У РАЗІ СКЛАДНИХ ЗАХВОРЮВАНЬ НЕРВОВОЇ СИСТЕМИ ДОПОМОЖУТЬ ПРОСТІ НАСТОЇ ТРАВ

Поділитися:
У РАЗІ СКЛАДНИХ ЗАХВОРЮВАНЬ НЕРВОВОЇ СИСТЕМИ ДОПОМОЖУТЬ ПРОСТІ НАСТОЇ ТРАВ

Добре відомий вислів «Усі хвороби від нервів» далеко небезпідставний. Депресія, безсоння, неврози часто спричинюють ускладнення та серйозніші хвороби. Тому й лікувати треба найперше нервові захворювання. Хочу розповісти, як це зробити за допомогою лікарських рослин.

БОРЩІВНИК КОРИСНИЙ НЕ ТІЛЬКИ В САЛАТІ, АЛЕ Й У ВІДВАРІ

Настоянка кореня синюхи голубої. Заповнити корінням до половини скляну банку, залити до країв 40° горілкою та настояти не менш як місяць. Готову настоянку приймають по 20 крапель тричі на день від усіляких нервових захворювань, включаючи депресію й безсоння. Цей засіб рідко спричинює побічні явища, але все-таки у великих дозах може спровокувати блювання, пронос, головний біль і задишку. Не слід довго приймати синюху в разі підвищеного зсідання крові та гіпертонії. Чай із васильок (рос. — базилик) підсилює лікувальну дію настоянки синюхи. Потрібно 1 ст. л. трави заварити склянкою окропу, настояти 15—20 хв і пити із цукром або медом не більш як двічі на день. Протипоказані васильки за ішемічної хвороби серця, інфаркту міокарда, тромбофлебіту, тромбозу, гіпертонії, цукрового діабету, запальних захворювань головного мозку та післягрипозного енцефаліту. Багато хто поціновує пікантний смак супів і салатів, приготовлених із весняних пагонів борщівника. Та цю ж рослину застосовують і для лікування неврозу, судом і цілої низки хвороб. Борщівником лікують епілепсію. Потрібно 1 ст. л. подрібненого коріння рослини залити 250 мл води, довести до кипіння й витримати на слабкому вогні доти, доки не залишиться третина від первісного об’єму рідини. Після цього процідити й пити по 1 ст. л. 4—5 разів на день. Одночасно за лікування епілепсії борщівником приймають відвар бодяка (дурману). Заливають склянкою води 1 ст. л. трави рослини, доводять до кипіння, кип’ятять 7 хв на слабкому вогні, потім настоюють 1 годину, проціджують і п’ють по 2 ст. л. 4 рази на день за півгодини до їди. Цей самий настій приймають для лікування зоба (бодяк не слід приймати за міопатії та енцефалопатії). Курс лікування епілепсії борщівником і бодяком становить 1 місяць. Після двотижневої перерви — повторити. Під час лікування потрібен контроль артеріального тиску. Настій листя борщівника приймають за проносу, кольок, гастриту з нормальною й зниженою кислотністю, коліту, хвороб печінки й жовчного міхура. 5 ч. л. сухої трави залити 3 склянками холодної перевареної води, настояти 2 години, процідити й пити по чверті склянки 4 рази на день до їди. Борщівник протипоказаний за геморою й тріщин прямої кишки, спровокованих закрепами. Настоянку листя розмарину приймають під час клімаксу, який супроводжується депресією й головним болем. 5 ст. л. листя заливають 0,5 л 96° спирту, настоюють тиждень, проціджують і приймають по 25 крапель тричі на день за півгодини до їди. Тим, кому протипоказане спиртне, можна приймати відвар. Залити 0,5 л окропу 2 ст. л. листя розмарину, довести до кипіння, варити на слабкому вогні 20 хв, охолодити, процідити й пити по 0,5 ч. л. за півгодини до їди. Розмарин протипоказаний під час вагітності, за гіпертонії й схильності до судом.

НЕВРАЛГІЇ ДОБРЕ ЛІКУВАТИ ЧОРНИМ ПАСЛЬОНОМ

Багато хто страждає від різного роду невралгій та невритів. Їм допоможе чорний паслін. Потрібно висушену разом із листям та квітками рослину перетерти на порошок, потім 1 ст. л. його залити двома склянками води, довести до кипіння й кип’ятити 20 хв на слабкому вогні. Після цього настояти 6 годин, процідити й пити по 1 ст. л. тричі на день, змішавши з 1 ст. л. окропу. Відвар можна зберігати в холодильнику один тиждень. Протипоказане лікування пасльоном у разі захворювань печінки й підшлункової залози, за гіпотонії, вегетосудинної дистонії та хвороб травного тракту. Не можу обминути й таке надзвичайно складне захворювання нервової системи, як розсіяний склероз. У його лікуванні допоможуть сокирки польові і шавлія лікарська. За сокирками я «полюю» щороку: це однорічна рослина, яка кочує, роками на одному місці не сидить, тому й доводиться її шукати. Для лікування розсіяного склерозу 1 ч. л. трави заливають 2 склянками окропу, настоюють 12 годин у теплому місці (не в термосі!), проціджують і приймають по третині склянки 4 рази на день. Дуже важливо дотримуватися дозування! Небажано застосовувати сокирки за гіпотонії, вагітності, ослаблення м’язового тонусу, міастенії й астми. Настій шавлії. За розсіяного склерозу 2 ч. л. шавлії заливають 2 склянками окропу й витримують 3 години в теплі. Двічі проціджують і приймають по 1 дес. л. 4 рази на день. Шавлія протипоказана в разі зниженої функції щитоподібної залози, гострих запалень нирок, надсадного кашлю, гіпотонії, під час вагітності та в разі тривалої затримки менструації.

ПЕРЕМОГТИ ДЕПРЕСІЮ ДОПОМОЖУТЬ НАСТОЯНКИ ЛЕПЕХИ Й РОЗМАРИНУ

Депресії допоможе позбутися одночасний прийом настоянки лепехи й настою розмарину. Залийте 0,5 л червоного десертного вина 50 г подрібненого коріння лепехи й залишіть на 15 днів у темному місці настоюватися. Після цього процідіть і пийте перед їдою по 1/3 склянки. Цю саму настоянку приймають за хронічних захворювань спинного мозку й серцебиття. Протипоказана лепеха в разі підвищеної кислотності шлункового соку, гострого запалення нирок, загострення виразки шлунка й гіпотонії. Молоді пагони розмарину нагадують ялинову гілочку із дрібними ніжно-фіолетовими квіточками. Рослиною лікують хвороби шлунка й серця, вона благотворно діє на травлення й поліпшує пам’ять. Для лікування депресії потрібно змішати рівні за вагою частини листя розмарину, звіробою, меліси й чорниці. 1 ст. л. суміші залити склянкою окропу, настояти 20—30 хв, процідити й випити настій. Таким чином, прийнявши перед їдою настоянку лепехи, а потім відвар розмарину із травами, ви переможете депресію. Але навіть усунувши депресивний стан, продовжуйте лікуватися так само ще не менш як 2тижні.

ВІД ЕНУРЕЗУ — ПАРИЛО ЗВИЧАЙНЕ

Нетримання сечі в людей похилого віку й дитячий енурез усуваються парилом звичайним (рос. — репейничек обыкновенный) та пирієм. Немає нічого дивного в тому, що парило здавна полюбилося людям. У ньому міститься велика кількість міді, цинку, заліза, ванадію, нікелю, хрому, титану, марганцю, стронцію, цирконію та срібла. За нетримання сечі й енурезу 3 ст. л. насіння парила заливають 0,5 л червоного виноградного вина, настоюють 2 тижні, проціджують і п’ють по 40 мл тричі на день. Останню порцію випивають на ніч перед сном. Часом енурез і нетримання сечі супроводжуються асцитом (скупчення вільної рідини в черевній порожнині, що призводить до збільшення об’єму живота). У такому разі потрібно 1 ст. л. сухих квіток парила залити склянкою окропу, настояти 2 години, процідити й пити по 1/3 склянки тричі на день. Нерідко енурез і нетримання сечі супроводжуються вегетосудинною дистонією. Тоді потрібно в термосі 3 ст. л. трави парила залити 0,5 л окропу, настояти 2 години, процідити й випити настій за 3 рази протягом доби. Щодня готувати свіжий. Парило протипоказань не має. Настій пирію. Для лікування нетримання сечі й енурезу 1 ст. л. подрібненого кореня рослини заливають склянкою окропу, півгодини витримують на киплячій водяній бані, настоюють до остигання, проціджують і п’ють по половині склянки тричі на день. Якщо приймати настій щодня протягом 3 місяців, то можна позбутися не тільки нетримання сечі й енурезу, але й хронічного циститу. У пирію немає протипоказань, та все ж я не радив би приймати його за гіпотонії, гострого панкреатиту з діареєю й загострення виразки шлунка.

ВІДВАР РУТИ ДОПОМОЖЕ У «СПРАВАХ СЕРЦЕВИХ»

Здавна люди намагаються знайти чарівний засіб, який допоможе впоратися з інсультом. Успішно із цим підступним захворюванням борються рута пахуча й чистець лісовий. Рута — це невеликий сірувато-зелений чагарник із гострим своєрідним запахом, який приємним не назвеш, хоча висушене листя цього чагарника набуває аромату троянди. Відвар рути приймають за захворювань серця, розладів нервової системи, запаморочення, головного болю, спричинених спазмами судин, за виснаження організму, судом та епілепсії. Для лікування інсульту 50 г сухої трави рути заливають 0,5 л сухого білого вина, настоюють 3 тижні, проціджують і приймають по 30 мл 4 рази на день до їди. Прийнявши в такий спосіб 2 л настоянки, потрібно зробити двотижневу перерву й за потреби повторити лікувальний курс. І так до одужання. Ретельно дотримуйтеся дозувань, тому що рута отруйна й може виникнути отруєння. Не слід користуватися рутою в разі гастриту із підвищеною кислотністю, гіпотонії й під час вагітності. Чистець лісовий мало вивчений, але відомо, що його спиртовий і водно-спиртовий екстракти чинять седативну дію на центральну нервову систему й знижують артеріальний тиск. Належить до отруйних рослин. За інсульту 1 ч. л. трави заливають 2 склянками окропу, через годину проціджують і приймають по 1 ст. л. тричі на день (дотримуватися дозувань!). Протипоказаний чистець у разі гіпотонії та під час вагітності.

ЛІКУЄМО ОСТЕОХОНДРОЗ РИСОВОЮ ДІЄТОЮ Й КУЛЬБАБОЮ

І на закінчення хочу поговорити про остеохондроз, що теж уважається нервовим захворюванням і вражає майже кожну людину. Із ним допоможуть упоратися кульбаба лікарська і рисова дієта. Сонячно-жовті квітки кульбаби, які радують нас своєю живучістю, можна побачити всюди, але заготовляти цю рослину треба якнайдалі від житлових і промислових районів. Листя для висушування й вичавлювання з нього соку збирати найкраще напровесні, до початку цвітіння кульбаби. Сік можна заготувати про запас. Для цього 0,5 л свіжовичавленого соку змішують зі 100 мл 40° горілки, закривають у банці металевою кришкою й ставлять у прохолодне місце на зберігання. Приймають його для поліпшення процесу травлення. За остеохондрозу заливають 0,5 л гарячої води 2,5 ст. л. подрібненого коріння кульбаби, витримують 15 хв на киплячій водяній бані, потім годину настоюють, проціджують, доводять перевареною водою до первісного об’єму й приймають у теплому вигляді по 1/3 склянки 4 рази на день за півгодини до їди. Це сприяє відновленню хрящової тканини, рухливості суглобів і розчиненню відкладених солей. Ефект лікування посилиться, якщо одночасно із прийомом настою кореня кульбаби втирати у хворі місця спиртову настоянку ягід червоної бузини. Прийом кульбаби може спричинити діарею (понос), тому лікування нею протипоказано за травних захворювань. Небажано приймати препарати кульбаби в разі вираженої гіпотонічної дискінезії жовчного міхура, тому що надмірне надходження жовчі до позбавленого скорочувальної здатності міхура спричинюватиме його розтягнення й посилення болю. Не можна використовувати кульбабу за алергійного дерматиту та грипу. Одночасно з лікуванням остеохондрозу кульбабою застосовують рисову дієту. У Кіото, стародавній столиці Японії, на пагорбі Фунаоко стоїть священний камінь, який охороняють дві кам’яні яскраво розмальовані лисиці. На сходах, які ведуть до каменя, постійно стоять мисочки з рисом і кухлики з водою та сіллю. Японці приходять сюди просити в Божества рису допомоги. Для цього треба сто разів обійти священний камінь, увесь час повторюючи своє прохання, і тоді ваше бажання обов’язково здійсниться. Ще в Японії молодим підносять корж із рису — як символ благополуччя, достатку й довголіття. А довголіттям японці перевершують багато народів світу. І цей феномен можна пояснити щоденним уживанням рису. Для японців це не тільки їжа, але й даровані Божеством ліки. Річ у тім, що кращого очищення для організму, ніж уживання рису, природа поки що не змогла вигадати. Ми намагаємося купувати вищі сорти, щоб зерна були гладкими й блискучими, не думаючи про те, що після повного очищення в них уже майже не залишилося білка. Бурий або коричневий рис не викликає в нас симпатії, але ж він очищений тільки від зовнішньої оболонки, і зародок у ньому збережений повністю. І хоч у рисі не так багато білка, цей білок вищої якості. Для лікування остеохондрозу треба застосовувати округлий нешліфований рис. На весь лікувальний курс беруть стільки столових ложок рисових зерен, скільки вам повних років на день початку лікування. Треба висипати рис у банку, залити холодною перевареною водою й поставити в холодильник. Щоранку потрібно зливати всю воду з банки, потім узяти рису повну столову ложку з верхом, зварити до готовності в несолоній воді та з’їсти приготовлену кашу теплою, нічим її не заправляючи, ранком натще до 7-ї години. Після цього 2 години нічого не їсти й не пити. Рис, який залишився в банці, знову залийте холодною перевареною водою й поставте до холодильника. Варити так і їсти рисову кашу щодня ранком натще доти, доки не використаєте весь рис із банки (не забувайте щоразу зливати з рису воду, а потім заливати його свіжою!). Дотримання рисової дієти з листопада по квітень сприяє не тільки порятунку від остеохондрозу, але й довголіттю. Запропонований метод боротьби з остеохондрозом — один із найдієвіших, але, на жаль, рис протипоказано за кольок та ожиріння. Ще рисова дієта може спричинити ускладнення в нирках, тому її обов’язково потрібно поєднувати із прийомом удень і ввечері відвару брусничного листя. Усі запропоновані рецепти неодноразово перевірено. Зцілюйтеся за допомогою цілющих рослин і ніколи не хворійте.