САМОПОМІЧ ЗА БОЛЮ В СУГЛОБАХ ЗА МЕТОДИКОЮ СУ-ДЖОК

Поділитися:
Самопоміч за болю в суглобах за методикою су-джок

Суглоби зношуються через погане кровопостачання. Отже, щоб допомогти за суглобового болю, треба відновити кровопостачання навколо суглоба. Як це зробити, розповідає лікар-невролог, президент Української Асоціації су-джок-акупунктури Людмила СЕМЕНОВА.

Впливаємо на суглоби через мозок

Дивовижну допомогу за суглобового болю методом су-джок-терапії можна отримати тому, що лікувати ми будемо не сам суглоб, а проекцію його в головному мозку. Ось чому цей метод завжди ефективний.

На наших стопах і кистях є «допомога», яка запускає лікувальні механізми, й вона приходить завжди. Ба більше – вона дає змогу відмовитися від різних болетамівних препаратів, які, як показали останні дослідження, мають 6 груп ускладнень. Але найголовніше – вона позбавляє й від причин появи болю, без таблеток та мазей.
    Згідно з терапією су-джок, ділянки пальців пов'язані з опорно-руховим апаратом. І коли ми стимулюємо точки відповідності, то змушуємо орган, що до них «належить», працювати ліпше, знімаємо біль і допомагаємо швидше регенеруватися тканинам. Терапію су-джок можна самостійно застосовувати як допоміжний захід у комплексному лікуванні артритів, артрозів, деформації хребта, подагри, бурситу, тендинітів (запалення та дистрофія тканини сухожилля), хвороби Бехтєрева.

Також застосування цього методу поліпшує проникнення й дію лікарських препаратів і посилює ефект від лікувальної фізкультури.
    Позаяк середній та підмізинний пальці в су-джок-терапії – це наші «ноги», то нижній суглоб на пальцях відповідає гомілковостопним суглобам, середній – колінним, біля основи кисті – тазостегновим. А мізинець та вказівний палець – у тому ж таки порядку – променевим, ліктьовим, плечовим.

    На лівій кисті, розташованій долонею догори, ділянка від великого пальця до середини долоні символізує ліву частину тіла. Від мізинця до середини – праву частину. Друга рука є дзеркальним відображенням лівої, й точки на ній розміщуються навпаки. Це прості основи точної копії людини.

Коли ми їх знаємо, нам легко впоратися з нашою хворобою. Наприклад, ми хочемо полікувати лівий ліктьовий суглоб. Вказівний палець – це ліва рука. Беремо пластир з наклеєним на ньому насінням і обгортаємо ним весь суглоб на цьому пальці.

Або, приміром, у вас болить ліве коліно. Точкою відповідності на пальцях кисті буде точка 9 на лівій руці.

Точки відповідності суглобам

Відповідності суглобам рук та ніг на кистях

1 - лівий плечовий суглоб
2 - правий плечовий суглоб
3 - лівий ліктьовий суглоб
4 - правий ліктьовий суглоб
5 - лівий променезап'ястковий суглоб
6 - правий променезап'ястковий суглоб
7 - лівий тазостегновий суглоб
8 - правий тазостегновий суглоб
9 - лівий колінний суглоб
10 - правий колінний суглоб
11 - лівий гомілковостопний суглоб
12 - правий гомілковостопний суглоб.

Як працювати вдома

У домашніх умовах стимулювати точки можна насінням чи кільцем су-джок. За суглобового болю добре використовувати насіння гречки, сочевиці, проса, буряку, редису, чорного перцю, шипшини. Наприклад, за болю в коліні накладаєте насіння навколо 2-го суглоба підмізинного пальця й середнього пальця та закріплюєте паперовим пластиром (тримаємо не довше 24 годин, періодично натискаючи на них). Потім міняємо насіння й накладаємо на суглоби пальців другої руки.
Якщо використовуємо кільце су-джок, то гарненько ним масажуємо відповідний суглоб пальця (вгору-вниз). У цьому місці шкіра має почервоніти і має з'явитися відчуття тепла. Після цього треба знайти 2-3 болючі точки в зоні відповідності ураженому суглобу.

Якщо у вас поліартрит, а при цьому задіяно багато суглобів, то треба спершу помасажувати кільцем усі суглоби кисті, а потім знайти точки відповідності тим суглобам, які турбують особливо.
    Щоб ефективність була високою, впливати на активні точки треба щодня. Виходячи з практики, скажу, що після 2-3 сеансів настає поліпшення за болю в колінах, підпухлостей у ділянці суглобів, поліпшується їх рухливість.
Робити масажі можна протягом дня по 5-10 хвилин, із перервами після кожної процедури на 2-5 хвилин.
    Біль у суглобах дуже часто буває наслідком якихось інших захворювань. У такому разі потрібен комплексний підхід. Але тоді лікування проводиться вже не самостійно, а з лікарем су-джок-терапії.