ОБЛІПИХОВА ОЛІЯ – ЦІННИЙ ПРОДУКТ ДЛЯ НАШОГО ЗДОРОВ’Я

Поділитися:
ОБЛІПИХОВА ОЛІЯ – ЦІННИЙ ПРОДУКТ ДЛЯ НАШОГО ЗДОРОВ’Я

Обліпихова олія - цілющий засіб за багатьох як зовнішніх, так і внутрішніх захворювань та проблем зі здоров’ям. Зокрема, помічна вона за опіків, захворювань травного тракту, жіночої статевої сфери, ангіни, в разі болю в суглобах, гаймориту, атеросклерозу, різних захворювань шкіри тощо. Вона тамує біль і знімає запалення, захищає від інфекцій, загоює рани та виразки, сприятливо впливає на роботу щитоподібної залози, серцево-судинної системи; нормалізує вміст холестерину, обмін білків; рекомендується для профілактики ожиріння печінки; виводить з організму солі важких металів тощо. Ось далеко не повний перелік усіх цілющих властивостей жовтогарячого еліксиру здоров’я.

Як приготувати в домашніх умовах

Обліпихову олію можна купити в аптеці, а можна приготувати й самостійно в домашніх умовах. Існує кілька способів приготування, нижче наведено один з них.
Ягоди перебрати, промити й пропустити через сокоробку. Потім вичавки залити олією: на 3 склянки маси береться 1,5 л олії, й залишити на тиждень настоюватися. Цього терміну буде достатньо, щоб ягоди передали олії всі свої корисні речовини. Опісля перецідити вже готову олію й залити нею свіжі вичавки. А далі – все так само: поставити настоюватися на тиждень і перецідити. Обліпихова олія такого приготування отримає подвійну порцію мікроелементів та вітамінів і сміливо може конкурувати за своїми лікувальними властивостями з натуральною олією обліпихи, яку витягують із ягід.

Виразку здолає обліпиховий еліксир

За виразкової хвороби шлунка та дванадцятипалої кишки рекомендується приймати всередину по 1 ч. л. олії - вранці та ввечері.
У разі болю, зумовленого ерозивним гастритом чи виразкою шлунка, народна медицина радить приймати по 1 ст. л. олії обліпихи, заїдаючи чорним хлібом.
Для профілактики цих захворювань корисно вранці натщесерце вживати по 1 ч. л. обліпихової олії за 30 хв до їди.
За виразки дванадцятипалої кишки помічний ще такий рецепт: уранці випити 0,5 склянки картопляного соку, а вдень і ввечері приймати по 1-2 ст. л. обліпихової олії. Курс – 2 місяці.
У разі атеросклерозу, після ішемічного інсульту та інфаркту рекомендується приймати щодня зранку по 15 мл олії обліпихи. Курс – до 1 місяця.
За стоматиту вживати по 1 дес. л. олії обліпихи тричі на день за 20-30 хв до їди. Курс – 1 місяць.
У разі ерозії шийки матки, кольпіту, ендометриту 1 раз на добу слід вставляти в піхву тампони, змочені в обліпиховій олії. Курс, зазвичай, 2 тижні. Через два місяці курс можна повторити.
За гаймориту закапувати по кілька крапель обліпихової олії в кожну ніздрю.
У разі ангіни, фарингіту, риніту та тонзиліту добре змащувати обліпиховою олією носоглотку й горло. У цьому разі одужання настане набагато швидше.
За подагри та ревматизму рекомендується змащувати обліпиховою олією хворі суглоби.
У разі запалення, набряку та болю, пов’язаних із внутрішніми гемороїдальними вузлами, допоможуть тампони з марлі, просочені в обліпиховій олії: їх потрібно вводити в пряму кишку на ніч. До зовнішніх гемороїдальних вузлів треба також прикладати марлю, просочену обліпиховою олією. Курс – 12 днів. Потім слід зробити перерву на 2 тижні й повторити лікування.
У разі нежитю 1 ч. л. обліпихової олії змішати з соком однієї головки часнику середнього розміру. Суміш використовувати для закапування в ніс.
Увага! Застосовувати олію обліпихи не слід людям, які страждають від гострого холециститу, захворювань підшлункової залози й сечокам’яної хвороби.

Підготувала Алла ГРІШИЛО.