ЛІКАРСЬКІ ТРАВИ, МАСАЖ ЖИВОТА, ПОЗИТИВНІ ДУМКИ

Поділитися:
ЛІКАРСЬКІ ТРАВИ, МАСАЖ ЖИВОТА, ПОЗИТИВНІ ДУМКИ

Наших читачів дуже зацікавила стаття лікаря народної медицини, фахівця Академії цілісного світогляду Володимира ГУРТОВОГО «Чому масаж живота – ефективний засіб від багатьох хвороб?». До редакції надійшло багато листів та телефонних дзвінків з проханням продовжити розпочату розмову з Володимиром Володимировичем.
Саме тому ми провели «Пряму телефонну лінію» з лікарем Гуртовим. Протягом двох годин він відповідав на запитання, давав цікаві поради, ділився перевіреними рецептами.
У цьому матеріалі відібрано запитання й відповіді, які найчастіше звучали під час «Прямої лінії». Сподіваємося, що той, кому не вдалося додзвонитися, зможе почерпнути з них корисну для свого здоров’я інформацію.

Людмила, Львівська обл.: Маю чимало проблем зі здоров’ям. Найбільше дошкуляють вузли в щитоподібній залозі. Чи може в цьому разі допомогти старослов’янський масаж? А ще в мене останнім часом став підвищуватися артеріальний тиск, інколи виникає посилене серцебиття, з’являється шум у вухах. Лікарі ставлять діагноз «недостатність коронарного кровообігу».
Володимир Гуртовий (далі В. Г.): Звісно. Нагадаю, що старослов’янський масаж (ще його називають вісцеральним) - це масаж внутрішніх органів людини через передню стінку живота. Він допомагає позбутися застійних явищ в організмі, звільнити їх від шлаків, токсинів, поліпшити кровообіг, завдяки чому ушкоджені органи отримують потрібні їм вітаміни, мікроелементи та інші біологічно активні речовини, потрібні для повноцінного функціонування.
Cтарослов’янський масаж сприятиме відновленню лімфо- та кровообігу у вашій щитоподібній залозі, внаслідок чого вузли почнуть розсмоктуватися. Що стосується серцево-судинних проблем: недостатність, підвищення тиску, шум у вухах, то в цьому разі вісцеральний масаж також є дієвим.
Разом з цим методом добре застосовувати фітопрепарати для очищення судин від холестеринових нашарувань та зміцнення капілярів. Зокрема, помічним є корінь діоскореї. Ця рослина сприяє зменшенню рівня холестерину в крові, відновленню судини, зниженню артеріального тиску. 1 ст. л. коріння залити 1 склянкою окропу, настояти, пити по 1 ст. л. 3 рази на день протягом 2 тижнів. Корисно такий оздоровчий курс проводити навесні та восени.
Для того щоб підтримати своє серце, приймайте настій глоду (плоди чи квіти): 1 ст. л. залити 1 склянкою окропу, настояти, пити по 1 ст. л. тричі на день чи додавати по 1 ст. л. в чай чи воду, яку п’єте протягом дня.

Людмила Григорівна, Запоріжжя.: У мене гастрит з підвищеним рівнем кислотності шлункового соку, медикаментозне лікування не допомагає.
В. Г.: Вісцеральний масаж допомагає нормалізувати всі функції органів травлення, зокрема, й відрегулювати рівень кислотності. Тому вам добре було б пройти курс цього масажу. А також регулярно робити собі самомасаж внутрішніх органів. Я всіх своїх пацієнтів навчаю цьому.
У № 43 газети «Здоров’я і довголіття» була моя стаття про техніку самомасажу в домашніх умовах. Добре діють на шлунок і трави. Зокрема, підвищену кислотність знімають трава деревію, звіробій: 1 ст. л. тієї чи тієї трави, залити 1 склянкою окропу, тримати на водяній бані 30-40 хвилин, пити перед їдою по 1 ст. л. 3 рази на день.
Якщо в шлунку є запальні процеси, то позбутися від них допоможуть рослини-природні антибіотики: липовий цвіт, ромашка, календула (1 ст. л. на 1 склянку окропу, настояти, приймати по 1 ст. л. настою).
А печію, гіркоту в роті усунуть плоди фенхеля й трава золототисячнику. Узяти по 50 г кожної рослини, змішати, 1 ст. л. суміші залити 1 склянкою окропу, настояти, приймати по 1 ст. л.
Приймаючи трави, потрібно запам’ятати таку закономірність. Якщо немає особливих інструкцій, то рослину застосовують протягом 2 тижнів, після тижневої перерви курс повторюють чи приймають іншу рослину, яка має таку само дію. Приміром, після застосування ромашки, вживають календулу, потім липовий цвіт тощо.

Петро Семенович, Київська обл.: Маю проблеми з травленням, закрепи. Під час обстеження виявили камінчики в жовчному міхурі.
В. Г.: Закрепи, відчуття гіркоти, погане травлення їжі дуже часто пов’язані із застійними явищами в жовчному міхурі. Вісцеральний масаж – один із найефективніших методів, що уможливлює відновити процес жовчовиділення, позбутися конкрементів у жовчному міхурі. Це доведено в моїй лікарській практиці.
Позбутися камінців допомагає також фіто- та сокотерапія. Зокрема, потрібно вживати сік моркви, буряків та чорної редьки (кожен із них по 1 місяцю) по 1 ст. л. 3 рази на день. Вісцеральний масаж також сприяє відновленню роботи гладкої мускулатури кишечнику, завдяки чому процеси випорожнення нормалізуються.

Марія, Херсонська обл.: У моєї доньки-підлітка проблеми з органами травлення: погано засвоюється їжа, виникають метеоризм, закрепи, печія.
В. Г.: Ці проблеми в дитини можуть бути пов’язані з порушенням у функціонуванні органів травлення, а також з порушеннями в хребті. Щоб виявити причину, потрібно оглянути дівчинку. Крім того, слід визначити психосоматичну причину хвороби: які емоції стали пусковим механізмом до розладів у травленні.
Шлунок відповідає за травлення. Це означає, що на психологічному рівні дівчинка не може «переварити» якусь ситуацію. Що саме вона не сприймає, які тривоги непокоять її? Це також важливо з’ясувати. Щоб позбутися захворювання, потрібно замінити її негативні установки на позитивні (за допомогою медитації та афірмацій). Тому приїжджайте на прийом.
Поки що, щоб полегшити стан дівчинки, усунути прояви метеоризму, можна заварювати їй насіння кмину (1 ст. л. на 1 склянку окропу, настояти, пити перед їдою по 1 ст. л.) чи вживати гомеопатичний препарат «При метеоризмі» (продається в гомеопатичних аптеках).

Людмила, Рівненська обл.: Маю проблеми з хребтом, тому нещодавно почала робити зарядку. Але після неї з’явився слабкий біль. Він уже минув, однак я тепер боюся робити зарядку.
В. Г.: Біль - це не завжди погано. Наведу приклад. Коли в людини змерзли руки й вона заходить у тепле приміщення, в неї з’являється відчуття поколювання в пальцях. Інколи досить гостре й неприємне. Але ж насправді, це добре. Бо означає, що до змерзлих кінцівок пішла кров, яка їх зігріє.
Так само й з хребтом: біль може свідчити про відновлення процесів кровообігу в ушкоджених місцях, усунення застійних явищ. Тому вправи можна продовжувати. Головне - робити все поступово, не перестаратися. Починайте із 3 повторів однієї вправи, через тиждень кількість повторів можна збільшити до 5, ще через тиждень до 7.
Але щоб дати вам більш конкретні поради, потрібно вас оглянути й у разі потреби провести корекцію хребта.

Марія, Тернопільська обл.: Моя мама нещодавно пережила інсульт. На щастя, в неї відновилися рухи й мова. Але непокоїть головний біль у потиличній ділянці, а ще підвищений рівень цукру в крові.
В. Г.: Для зниження цукру в крові застосовуйте такі рослини: трава галеги, стручки квасолі, листя чорниць, корінь кульбаби (1 ст. л. сировини залити 1 склянкою окропу, настояти, приймати по 1 ст. л.). Одну траву застосовувати протягом 2 тижнів, після тижневої перерви почати приймати іншу, потім, після перерви, ще іншу.
Зважаючи на те, що ваша мама пережила інсульт, можу порадити збір, якій сприятиме відновленню мікроциркуляції крові й зниженню рівня цукру. Змішати по 25 г листя мучниці, кореня валеріани, трави галеги (козлятник лікарський), листя чорниць. 1 ч. л. суміші трав залити 1 склянкою окропу, настояти. Вживати 3 рази на день по 1 склянці перед їдою.
Що стосується болю в потилиці, це пов’язано з застоєм лімфи. У цьому разі допомагає масаж середньої лінії голови: пройтися легкими рухами від лоба до потилиці. Це поліпшить крово- та лімфообіг і біль мине.
Є ефективний народний засіб для усунення болю в голові: покласти одну руку (жінка - праву, а чоловік – ліву) на лоб людини, а на потилицю – іншу. Попросити хворого заплющити очі й прочитати молитву «Отче наш» 1-3 рази. Біль мине. Поясню, чому жінки мають класти праву руку на лоб, а ліву – на потилицю, а чоловіки, навпаки, - ліву на лоб, а праву на потилицю. Річ у тім, що в жінок права рука відводить негативну енергію, а в чоловіків – ліва.

Софія Іванівна, Херсонська обл.: Я перенесла інфаркт. Хоча перебуваю під наглядом кардіолога, вживаю медикаменти, в мене часто виникає серцевий біль, посилене серцебиття.
В. Г.: Такий серйозний діагноз потребує особистого огляду пацієнта. Але відразу вам скажу, що завжди можна досягнути полегшення стану, підібрати ефективне лікування. Адже в нашому організмі всі органи й системи регулярно оновлюються, в середньому кожні 10 днів. І якщо визначити й усунути причину захворювання, можна досягнути значного поліпшення стану. Тож приходьте на консультацію.
А поки що я хочу порадити вам змінити своє світосприйняття. На психосоматичному рівні проблеми з серцем свідчать про те, що людина втратила радість життя, її засмучують якісь проблеми. За всіх серцевих захворювань дуже важливо повернути радість у своє життя. У цьому допоможе така практика: повторіть 20 разів фразу: «Радість! Радість! Радість! Я із задоволенням пропускаю потік радості через свою свідомість, тіло, життя!». Це слід робити 3 рази на день.
Можна під час цієї вправи поставити перед собою фотографію, на якій ви собі подобаєтеся, з якої випромінюєте радість. Не обов’язково, щоб знімок був останніх років, можна часів молодості.

Тамара Володимирівна, Сумська обл.: У Вашому чудовому матеріалі «Масаж живота – засіб від багатьох захворювань» Ви рекомендували всім чоловікам для профілактики й лікування простатиту, аденоми робити вправу: сісти на тенісний м’ячик (для гри у великий теніс) і кататися по ньому сідницями протягом 15-20 хвилин. А жінкам ця вправа корисна?
В. Г.: Звісно. Для жінок ця вправа також дуже корисна. Вона поліпшує крово- та лімфообіг в органах малого таза, тому сприяє профілактиці та лікуванню різних жіночих захворювань, зокрема фіброміоми.

Таїса Іванівна, Київ.: На спині в ділянці нирок утворилося кілька ліпом. Вони збільшуються, підбираючись до хребта. Інколи починають боліти. Чи є методи лікування цієї проблеми, окрім хірургічного?
В. Г.: Виникнення на тілі ліпом свідчить про порушення обміну речовин. Вісцеральний масаж допомагає відрегулювати роботу всіх органів травлення, зокрема й жовчного міхура та печінки, від яких залежить жировий обмін.
Крім того, є низка гомеопатичних препаратів, які сприяють розсмоктуванню доброякісних новоутворень, до яких належить ліпома. Їх підбирають на індивідуальному прийомі.
Помічним у цьому випадку є й чистотіл. Літом його приймають у вигляді соку. А зараз можна готувати настій трави чистотілу: 1 ст. л. чистотілу заварити 1 склянкою окропу, настояти. Приймати по 1 ст. л. 3 рази на день за півгодини до їди.

Раїса Іванівна, Київ.: У мене опущення й випадання матки. Гінеколог каже, що потрібна операція. Чи може вісцеральний масаж допомогти?
В. Г.: Так, масаж внутрішніх органів малого таза та вправи для зміцнення тазового дна допомагають повернути на місце опущені органи. У мене була пацієнтка, яка вже ходила з вагінальним кільцем. Після п’ятого сеансу вісцерального масажу вона зняла його. Бо в ньому відпала потреба. А 85-річній пацієнтці вдалося допомогти поставити на місце сечовий міхур, завдяки чому вона позбулася нетримання сечі. Приходьте на прийом, будемо розв’язувати вашу проблему.

Тамара Миколаївна, Київ.: Зявився біль під час сечоспускання. В аналізі сечі виявили у великій кількості лейкоцити та бактерії.
В. Г.: Велика кількість лейкоцитів в аналізі сечі свідчить про наявність запального процессу в нирках. Тому вам доцільно вживати протизапальні відвари рослин. Для усунення запалення в нирках дієвими є мучниця, березові бруньки, польовий хвощ, листя чорниць. Вживайте відвар однієї з названих трав по 1 ст. л. 3 рази на день протягом 2 тижнів, після тижневої перерви застосовуйте відвар іншої трави, потім ще іншої.
Масаж внутрішніх органів також помічний у лікуванні будь-яких запальних процесів, зокрема й у нирках та сечовому міхурі.
Андрій Гнатович, Закарпаття.:
Які ваші поради чоловікам, що потерпають від простатиту, аденоми?
В. Г.: Позбутися простатиту й аденоми допомагає массаж органів малого таза. Адже нормалізація лімфо- та кровообігу усуває запальні процеси в передміхуровій залозі, сприяє відновленню її функцій, нормалізації гормонального стану, внаслідок чого аденома зменшується в розмірах.
Відновити кровообіг у чоловічих органах допомагає вправа з тенісним м’ячиком (читайте вище), а також ходіння по підлозі на сідницях. Добре, якщо підлога застлана натуральним вовняним килимом. Робіть це 2-3 рази на день і відчуєте полегшення.
А насамперед всім чоловікам, які мають проблему з передміхуровою залозою, хочу порадити нормалізувати стосунки зі своєю дружиною. Бо в основі чоловічих хвороб лежить психосоматична причина – образа на дружину, непорозуміння з нею. Треба намагатися сприймати людину, яка живе поруч, такою, яка вона є, розуміти причини її недоліків, прощати їх. Це дуже важливо для збереження власного здоров’я.

Олександра, Київ.:
Два роки тому я перенесла операцію з видалення злоякісної пухлини. Чи є це протипоказанням до вісцерального массажу?
В. Г.: Ні. Вісцеральний масаж застосовують для профілактики онкозахворювань, повторних рецидивів хвороби, метастазів. Адже злоякісні клітини виникають там, де бракує кисню. У разі поліпшення кровообігу у внутрішніх системах за допомогою масажу внутрішніх органів відбувається притік кисню, корисних речовин, а також лімфоцитів – кров’яних тілець, які знищують злоякісні клітини. Тому вам корисно буде пройти курс вісцерального масажу у фахівця. А також займатися самостійно обтискуванням внутрішніх органів, щоб звільнити їх від застійних процесів, токсинів і шлаків.
Світлана, Черкаська обл.: Маю грижу білої лінії живота. Чи буде помічним вісцеральний масаж для мене?
В. Г.: Так. Цей метод ефективний у лікуванні гриж. Він допомагає запобігти защемленню гриж та іншим неприємностям, повязаним із цим порушенням.
Іванна, Київ: Чи можна застосовувати дітям до 5 років трави для лікування гострих респіраторних захворювань?
В. Г.: Авжеж. Дитячий організм добре й швидко реагує на фітотерапію. Зокрема, за підвищеної температури, нежитю, болю в горлі дієвим є настій липового цвіту (природний антибіотик): 1 ст. л. на 1 склянку окропу. Звісно, дітям до 5 років його треба вживати в невеликій кількості: по 1 ч. л. 3-5 разів на день.
Настій можна давати окремо, а можна додавати у водичку чи «чай із варення». Особливо корисними є смородина чи малина (вони багаті на вітамін С), перетерті з цукром, з яких треба готувати тепле питво. Дуже важливо стежити, щоб дитина пила достатньо рідини.
Хочу зазначити, що засоби народної медицини є дієвими й нешкідливими, якщо їх правильно застосовувати. В уяві багатьох людей лікарські трави, корінці рослин, ягоди, фізичні вправи, дієтичне харчування – це щось вторинне й необов’язкове у справі відновлення здоров’я.
Маю заперечити. Мій власний досвід і понад 30-річна практика свідчать: народна медицина має багатий арсенал засобів проти багатьох недуг. Головне, щоб їх правильно підібрати (бажано за допомогою досвідченого фахівця) й, дотримуючись усіх приписів, пройти повністю курс лікування, хоч скільки б це потребувало часу. Винагородою буде гарне самопочуття, бадьорість, повернення молодості. Бажаю всім міцного здоров’я.

Розмову записала
Мирослава ЩЕРБА.