ГАРБУЗОВИЙ МЕД – ЇЖА ДОВГОЖИТЕЛІВ

Поділитися:
ГАРБУЗОВИЙ МЕД – ЇЖА ДОВГОЖИТЕЛІВ


Гарбузовий мед здавна вважали символом здоров’я. Саме цей продукт у щоденному раціоні харчування використовували кавказькі довгожителі.
Усім добре відомо про цілющі властивості таких медів, як липовий, акацієвий, соняшниковий та гречаний. Але існують й інші, малопоширені види, наприклад, вербовий, шавлієвий, каштановий і гарбузовий.

Особливу ​​увагу хотілося б приділити саме останньому, оскільки він не тільки смачний, а й дуже корисний. Річ у тім, що до складу цього продукту входить величезна кількість вітамінів і життєво важливих мікроелементів, яких немає в інших видах меду. Завдяки своєму неповторному овочевому аромату, гарбузовий мед належить до найбільш елітних світлих сортів і має солодкий аромат та ніжний смак, що нагадує диню.
Крім смакових якостей, як уже говорилося вище, він дуже корисний. Зокрема, вважається, що він допомагає боротися з холестерином, атеросклерозом, зменшує набряки за серцевої недостатності. Його корисно приймати в разі анемії та загального виснаження. Такий мед є одночасно жовчогінним і сечогінним засобом.
Також однією з унікальних властивостей цього продукту є здатність виводити з організму токсини й шкідливі речовини, тому гарбузовий мед радять регулярно приймати після отруєнь. Він добре допомагає і в разі кишкових захворювань, зокрема, закрепів та проблем із товстою кишкою. Завдяки багатому складу вітамінів, він підвищує захисні функції організму й зміцнює імунітет.
Уживаючи регулярно замість цукру цей смачний нектар, можна надовго забути про проблеми із травленням та печінкою. До того ж гарбузовий мед сприяє заспокоєнню нервової системи, поліпшує сон і знімає стреси. А ще він просто незамінний під час вагітності. Медики довели, що в жінок, які всю вагітність регулярно їли гарбузовий мед, ризик народження нездорових дітей був набагато нижчим, ніж в інших.
Цей мед засвоюється навіть в ослабленому організмі, тому його часто радять вводити до раціону маленьких діток і дорослих після важких фізичних і моральних навантажень.
Якщо у вас є пасіка чи знайомий бджоляр, який може вивезти своїх бджілок на гарбузові плантації, тоді, напевно, питання про те, де взяти мед з гарбуза, вас не турбує. Але що робити, коли ні того, ні того у вас немає? Тоді такі корисні й смачні солодощі можна приготувати самостійно.
Для цього слід узяти невеликого стиглого гарбуза, зрізати з нього верхівку таким чином, щоб через цей отвір можна було витягнути насіннєву частину, й заповнити до верху цукром (цукор можна брати будь-який). Прикрити зверху відрізаною верхівкою, покласти гарбуза в якусь посудину й, поставивши в прохолодне місце, залишити приблизно на 10 діб, доки весь цукор не розчиниться в гарбузовому соку. Тоді густу рідину потрібно злити - це і є гарбузовий мед.
Якщо верхівка гарбуза покрилася цвіллю за цей час - не засмучуйтеся. Злити мед можна й з нижньої частини гарбуза, зробивши там отвір. Запліснявілу частину овочу слід зрізати, а із зацукрованої можна приготувати смачнючі цукати, якщо їх запекти в духовці.
Щоб гарбузовий мед довше зберігався, його можна поварити до загуснення, але в такому разі зруйнується й частина корисних речовин, які гарбуз передав сиропу.
Уживати гарбузовий нектар можна як із чаєм, так і з млинцями чи сиром, чи з чимось іншим – як вам заманеться.

Підготувала Алла ГРІШИЛО.