ПРО КОМПЛЕКСНИЙ ПІДХІД, ЛЮБОВ ДО ПАЦІЄНТА ТА ІНШІ ПРИНЦИПИ РОБОТИ ЛІКАРЯ ДЖАЯНТА

Поділитися:
Про комплексний підхід, любов до пацієнта та інші принципи роботи лікаря Джаянта

Кожна людина, коли захворіє, мріє знайти «лікаря від Бога»: уважного професіонала, який вислухає, продіагностує, зрозуміє причини виникнення недуги та дасть комплексний супровід від визначення діагнозу до результату – нашого доброго самопочуття. Адже багато недуг стають хронічними саме тому, що на початках їх лікували не тим чи не вповні.

Сьогодні про це розмова з лікарем-кардіологом Дас Джаянта Кумаромом із династії індійських лікарів і цілителів. Лікарем, що поєднує у своїй практиці підходи офіційної медицини та індійської аюрведи, який працює не з окремим органом чи системою, а комплексно.

Як лікар із далекої Індії потрапив в Україну, як оцінює вплив війни на здоров’я українців та як радить протистояти викликам, - в інтерв’ю майстра.

«Перш як лікувати людину, полюби її»

- Лікар Джаянта, чому Ви вирішили стати лікарем?

- Я народився в Індії в родині з династії лікарів. Мій дідусь і батько були відомими лікарями в нашому окрузі, а бабусі - цілительками, які застосовували методи індійської медицини аюрведи. Тому з дитинства я теж мріяв наслідувати їх і стати лікарем. Але все ж у мене були спокуси обрати іншу професію. Я вчився й на фізико-математичному факультеті, в дитинстві на професійному рівні займався співами, музикою. Тож по закінченні школи подумував стати музикантом і актором, але все ж зрозумів, що за покликанням - я лікар. Мене надихнув досвід батька.
Я вчився й допомагав батькові з 7 років, захоплюючись, що він усе вмів: і пологи приймав, і допомагав людям із різними недугами. Уже в цьому віці я знав, як вимірювати тиск, робити уколи чи забір крові, які засоби дають при лихоманці та інших недугах. Батько вмів майстерно проводити діагностику та, коли потрібні були додаткові обстеження, а в людей не було грошей, він їх оплачував. Він так багато допомагав людям, що в нашому містечку й навколишніх селах його ставили ледь не на друге місце після Бога.
Батько завжди казав: «Якщо хочеш лікувати пацієнта, спочатку навчись любити його». Його портрет із цією цитатою досі висить у місцевій школі. І хоча тато вже давно пішов із земного життя, багато людей із великою вдячністю згадують його й кажуть, що відчувають, як він допомагає їм і з того світу. Ось така глибока віра й зв'язок є між справжнім лікарем і пацієнтом.

Натуральна медицина – відновлює організм

- Знаю, що спершу хотіли бути хірургом, та стали кардіологом, а згодом і лікарем аюрведи. Чому обрали ці напрямки допомоги людям?

- Хірургія - це не здійснена мрія батька. Він після закінчення університету почав рано працювати й не вивчився на хірурга. Спершу я прийняв це рішення, але з часом зрозумів, що більше подобається допомагати людям із недугами серця. Тож став лікарем-кардіологом. Це сталося, коли навчався в медакадемії в Росії. Туди потрапив по волі долі: скористався конкурсом і пропозицією.

Ще в Індії я закінчив цілительський курс аюрведи. Після закінчення медакадемії здобув додаткові знання в аюрведичному інституті ім. Махатми Ганді в Індії, а згодом закінчив ще кілька аюрведичних шкіл.
Працював 10 років як лікар інтегративної медицини, лікар аюрведи та йога-терапевт.

У мене були жорсткі зіткнення з лікарями, які не вірили в оздоровчу силу натуральних засобів. Зараз багато хто з них змінив свою думку. Я завжди кажу таким лікарям: наведіть факт, що натуральна медицина - це несерйозно чи неефективно. Натомість наводжу аргументи й факти на користь застосування натуральних засобів. Завдяки таким дебатам чимало лікарів почали вивчати аюрведу.

Як недолік в офіційній медицині можна зазначити те, що після зняття гострого стану практично відсутній супровід, оздоровлення пацієнта. Це визнав і один із професорів, лікар-онколог у Харкові. Він звернувся з пропозицією, що після виписування з лікарні скеровуватиме до мене на відновлення хворих на рак. Адже після хіміотерапії, опромінювання пацієнти залишаються сам-на-сам.
Тож я мав таку практику в Харкові під час війни. Допомагав людям легше пройти «хімію», відновитися та запобігти рецидиву недуги. Я також багато працюю з відновленням людей із такими складними діагнозами, як інфаркт, інсульт, діабет, гіпертонія, гіпотиреоз, ревматологічні проблеми. За цих важких проблем треба багато працювати. Це цілий комплекс: очищення від токсинів, допомога на психологічному рівні, йога, засоби натуральної медицини, оздоровчі процедури.

«Я залишився в Україні»

- Ви вже кілька років працюєте в Україні. Чому прийняли це рішення й не виїхали навіть під час війни?

- Україна завжди цікавила мене. Моя попередня дружина – українка, вона багато розповідала про ваші традиції та життя. Окрім того, я мав багато пропозицій щодо роботи з України. Тож у 2018-19-му роках почав виступати з лекціями та практикував тут, а потім вирішив залишитися в Україні.
Початок війни зустрів у Харкові під бомбардуваннями. Було складно чути постійні вибухи, але допомагав цивільним і військовим. За місяць на короткий час виїхав на захід країни й потому знову лікував у Харкові та інших містах. Зараз маю приватну практику в Києві.
Із посольства часто телефонували, пропонуючи виїхати, але я прийняв рішення залишитися.

Війна – випробування для психічного й фізичного здоров’я

- На Вашу думку, наскільки за ці 2,5 року похитнулося здоров’я українців?

- Протягом років війни бачу, що багато людей змінилося на ментальному рівні. Пережиті трагедії війни призвели до значного зниження стресостійкості. У багатьох це проявляється депресією, тривогою, з’являються маніакально-депресивні синдроми, порушено сон. А також на цьому тлі виникають кардіологічні захворювання. Стрес дуже негативно позначається й на травленні, виникають гастроентерологічні проблеми, ожиріння чи надмірна худоба.
На тлі війни й стресу загострилися проблеми порушень у роботі щитоподібної залози, раку. Тому дуже важливо людям заспокоїтися, прийняти ситуацію та робити все, що від них залежне.
На психологічному ментальному рівні проглядається багато змін. Але я бачу й те, що борючись із цим, українці стають духовно набагато сильнішими. Я вірю, що після перемоги ця сила виведе Україну на пік росту.

Під час війни слід оздоровлювати нервову систему

- Як Ви вже зазначили, багато людей скаржаться на нервові розлади, депресію, нестачу сил. Що можна порадити, щоб поліпшити їхній стан?

- Поки війна йде, ми страждаємо. У цей час треба не лише лікуватися, а й оздоровитися. Наша практика аюрведи - це передусім забезпечення гармонії між духом, тілом і розумом. Коли до мене приходять із різними проблемами здоров’я, обов’язково корегую харчування, спосіб життя, мислення.
Звісно ж, даю засоби з натуральної медицини. У стресових станах дуже добре працює індійська трава ашваганда, яку можна придбати в аюрведичних аптеках. Добре приймати мелену до порошкоподібного стану розторопшу по 1 ч. л., запивши її склянкою теплої води. Протипоказання: жовчнокам’яна хвороба, гепатит, цироз, кишкова непрохідність, загострення хвороб травного тракту, вагітність, лактація.

Допомагає й глід. Можна купити спиртову настоянку глоду й уживати з водою по 20 крапель 2-3 рази на день.

Якщо людина погано спить, то найпростіша, але ефективна поміч - прийняти індійську або українську валеріану. Вона ж є в спиртових настоянках чи в таблетках. Пити по 20-30 крапель настоянки, капнувши в пів склянки води, 3 рази на добу й особливо за годину до сну. Протипоказання: депресія та інші стани, що супроводжуються пригніченням діяльності центральної нервової системи, індивідуальна непереносність. Чаю та кави слід уникати, щоб не спричинити навантаження на серцево-судинну систему та збудження нервової системи.

Якщо погане травлення, закрепи, метеоризм, можна застосовувати індійську рослину амла. Це потужний антиоксидант та охолоджувальний засіб, який видаляє токсини, підтримує роботу печінки, підшлункової залози та інших органів травлення, а також серця й імунітету. У цієї аюрведичної рослини є український аналог, хоч і дещо слабший за дією. Амла - це індійський аґрус. Тож корисно споживати і його місцевого родича – наш аґрус. Аґрус не слід вживати за виразкової хвороби шлунка й дванадцятипалої кишки, ентеритів, колітів, проносів, захворювань нирок у стадії загострення.

Слід робити очищення організму. Виведення токсинів добре впливає на загальне здоров’я та знімає токсичний вплив на нервову систему. Тож люди потому спокійніше реагують на різні складні обставини в житті. Із простих домашніх очисних процедур доступні такі: зранку пити склянку теплої води з 0,5 -1 ч. л. рицинової олії.

Або ж можна приймати іншу очисну суміш, що виводить токсини. Змішати 0,5 ч. л. рицинової олії, 1 ч. л. меду та 2 ч. л. лимонного соку. Споживати ранком через день протягом 1-2 місяців або й на постійній основі. Зазвичай ця суміш не викликає проносу, а інтоксикацію засіб добре знімає.

Протипоказання до застосування рицинової олії: підвищена чутливість до препарату, виразкова хвороба шлунка та дванадцятипалої кишки, виразковий коліт, гострі запальні процеси в черевній порожнині, жовчнокам’яна хвороба, кишкова непрохідність, вагітність, лактація, індивідуальна несприйнятність.

Я щодня роблю панчакарму – це аюрведичний детокс за допомогою змащування цілющими оліями тіла. Зазвичай його роблять в аюрведичних клініках, але в домашніх умовах також можна промаслювати тіло й голову, втираючи невелику кількість олії в шкіру. Для голови добре використовувати кокосову олію, а для тіла – кунжутну. Кокосову олію достатньо лиш трішки підігріти перед нанесенням на шкіру голови, а кунжутну олію наносять на шкіру тіла гаряченькою. Тепло активує властивість цієї олії виводити токсини через шкіру. Потримати олії на тілі 30 хвилин і змити в душі.

Добре з очисно-оздоровчою метою влітку споживати сезонні ягоди: чорниці, малину, аґрус, чорну смородину, вишні, журавлину, горобину. В їжу додавати різну зелень, що є потужним антиоксидантом: кріп, селеру, кінзу.

А перед самим сном корисно випити склянку теплого молока з 0,5 ч. л. куркуми. Напій добре заспокоює, сприяє омолодженню організму.

Як зменшити прояви метеозалежності

- Зараз є багато скарг, що перепади погоди, магнітні бурі вкрай негативно позначаються на самопочутті. Що б Ви порекомендували таким метеозалежним людям?

- Метеозалежність – поширене явище. Люди скаржаться на підняття тиску, головний біль, мігрень, запаморочення. Щоб зменшити вплив метеочинників, рекомендую пити цикорій, іван-чай, узвар. Вони добре діють на судини та серце, покращуючи кровообіг та функції різних органів. Цикорій ще й нормалізує стан за підвищеного тиску та аритмії. 1 ч. л. цикорію чи іван-чаю залити склянкою окропу, настояти 20 хв і пити 1-2 рази на день. Протипоказання до вживання цикорію: підвищена кислотність шлунка, виразка шлунка та дванадцятипалої кишки, оксалатний діатез, підвищена збудливість нервової системи, низький тиск, індивідуальна непереносність.

Періодично курсами 20-30 днів приймати по 1 ч. л. олію чорного кмину раз на день. Це покращує імунітет і очищає.
Протипоказання до вживання іван-чаю: вагітність, лактація, підвищена згортуваність крові, тромбоутворення, індивідуальна непереносність.
Обов’язково, щоб зменшити вплив магнітних бур, слід займатися йогою, медитацією. Аби покращити кровообіг, зняти спазми, вплив стресу, слід ходити та плавати. Це теж допоможе зміцнити організм.

Як першу допомогу, коли під час магнітної бурі стає зле (запаморочення, слабкість), із аюрведичних засобів рекомендують приймати ашваганду, що допомагає заспокоїтися, зменшити ці симптоми. Протипоказання: вагітність, лактація, індивідуальна непереносність, прийом заспокійливих засобів, антидепресантів, імуносупресорів. У разі діабету, автоімунних захворювань, проблем щитоподібної залози та інших серйозних станів ашваганду приймають лише після консультації з лікарем.
Також аптечною «зірочкою», що багата на ефірні олії, радять змащувати й промасажувати скроні (якщо немає високого тиску), натирати точки на потилиці, де шия входить у голову.

Протипоказання до застосування бальзаму «зірочка» та камфори є підвищена чутливість до складових компонентів, бронхіальна астма, кашлюк, псевдокруп (звуженням просвіту гортані внаслідок набряку, що розвивається на тлі застуди), схильність до бронхоспазму, судом, деякі ушкодження шкірного покриву (опіки, екземи, дерматити, гнійно-запальні захворювання шкіри), вагітність, лактація.

Добре в час магнітних коливань закапувати в ніс по 1-2 краплі тепле топлене коров’яче масло, що називається масло гхі. Воно сприяє нормалізації внутрішньочерепного й внутрішньоочного тиску.

Перед застосуванням рекомендацій обов’язково порадьтеся з вашим лікарем.