Дотримуюся здорового способу життя, намагаюся правильно харчуватися, аби не мати проблем зі здоров’ям. Але мене цікавить таке питання: якими народними методами можна призупинити випадання волосся?
З повагою Олексій.
м. Димитрове Донецької обл.
Лист коментує завідувач кафедри фармакології з курсом клінічної фармакології Національного медичного університету ім. О.О. Богомольця професор Іван ЧЕКМАН.
В організмі постійно відбувається процес зміни волосся. Тривалість життя волосини близько 4 років. За добу може випадати до 80-100 волосин, і з волосяних сосочків виростають нові.
Недостатнє заповнення втрачених волосин і поступове їх порідіння є ознакою захворювання волосся (часто внаслідок порушення діяльності нервової, ендокринної систем, обміну речовин). У цьому разі потрібно розпочати масаж волосистої частини голови, втирати лікувальні засоби, застосовувати лікарські рослини.
Збір для зміцнення волосся: кореневище аїру, кореневище лопуха – по 1 частині, шишки хмелю – 4 частини. Залити 5 ст. л. суміші 1 л води. Кип’ятити 10-15 хв. Мити голову тричі на тиждень.
У разі випадання волосся застосовують відвар коренів лопуха: 10-20 г сухих подрібнених коренів залити 1 склянкою окропу й кип’ятити 10-15 хв. Охолодити й втирати щодня в шкіру голови. Можна приготувати й лопухову олію: 70 г свіжих коренів лопуха настояти протягом доби у 200 мл соняшникової чи вазелінової олії. Потім варити 15 хв, процідити. Втирати в шкіру голови за 1-2 години до миття волосся.
Як засіб для зміцнення волосся використовують свіжу кашку цибулі ріпчастої з додаванням соку лимона. На невеличку цибулину беруть 1 ч. л. соку. Цю суміш втирають ваткою в шкіру голови.
Настій ромашки лікарської: 100 г ромашки залити 0,5 л окропу, настояти 30-40 хв, процідити. Додати чайну ложку соку лимона. Цим настоєм прополоскати волосся після миття.
Рекомендують мити голову відваром кропиви дводомної (можна жалкої): 100 г подрібненого листя кип’ятити протягом 30 хв у суміші з 0,5 л столового оцту. Цим відваром миють голову без мила чи протирають шкіру голови змоченою в ньому ваткою. У разі випадання волосся, за сухої лупи втирають у шкіру голови суміш квітів календули (100 г) і маслинової олії (50 мл).
Як правило, до засобів догляду за волоссям у разі випадання додають речовини, що мають подразнювальну дію (перець стручковий червоний, хінін), які сприяють посиленню кровообігу та живленню волосяних мішечків. Крім того, в їжу вводять вітаміни Е і F, котрі сприяють росту волосся. Варто зазначити, що для досягнення ефекту потрібен повноцінний сон, легка, багата на вітаміни й мікроелементи їжа, прогулянки та відпочинок.