ЧОРНИЙ ГОРІХ МАЄ ПРОТИГЛИСНУ ТА АНТИБАКТЕРІАЛЬНУ ДІЮ

Поділитися:
ЧОРНИЙ ГОРІХ МАЄ ПРОТИГЛИСНУ ТА АНТИБАКТЕРІАЛЬНУ ДІЮ

Чула, що чорний горіх – дуже помічний у лікуванні різних хвороб. Я його цьогоріч зібрала,  але не знаю, від яких захворювань і в якому вигляді (відвари, настоянки) його застосовувати.  Можливо, хтось  розповість про цю рослину?
З повагою Віра Іванівна.
Чернівецька обл.

Лист коментує  кандидат біологічних наук Любов ДУДЧЕНКО. 

Батьківщиною чорного горіха  є Північна  Америка, у нас його культивують на півдні в Криму  як деревинну, технічну та  їстівну  культуру. Він належить до того самого роду, що й   волоський горіх.  Хімічний склад листя чорного горіха: флавоноїди, глікозиди, дуже багато вітаміну С й каротину, вітаміни В1, В6, Р, Е, ефірна олія, органічні кислоти, дубильні   речовини тощо.  Одна з  діючих речовин   чорного горіха -   юглон, який має антибактеріальну, протигрибкову й протиглисну  властивості, нормалізує діяльність кишечнику, діючи як м’який проносний засіб  у разі закрепів і як ефективний засіб від діареї. Крім цього, він регулює обмін речовин в організмі, функціональну діяльність травного тракту, помірно впливає на зниження цукру, діє як жовчогінний, судинорозширювальний засіб.   
  Ядро дуже смачне, містить 66-70% високоякісної олії, яка має особливий аромат і високу стійкість до окиснювання (не гіркне), до 6% вуглеводів і до 30% білкових речовин (майже вдвічі більше, ніж у плодах волоського горіха).
Народні цілителі застосовують   чорний горіх як ранозагоювальний та кровоспинний засіб для лікування виразок, гнійних ран, фурункулів тощо.
Широко відомий у світі  протипаразитарний  засіб,  розроблений  на основі настоянки   чорного горіха американською цілителькою Х. Кларк,    так звана  «трійчатка». Це настоянка чорного горіха з гірким полином і гвоздикою, тільки чорний горіх має бути молочної стиглості. «Трійчатку» рекомендують навіть у разі міоми, полікістозу нирок, кіст яєчників, простатиту тощо. 
         Настоянка: подрібнити   100 г  неспілих плодів горіха (чи верхню темно-зелену шкаралупу),  додати 0,5 л  спирту й настояти 2 тижні на сонці. Потім  процідити, перелити в іншу посудину й щільно закоркувати.  Зберігати в холодильнику.
Дорослим з масою тіла   від 50 до 70 кг   вживати по 10 мл  засобу (розвести в 100 мл води)   тричі на день до їди . Від  70 до 90 кг -  по 15 мл засобу зі 100 мл води тричі на день до їди.    Настоянку   п’ють 10-15 хв маленькими ковтками.
Після прийому настоянки рекомендують з’їсти  по 1/5  ч. л. порошку гвоздики й полину. Щодня потрібно трішки збільшувати дозу, щоб довести її до 0,5 ч. л.  Приймати 2 тижні, потім – тиждень перерва, і знову повторити курс.  Порошок гвоздики ліпше зробити самому, змоловши  на кавомолці.
Пам’ятайте: перед тим, як приймати препарати чорного горіха, обов’язково проконсультуйтеся з вашим лікарем.
Протипоказання:  препарати чорного горіха не можна вживати вагітним, жікам, які годують груддю, у разі індивідуальної непереносності.