ГІПЕРАКТИВНІЙ ДИТИНІ СТВОРІТЬ СПОКІЙНІ ТА КОМФОРТНІ УМОВИ

Поділитися:
ГІПЕРАКТИВНІЙ ДИТИНІ СТВОРІТЬ СПОКІЙНІ ТА КОМФОРТНІ УМОВИ

Моєму внукові  6 років,  він дуже активний, як кажуть, гіперактивний хлопчик. Цього року він пішов до школи й почалися проблеми з поведінкою на уроках, а ще  повернувся енурез,   який був у нього раніше.
Порадьте, будь ласка, що робити.
З повагою Олена.
Херсонська обл.

Лист коментує директор клубу «Здоров-є», лікар, фітотерапевт, дієтолог Борис СКАЧКО.

Найімовірніше, що в такої малої дитини  відбулося нервове й фізичне  перевантаження, пов’язане зі зміною режиму сну, харчування, заняттями в школі, з великою  інформацією і учнівськими обов’язками  тощо.  Підсвідомо в  хлопчика виникає страх того, що він щось не встигне зробити, особливо, якщо він задіяний ще в якихось гуртках,  страх не догодити мамі тощо. Батькам, зокрема мамі, потрібно створити дитині комфортні умови,  відмовитися від жорсткого контролю за виконанням уроків, поведінкою тощо.
Крім того, від енурезу корисно  масажувати (чи скористатися аплікатором Ляпка) крижі,  поперек, де розміщені біологічно активні точки, що відповідають за сечостатеву систему.
Як заспокійливий засіб, який відрегулює нервову систему,  хлопчику  буде корисним контрастний душ: чергування (2-3 зміни)   води  літньої температури й теплої (до 40 С). Увечері процедуру закінчувати теплим душем, а вранці – холодним. Але процедуру треба робити  м’яко, без насилля, зі згоди дитини: починати з ніжок, рук, тулуба, щоб хлопчик не боявся, а отримав задоволення. Крім того, в дитини мають бути ноги в теплі, меридіан нирок не любить холоду. 
Заспокійливу дію  виявляють і ефірні олії, наприклад, апельсинова: 1-2 краплі олії накапати на ватку й покласти  біля подушки дитини. Можна взяти кілька олій і дати хлопчику вибрати самому, яка йому до вподоби.
Можна ще вигнати  в хлопчика паразитів, які також роблять дитину дратівливою й неспокійною, а також подразнюють ниркову систему.