СУМІШ, ЯКА ПОСТАВИЛА МАМУ НА НОГИ

Поділитися:
СУМІШ, ЯКА ПОСТАВИЛА МАМУ НА НОГИ

Віктор ТРОЦЕНКО,

художник-живописець.

Хочу поділитися з читачами газети рецептом, який допоміг поставити на ноги мою маму. У 73 роки вона впала й зламала шийку стегна. Думки лікарів розходилися: одні пропонували операцію, інші не рекомендували оперативного втручання, з огляду на вік. Я дуже хвилювався за її здоров’я. Адже будь-яке медичне втручання в такому віці — це велике навантаження на серце. І я вирішив шукати інший спосіб допомогти мамі впоратися з переломом. Зібрав невеликий консиліум: знайомих медиків і колег-скульпторів. Скульптори задумалися: якщо зламано скульптуру, як ми її реставруємо? Готуємо спеціальний розчин, з’єднуємо частини, витримуємо якийсь час у непорушному стані й — дефект усунуто. Натурщик, чия професія пов’язана з красою тіла, підказав чудовий засіб, який би міг стати «спеціальним розчином» для пришвидшеного зростання кісткових тканин.

Склад його дуже простий: 3 волоські горіхи, 5 родзинок та склянка сиру. Усе це розмішати та їсти двічі на день у будь-який час, незалежно від прийому їжі, протягом місяця. Горіхи я розтирав у ступці (річ у тім, що мама дуже не любила горіхи, але в такому вигляді вони їй подобалися, крім того, вона розуміла, що ці «ліки» треба приймати).

Горіхи — це джерело калію та цинку, родзинки — магнію, сир — кальцію. У поєднанні ці інгредієнти дивним чином впливали на кістки, зміцнюючи їх та прискорюючи процес одужання. Це була також підтримка всьому організмові. Додатково ми збагачували раціон твердими сирами (в них більше, ніж у молоці, кальцію, потрібного для кісток), а також кисломолочними продуктами.

Мама справді одужувала. Кістки поступово зрослися. І через півроку вона стала на ноги. Що дуже важливо: все обійшлося без операції.

Якщо в людини слабкі кістки і є схильність до переломів, вона може скористатися цим рецептом для профілактики. Буду дуже радий, якщо мій життєвий досвід знадобиться іншим людям.

Здоров’я вам і впевненої ходьби, незалежно від віку!