ЯК СКЛАСТИ ІНДИВІДУАЛЬНУ ПРОГРАМУ ВІДНОВЛЕННЯ ОРГАНІЗМУ

Поділитися:
ЯК СКЛАСТИ ІНДИВІДУАЛЬНУ ПРОГРАМУ ВІДНОВЛЕННЯ ОРГАНІЗМУ

Сьогодні на книжковому ринку, в мережі Інтернет популяризується безліч різноманітної літератури щодо очищення, оздоровлення, омолодження організму людини. Однак як застосувати ці знання, не нашкодивши собі, як підібрати найдієвіші та найефективніші методики, які важливі нюанси потрібно знати й враховувати, починаючи роботу над собою? Ці питання часто доводиться обговорювати зі своїми пацієнтами іридодіагносту, фітотерапевту, дієтологу Олені МЕЛЬНИК.
Зважаючи на потрібність і нестачу подібної інформації, віднедавна пані Олена започаткувала цикл семінарів під назвою «Скарбниця здоров’я», які вона проводить в Українській академії цілительства. Відвідавши їх, кожен може навчитися відчувати реальні потреби власного організму, підбирати «свої» засоби для поліпшення самопочуття. Ведуча циклу семінарів дає багато простих і дієвих методик, розповідає, як приготувати помічні відвари лікарських трав, профілактично-лікувальні мазі та бальзами, пропонує рецепти оздоровлювальних страв, а ще відкриває для слухачів багато надзвичайно цікавих і важливих нюансів, без врахування яких досягти поліпшення в здоров’ї складно.

- Пані Олено, якщо людина вирішила зайнятися своїм здоров’ям, безумовно, це правильне рішення. Але щоб його реалізувати, потрібно знати, з чого починати.
- Саме тому на першому семінарі циклу «Скарбниця здоров’я» ми детально з’ясовували: від яких чинників залежить наше здоров’я, як визначити свій біологічний вік, як скласти індивідуальну програму оздоровлення, які важливі аспекти потрібно врахувати, щоб ми досягли бажаного результату. Приміром, процес оздоровлення прискориться в рази, якщо враховувати біологічні ритми організму, а також циркадні, Місячні, сезонні. Скажімо, процедури очищення ліпше проводити на Повню. У цей час усі внутрішні органи збільшуються, стають об’ємними. Це стосується й вивідних судини, тож ними може пройти більша кількість бруду (камінчики, пісок, холестеринові відкладення) з меншими неприємними відчуттями для людини.
Щодо способів очищення й оздоровлення, то я надаю перевагу методам, які доступні людям, що живуть в Україні, вивірені й нескладні у виконанні. Крім того, пропоную слухачам багато різних рецептів, щоб кожен міг вибрати з них «свій» із урахуванням режиму дня, особливостей організму, уподобань.
На вересневому семінарі я розповідала про очищення печінки, жовтневий буде присвячено питанням оздоровлення й відновлення нирок; у листопаді - лімфатичної системи та крові; грудні - судин, капілярів, серця; січні - ендокринної системи; лютому - мозку.

- Зазвичай на своїх лекціях та семінарах Ви пропонуєте оригінальні й дієві рецепти для поліпшення здоров’я. Прошу дати кілька порад тим, хто не зміг побувати у вересні на семінарі з оздоровлення печінки.
- Щадним і досить ефективними є очищення печінки за допомогою лікарських трав. Зокрема, пропоную увазі читачів такий. Готуємо фітосуміш з наших українських рослин: деревій -3 частини, кропива звичайна (бажано травневого збору) - 3 частини, петрів батіг (трава) - 1 частина, спориш - 1 частина, ромашка - 2 частини, безсмертник - 1 частина, календула - 1 частина, кукурудзяні приймочки - 2 частини, шишки хмелю - 1 частина. 2 ст. л. збору залити 0,5 л окропу, настояти 30 хв, вживати по 120-150 мл за 10-15 хв перед їдою протягом 20-28 днів.
Цей засіб не лише допомагає очистити печінку, а й сприяє поліпшенню її кровопостачання, а також нормалізації маси тіла в разі надмірної маси тіла. За рахунок м’якої жовчогінної дії цей збір сприяє й легкому очищенню кишечнику, тому не потребує неодмінного попереднього очищення цього органа.
Під час прийому очищувального збору потрібно дотримуватися певних правил харчування. У раціоні має переважати вегетаріанська їжа. Певні продукти потрібно повністю вилучити з раціону: горіхи, олії, відмовитися від смажених та копчених, солених і квашених страв, м’ясних бульйонів.
Для тих, хто хоче позбутися камінців у печінці (різного походження), можна порадити скористатися відваром перстачу гусячого (гусячі лапки): 2 ст. л. трави залити 1 склянкою води, поварити на слабкому вогні 10 хв, настояти 30 хв, пити по 1/3 склянки 3 рази на день за 10 хв до їди. Цей засіб сприяє розчиненню й виведенню конкрементів.

- Чому жовтневий семінар буде присвячено проблемам оздоровлення нирок?
- Тому, що згідно з природними ритмами, саме в цей час цьому органу потрібно приділити особливу увагу. Нирки в людському організмі виконують багато дуже важливих функцій. Одна з них – виділення рідини. Якщо в будинку не працює каналізація, то він стає мало придатним для життя. Якщо в організмі погано працюють нирки, вони не можуть вивести в повному об’ємі всі шлаки та інфекції, зокрема й ті, які потрапляють через верхні дихальні шляхи, виникають унаслідок внутрішніх запальних процесів. Маючи в організмі залишки хвороботворних бактерій, людина, зустрічаючись з новими, швидко підхоплює їх. Якщо ж нирки працюють добре, людина навіть не відчуває, що отримала нову дозу хвороботворних організмів, вони утилізуються за допомогою цього органа.
Хочу нагадати й про роль нирок у регулюванні артеріального тиску. А також нормалізацію роботи гормональної та нервової систем. Отже, щоб захистити себе від інтоксикацій, перепадів артеріального тиску, головного болю, частих застуд, стресів тощо, потрібно хоча б раз на рік приділити увагу цьому органу, очистити, оздоровити й оновити його. Для цього є багато доступних і дієвих рецептів. І про це я детально розповідатиму на семінарі.

- У жовтні Ви також братимете участь у Дні відкритих дверей Української академії цілительства. Про що розповідатимете слухачам?
- Цього разу говоритиму про актуальну для осінньо-зимового періоду проблему - профілактику захворювань верхніх дихальних шляхів, вірусних та інфекційних уражень, застуд. Треба сказати, що не всі ставляться до них серйозно. Даремно. Недоліковані ГРВІ та грип можуть завдати великої шкоди організмові.
Навіть елементарна закладеність носа позначається й на загальному самопочутті людини. Утруднене дихання негативно впливає на кисневе постачання клітин, роботу мозку. Крім того, через запальні процеси слизової оболонки носа й горла відбувається інтоксикація внутрішніх систем. Тому вчасно недоліковані риніти, гайморити, тонзиліти, ларингіти тощо несуть загрозу ниркам, серцю, суглобам. А застуди та гострі респіраторні захворювання можуть перерости в ревматоїдний артрит, міокардит, нефрит, а також хронічні бронхіти, отити тощо.
Найкращий спосіб боротьби з хворобами – це їх профілактика. Не всі знають, що за допомогою певних продуктів харчування можна зміцнити слизові оболонки верхніх дихальних шляхів, зробити їх непроникними для вірусів. Крім того, я раджу приготувати спеціальні фітобальзами, змащуючи якими зсередини ніздрі, ми створюємо додатковий захист організму від хвороботворних вірусів і бактерій.
У періоди підвищеної захворюваності декому варто провести вітамінотерапію. Це допомагає значно підвищити опірність організму. Комусь для цього вистачає продуктів харчування, а комусь потрібно вдатися до вітамінно-мінеральних комплексів. Важливо знати й те, які трав’яні відвари допоможуть не захворіти, якщо людина переохолодилася на вулиці чи якщо контактувала з вірусоносіями. До речі, є трави та прянощі, які більш придатні для жінок, а які - для чоловіків. Потрібно знати й про засоби, які допоможуть швидко відновити здоров’я, якщо людина все ж таки підхопила вірус, хлюпає носом, чхає, кашляє, має підвищену температуру тощо. Про це все я детально розповідатиму на Дні відкритих дверей Української академії цілительства.
Для тих, хто не матиме змоги прийти на лекцію, хочу нагадати про такий швидкий і дієвий засіб у разі вірусних та застудних захворювань, як яблучний оцет. Його можна використовувати як ззовні, так і всередину. Приміром, за високої температури яблучним оцтом обтирають тіло, особливо м’які ділянки кінцівок (верхня частина рук та ноги під колінами), а також ділянку серця. Натуральні кислоти, які містяться в ньому, всмоктуються через шкіру й допомагають усунути інтоксикацію організму. Калій, на який багатий яблучний оцет, підтримує роботу м’язів, тому допомагає серцевому м’язу працювати в режимі навантаження, в яке він потрапляє під час підвищеної температури тіла та вірусно-бактеріальної інтоксикації.
Для прийому всередину 1 ч. л. яблучного оцту розводять в 1 склянці теплої перевареної води, додають 1 ч. л. меду (чи варення, цукру). Такий напій сприяє створенню в організмі кислого середовища, в якому віруси та бактерії погано приживаються та розмножуються.
Позбутися симптомів вірусно-інфекційного ураження допомагають відвари бруньок тополі чорної, сосни, бузку, калини. Приміром, відвари бруньок тополі й сосни є помічними в разі запальних процесів у верхніх дихальних шляхах та ефективним засобом від кашлю. Відвар бруньок готують так: 1 ст. л. сировини залити 0,5 л води, 10-15 хв поварити на слабкому вогні, випити протягом дня як чай.
Тих, хто хоче дізнатися більше про натуропатичні методи профілактики та лікування вірусно-застудних захворювань, запрошую прийти на лекцію в Українську академію цілительства, вони зможуть поповнити свої записнички багатьма цікавими рецептами цілющих засобів.