Варикозне розширення вен нижніх кінцівок і тромбофлебіт є одними з найпоширеніших захворювань. Останніми роками пропонуються все нові медикаментозні засоби для лікування цих хвороб. Також широко використовується оперативне хірургічне втручання.
Однак результати далеко не завжди втішні. Тому народні методи лікування варикозної хвороби та тромбофлебіту не втратили свого значення, а навпаки, стали застосовуватися ширше.
Перший крок до зцілення — зміна харчування
Що ж це за хвороба і як із нею впоратися без оперативного втручання? Початок хвороби супроводжується відчуттям важкості в ногах, швидкою стомлюваністю, онімінням, набряками, судомами по ночах. Розвитку хвороби сприяє захворювання стінок судин, що утрудняє відтік венозної крові. Як ускладнення розвиваються тромбофлебіт, трофічні виразки і кровотеча.
У початковій стадії варикозної хвороби люди, як правило, не йдуть до лікаря, до останнього сподіваючись, що може минеться. У результаті звертаються до медицини тоді, коли лікування вже дороге й малоефективне.
Найперше, на що слід звернути увагу, аби не допустити розвитку цієї хвороби, — так це на харчування. Якомога частіше їсти овочі та фрукти. Особливо корисні цитрусові, багаті речовинами, що підвищують міцність венозних стінок: вітаміном С, кремнеземом, флавонами (рослинними пігментами). Корисні також темно-червоні ягоди, бджолиний пилок і безліч лікарських рослин — завжди готових прийти нам на допомогу.
Перед початком лікування хворим рекомендую витримати п'ятиденний соковий піст або фруктову дієту протягом 7—8 днів. Потім поступово переходити до збалансованого харчування з акцентом на зерна, насіння, горіхи, сирі овочі та свіжі фрукти.
Усі приправи, алкоголь, каву, міцний чай, біле борошно, білий цукор і кондитерські вироби в раціоні слід звести до мінімуму, а ще ліпше — відмовитися від них повністю. Короткочасний соковий піст або фруктову дієту протягом 2—3 днів можна повторювати щомісяця, залежно від ефективності.
За тромбофлебітів особливо показані журавлина, чорниці, обліпиха та інжир. Людям, котрі страждають від варикозного розширення вен, корисний настій кропиви, який вживають без суворого дозування як чай. Із весняної кропиви готують суп, що сприяє омолодженню організму, поліпшенню роботи найважливіших його органів.
Кінський каштан поверне легкість ногам
Також рекомендую вилучити тривале стояння на ногах, носити еластичні пов'язки, виконувати лікувальну фізкультуру, по можливості протягом дня давати ногам відпочивати в піднятому положенні. І, звичайно ж, звернутися по допомогу до лікарських рослин.
Зокрема, хочу особливу увагу приділити такій лікарській рослині, як каштан кінський. Унікальні лікувальні властивості цієї рослини пояснюються особливим поєднанням його складових — флавоноїдів, сапоніну, дубильних речовин і вітаміну Р. Ці речовини знижують зсідання крові, зміцнюють стінки капілярів і вен, запобігають появі тромбів у кровоносних судинах і сприяють розсмоктуванню наявних тромбів. У народній медицині використовують кору, листя, квіти і насіння кінського каштана.
Кору каштана кінського заготовляють під час сокоруху з 3—5-річних гілок, квітки — під час цвітіння, листя — в кінці червня-на початку липня. Плоди збирають повністю визрілими. Кору, листя і квіти сушать у тіні, розкладаючи тонким шаром і періодично повертаючи; плоди — на сонці або в сушарці за температури 50—60°С. Зберігають сировину в закритій тарі протягом 1 року.
• На відварі квітів або плодів кінського каштана роблять ножні ванни в разі варикозного розширення вен. Готують відвар так: 50 г сухої подрібненої сировини кип'ятять в 1 л води протягом 30 хвилин, потім проціджують і відтискають.
• Також у разі запалення вен кінцівок готують відвар листя і плодів кінського каштана. Для цього беруть по 5 г кожного виду подрібненої сировини, заливають 1 склянкою гарячої води, кип'ятять протягом 30 хвилин, проціджують у гарячому вигляді і доводять до початкового об’єму перевареною водою. Приймають у перші 2 дні по 1 ст. л. 1 раз на день, у наступні дні — по 1 ст. л. двічі-тричі на день після їди. Курс лікування становить від 2 до 8 тижнів (але не більш як 12).
• Також готують настойку: 50 г потовчених плодів каштану (або 50 г свіжих квітів) залити 0,5 л горілки. Настояти в темному місці 14 днів. Приймати по 30—40 крапель тричі на день до їди.
• Квас із каштана: на 3 л води потрібно взяти 30—50 очищених і розрізаних на частини плодів каштану, склянку цукру, 1 ч. л. сметани для закваски. Поставити бродити в тепле місце на 10 днів. Квас можна пити без норми, щоразу додаючи воду й цукор у міру вживання.
• Мазь: у 0,5 кг перетопленого внутрішнього свинячого жиру додати 100 г перемелених на млинку для кави сухих каштанів або дрібно порубаних. Нагрівати склад на киплячій водяній бані 3 дні по 30 хвилин на день. На третій день гарячий склад процідити через марлю, остудити. Використовувати для змазування ніг у разі варикозного розширення вен і тромбофлебіту.
Інша рослинна допомога
Наведу ще кілька доступних рецептів, які можуть допомогти людям, котрі страждають від тромбофлебіту й варикозного розширення вен.
• Взяти 3—4 жмені кори верби білої, залити 10 л води. Кип'ятити на повільному вогні 1 годину. Потім зняти з вогню, процідити. Використовувати для ножних ванн, тривалість — 30 хвилин.
• Свіжі гілочки полину гіркого з квітами потовкти. Потім жменю товченого полину змішати з 0,5 л кисляку, нанести на складену в 2—3 шари марлю і прикласти до ніг у тих місцях, де вени найбільше розширені. Після цього ноги обернути целофаном і полежати 30 хвилин.
• Настій яблук антонівки очищає кров за тромбофлебіту, поліпшує сон і апетит. Троє яблук середнього розміру помити холодною водою і покласти на дно емальованої каструлі. Залити 1 л крутого окропу, накрити каструлю кришкою, закутати в ковдру і через 4 години, не виймаючи яблук із остиглої води, розім'яти їх. Утворений настій процідити. Приймати вранці натщесерце і перед сном по 50 мл з 1 ч. л. меду.
• 250 г очищеного й натертого на тертці часнику залити 350 г рідкого меду, ретельно перемішати і настоювати протягом тижня. Приймати по 1 ст. л. тричі на день за 40 хвилин до їди. Курс лікування 1—2 місяці.
• Подрібнену траву звіробою залити олією, щоб покрила сировину, прогріти протягом 6 годин на киплячій водяній бані, потім настояти 8 годин, злити олію, траву відтиснути, профільтрувати. Використовувати для лікування трофічних виразок гомілки, ушкоджень і захворювань шкіри.
Зцілення — процес трудомісткий і тонкий. Дуже важко буває відразу побачити головну причину хворобливого стану. Природа створила організм людини, як досконалу систему, здатну самоусувати хвороби, бактерії і паразитів. Це вдається тоді, коли всі органи людини працюють збалансовано, злагоджено і гармонійно, чим зараз мало хто може похвалитися.
Для того щоб позбутися багатьох проблем зі здоров'ям, іноді достатньо дати організму можливість очиститися, наситити його потрібними мінералами, мікро- й макроелементами. Простіше запобігти появі хвороб і зробити свій організм гармонійним, ніж заліковувати наслідки, засмічуючи свій організм антибіотиками, вбиваючи і без того знижений імунітет, хоча дуже часто у зв'язку з задавненістю захворювання без антибіотиків уже обійтися не можна.
Рекомендую в жодному разі не опускати рук. Кожному з нас дане це життя, і яким воно буде, довгим або коротким, щасливим або нещасним, обтяженим хворобами або повним здоров'я, залежить від нас самих. Вірю, що мої поради стануть початком вашого шляху до здоров'я, щастя та успіху.
Сергій ДЕМЧЕНКО,
доктор медицини,
цілитель-фітотерапевт.
http://ra26.com/11-varikoznaya-bolezn-izlechenie-bez-operacii.html