наносити свіжий сік алое, попередньо вмившись і розпаривши обличчя.
Деякі рецепти рекомендують поєднувати алое та лимон. Лимон — дуже потужний окисник (з’їдає навіть фарбу й жир), а алое — істота ніжна, жіноча, все змащує та загоює.
Рекомендую поєднувати прийом алое й посильні фізичні вправи. Активні рухи та алое сприяють успішному повному відновленню загального тонусу організму.
Приймайте алое всередину й під час масажу. Цей бальзам не тільки швидко відновлює силу м’язів, а й запобігає накопиченню в тканинах молочної кислоти та інших метаболітів обміну речовин.

Володимир БОЛСУН,
лікар-невролог.