ДЛЯ ЗЦІЛЕННЯ ШЛУНКА ТА ДОСЯГНЕННЯ УСПІХУ АКТИВІЗУЙТЕ РОБОТУ МАНІПУРИ

Поділитися:
Для зцілення шлунка та досягнення успіху активізуйте роботу Маніпури

Від роботи шлунка залежить здоров'я всього організму. І це не перебільшення. Він не лише відповідає за перетравлення їжі, а й впливає на настрій, енергійність, опірність хворобам та загальне самопочуття. Якщо процеси травлення в нормі, в організмі виробляється достатньо ферментів, ви маєте міцний імунітет, стійкість проти алергій, цукрового діабету. Адже саме шлунок задає тон злагодженій роботі всього травного тракту.
Тому дуже важливо не прогавити перші ознаки, що свідчать про збій у роботі травного тракту, своєчасно усунувши їх. А перші дзвіночки недуги найрізноманітніші: від появи тьмяного кольору шкіри та плям на ній до  неприємного запаху й присмаку в роті, болю та здуття, нудоти, відрижки та закрепів.
Тож, щоб профілактувати та не допустити початку захворювання, слід дослідити свій організм, зрозуміти, як правильно збалансувати процеси на всіх рівнях – від емоційного до фізичного.
Як дбати про свій шлунок, згідно з  вченням йоги, щоб запобігти будь-яким розладам травлення  - цінні рекомендації від керівника студії йоги, практика з 10-річним стажем, майстра масажу та тілесних практик Юлії ЯКОВЕНКО.
- Згідно з вчення йоги, зі своїм фізичним тілом треба працювати й на рівні енергій. Адже енергетичне виснаження – прямий шлях до появи захворювань. Так, за роботу шлунка відповідає третій нижній енергетичний центр (Маніпура). Що потрібно врахувати в поліпшенні його роботи?

Вибирайте продукти  жовтого кольору

- Маніпура розміщена практично в ділянці шлунка (в сонячному сплетенні), тож цей енергетичний центр й орган мають потужний взаємозв’язок. Якщо енергоцентр наповнений життєвою енергією, то й шлунок працює добре, й навпаки: якщо виникають проблеми в роботі органа,  Маніпура виснажується. А цього не можна допускати як з огляду на здоров’я, так і на свій життєвий успіх.
Ця чакра відповідає за силу волі, здатність приймати та реалізувати рішення, надихати людей. Вона є надпотужною в успішних бізнесменів і політиків. Якщо енергія третьої чакри блокується, люди стають нестриманими, конфліктними або впадають у протилежність -  безхарактерні, залежні від думки інших.
Стихія чакри  – вогонь, колір – жовтий. Тож, носячи жовтий одяг та споживаючи їжу й напої кольору сонця, ми її посилюємо.
У харчуванні слід надавати перевагу жовтим овочам: гарбузам, кабачкам, перцю, кукурудзі, ріпі, брукві, пастернаку; а також жовтим фруктам: диням, бананам, яблукам, грейпфрутам, лимонам, грушам. Страви піддавайте мінімальній термообробці, тоді вони будуть максимально корисними, наповнять енергією.

Спепції й трави для посилення травлення

Розпалити внутрішній вогонь Маніпури допоможе й низка спецій, які варто додавати до готових страв. Це й  чорний перець, кумин, каєнський перець, золотий корінь (жовтокорінь канадський). Прискорюють процес травлення, зменшують навантаження на кишківник і лаванда, бергамот та розмарин. Їх додають до чаю чи кладуть як спецію до страв. 
А ось алтея лікарська добре підійде для заспокоєння центру й послужить обволікальним засобом у разі захворювань шлунка: виразці, гастриті, коліті, а також за проносів.
Для приготування  засобу  1 ст. л. коренів кладуть в емальований посуд, заливають 100 мл перевареної води кімнатної температури й настоюють 1 годину, проціджують. Дорослі приймають у теплому вигляді по 1 ст. л. 4-6 разів на день (через кожні 2 години). Діти, за рекомендацією лікаря, залежно від віку – від 1 ч.  до 1 ст. л.  4-6 разів на день (через кожні 2 години). Курс 1-2 тижні.
Інші корисні для   третього енергетичного центру трави та прянощі: аніс, селера, кориця, м'ята, імбир, меліса, куркума, кмин та  фенхель. Їх можна додавати за смаком, створюючи смачні весняно-літні напої.
Наприклад, 1 ч. л. насіння фенхеля залити  0,5 л води, поварити на слабкому вогні 15 хв, покласти дрібно порізану гілочку м’яти, 0,5 ч. л. дрібно потертого імбиру, по щіпочці кориці та куркуми. Приймати в теплому чи охолодженому вигляді по склянці двічі на день протягом 2 тижнів.

Запускаємо шлунок через ступні й долоні

- Як на рівні тіла можна додатково впливати на роботу шлунка?
-  Щоб налагодити роботу шлункового тракту, не обов'язково впливати на нього безпосередньо. Це можна зробити через так звані рефлекторні точки, які пов’язані з ним.  Вони містяться на ступнях і долонях. Так, значну оздоровчу дію на шлунок має точка на ступні, що міститься під подушечкою великого пальця (точка 1). На відстані 3-5 см під нею розміщена друга точка, що відповідає за роботу підшлункової залози. (точка 2).
Ще одна точка, через яку можна поліпшувати роботу підшлункової залози, є на долоні. Вона міститься на 5-6 см нижче між вказівним та середнім пальцями руки. (точка 3).
За нездужання ці точки слід самостійно масажувати. Для цього сядьте зручніше, заспокойте дихання, зробивши кілька глибоких вдихів і видихів, та почніть натискати на точку. Маніпуляцію з кожною точкою слід робити не менше 3 хвилин.

Комплекс для енергетичної підзарядки

- Як допомогти собі й підзарядити Маніпуру енергією, а шлунок здоров’ям за допомогою йоги ?
- Для роботи з Маніпурою в кундаліні йозі існує низка крій, мантр та медитацій. Деякі з них я пропоную зробити вашим читачам. Але важлива умова:  їх слід виконувати 40 днів поспіль, не пропускаючи, це підвищить і вашу внутрішню самоповагу, ви станете успішнішими в розпочинанні та завершенні справ, сповненими енергії оптимістами, значно полегшиться ситуація й із шлунковими захворюваннями.  Цей комплекс вправ слід виконувати, щойно прокинулися, бажано під час сходу сонця, що додасть додаткової енергії на весь день.

Сат крія

Сядьте сідницями на пяти,  спина рівна, нерухома, коліна разом. Витягніть руки над головою, випряміть  лікті так, щоб передпліччя торкалися голови з обох боків.
Мудра: переплетіть усі пальці, крім вказівних. Великі пальці перехрещуються так: у чоловіків правий великий палець поверх лівого, у жінок - навпаки. У цьому положенні почніть енергійно повторювати мантру «сат наам» з постійним ритмом, приблизно 8 разів за 10 секунд.
Виконання: втягуючи пупок усередину та вгору, до хребта, вимовляєте «сат». Потому розслабте живіт, одночасно вимовляючи «наам». Ритмічне скорочення та розслаблення створює хвилі енергії, які циркулюють по тілу, заряджаючи його енергією,  зцілюючи.
Продовжуйте виконувати крію 3 хвилини, потім зробіть вдих і візуалізуйте як теплий потік піднімається від куприка до маківки. Подумки дозвольте енергії текти через основу голови. Тоді розслабтеся й відпочиньте. Відпочинок має бути вдвічі довшим за виконання вправи.

Набхі крія

Цей комплекс кудаліні йоги спрямований на розвиток сили пупкового центру. Щоденне його виконання швидко активізує роботу третьої чакри та суміжних із нею органів. Початківцям кожну з вправ виконувати 3-5 хвилин. Пропорційно зменшивши час.
1.Почергове піднімання ніг. Лежачи на спині, з вдихом підніміть праву ногу до 90 градусів до горизонталі, з видихом опустіть. Повторіть це ж лівою ногою. Продовжуйте поперемінно піднімати прямі ноги з глибоким потужним диханням, тривалість  вправи  - 10 хв.
2.Одночасні піднімання ніг. Не роблячи паузи після попередньої вправи, з вдихом підніміть обидві ноги вгору на 90 градусів до горизонталі й із видихом опустіть. Для підтримання рівноваги витягніть руки перпендикулярно вгору, долоні розгорнуті одна до одної. Тривалість - 5 хв.
3.Коліна до грудей. Лежачи на підлозі, зігніть ноги в колінах, притисніть їх до грудей і обійміть руками, дозволяючи голові розслаблено лежати на підлозі. Відпочиньте в цьому положенні, - 5 хв.
4.Лежачи в попередньому положенні, з вдихом розводьте руки в боки, опускаючи їх на підлогу, й випрямляйте ноги до положення 60 градусів до горизонталі. Із видихом повертайтеся в початкове положення. Тривалість - 15 хв.
5.Піднімання ніг. Без перерви між вправами з положення лежачи на спині підтягніть ліве коліно до грудей, утримуйте його обома руками. Із вдихом швидко піднімайте праву ногу до кута 90 градусів до горизонталі й із видихом опускайте на підлогу - 1 хвилина. Потім поміняйте ноги й продовжуйте ще 1 хвилину. Повторіть весь цикл ще один раз.
6.Нахили вперед. Станьте прямо, підніміть прямі руки над головою, притисніть передпліччя до вух, відігніть пальці назад, так щоб долоні дивилися вгору. Із видихом нахиляйтеся вперед і торкайтеся підлоги, зберігаючи руки прямими та притискаючи їх до вух, із вдихом піднімайтеся, повільно й із глибоким диханням.
На видиху виконуйте мулабандху (втягніть м'язи ануса й промежини). Продовжуйте в повільному темпі 2 хвилини та ще 1 хвилину робіть вправу швидше.
Вітаю: ви зробили справжнє енергозцілення, а тепер час повністю розслабитися та помедитувати.

Техніка активізації Маніпури «Маніпура-Дхарана»

Сідаємо в зручну медитативну позу з прямою спиною, її можна виконувати  навіть на стільці, й заплющуємо очі. Протягом кількох хвилин спостерігаємо за диханням, заспокоюємо розум, відпускаємо думки. Відчуваємо, як розслабилися обличчя, руки, живіт, ступні ніг.
Робимо дихальну техніку: затискаємо праву ніздрю великим пальцем правої руки й повільно вдихаємо через ліву ніздрю, після вдиху затискаємо ще й ліву ніздрю й затримуємо дихання.  Спина пряма, розслаблена, підборіддя опущене. Затримка дихання комфортна,  без перенапруження.
Під час затримання дихання подумки повторюємо мантру «ом», без перенапруження спрямовуючи увагу в ділянку сонячного сплетення. На першому рівні освоєння цієї техніки ми  подумки ніби «дивимося» в місце розміщення 3 чакри. На наступному рівні зміщуємо увагу й немов дивимося догори вже з сонячного сплетення. За правильного виконання ви відчуєте вібрації в сонячному сплетенні. 
Така  концентрацію на ділянці Маніпури спрямовує  туди додаткову прану - життєву енергію. Особливо, якщо ще й подумки в ділянці сонячного сплетення уявите сферу яскраво-жовтого світла та одночасно будете проговорювати: «Я дихаю праною, щастям, радістю, силою та бадьорістю».
Потім робимо повільний, контрольований видих через праву ніздрю; й знову затримання (з концентрацією в ділянці сонячного сплетення, як і під час затримання на вдиху). Потім - вдих через праву ніздрю, затримання, й видих через ліву. Це один повний цикл. Загалом 12 таких циклів.
Дихаємо ми за нескладною схемою: вдих – затримання - видих через іншу ніздрю – затримання - вдих через ту ж ніздрю – затримання - видих через іншу ніздрю. Практика починається з вдиху через ліву ніздрю й (через 12 кіл) закінчується видихом через неї ж.