ВОСКОВО-ПРОПОЛІСНІ КУЛЬКИ ДЛЯ УСУНЕННЯ КОНТРАКТУРИ

Поділитися:
ВОСКОВО-ПРОПОЛІСНІ КУЛЬКИ ДЛЯ УСУНЕННЯ КОНТРАКТУРИ

Приблизно рік тому читала в «ЗіД» про контрактуру Дюпюітрена. Нещодавно лікарі поставили моєму 42-річному синові діагноз: «розвиток контрактури Дюпюітрена». Надрукуйте, будь ласка, ще раз про цю хворобу.
 З повагою Інна.
м. Трускавець.

Лист коментує лікар-невропатолог Володимир БОЛСУН.
Контрактура Дюпюітрена — це стягувальна зміна сухожилля пальця. Найчастіше контрактура Дюпюітрена зустрічається у чоловіків середнього віку. Це вікові або травматичні зміни колагенових (коллАгЕновых) волокон сухожиль. При цьому відбувається вкорочення долонних сухожиль і порушується згинання пальця. Найчастіше цей процес розвивається в безіменному пальці і мізинці. У молодому віці це захворювання зустрічається досить рідко, проте з роками частота розвитку контрактури Дюпюітрена зростає, при цьому у чоловіків у кілька разів вище, ніж у жінок. Якщо захворювання виникає у молодому віці, відзначається швидке прогресування симптомів і важчий перебіг хвороби.
Найефективніший (эффективНый) метод усунення цієї хвороби — спеціальні вправи.
1. Змішати прополіс, муміє (по 10 г) із м'яким бджолиним воском (можна стільники) і скачати кульку. Таку, щоб було зручно розминати в долоні. Кульку розминають довго, до розігріву воску й утоми м'язів.
2. Після цього відразу ж потрібно переходити до м'якого і тривалого витягнення сухожилля іншою рукою. Долоні щільно притиснути одну до одної, так щоб натяглися всі сухожилля в кисті і передпліччі. Потім усі здорові пальці звільнити, зігнути, а хворий палець залишити в натягнутому положенні.
 Руки якомога довше помити під гарячою водою.
3. Покатати в руках дві китайські кульки, краще мідні. Можна спробувати дістати сталеві кульки із великих підшипників.
Цей комплекс бажано робити якомога частіше. З метою запобігання ускладненням контрактури небажано носити важкі сумки, повні відра з тонкими дужками і будь-який інший вантаж, який ушкоджує сухожилля. Наприклад, важкі ящики. Якщо хвороба задавнена — роблять операцію.
Хороші результати спостерігаються після курсу лікування контрактури Дюпюітрена за допомогою голковколювання, остеопатичних технік і методів краніосакральної терапії.