ЗДОРОВЕ ТРАВЛЕННЯ - ЗДОРОВИЙ ОРГАНІЗМ

Поділитися:
ЗДОРОВЕ ТРАВЛЕННЯ - ЗДОРОВИЙ ОРГАНІЗМ

Кусень житнього хліба, сіль і цибуля – все, що потрібно людині для життя. З цих продуктів організм може взятии все, що йому потрібно для підтримання внутрішніх процесів на оптимальному рівні. Але за однієї умови. Якщо всі його органи й системи працюють злагоджено, шлунковий сік, жовч, ферменти тощо виділяються у потрібних кількостях. Проблема в тому, що у більшості сучасних людей ці внутрішні механізми порушено. Їх можна відрегулювати за допомогою рекомендацій, які ми подаємо нижче.

АБИ РАНОК БУВ «БАДЬОРИМ» - ПІСЛЯ 18 ГОДИНИ НЕ ЇЖТЕ

Кожен орган в організмі людини працює й відновлюється у свої відрізки часу протягом доби. Це називається фізіологією. Наприклад, шлунок починає працювати з п'ятої години ранку, виробляючи соляну кислоту й пепсини, які розчинюють органіку, й закінчує свою роботу о п'ятій вечора. О 18 годині в шлунку вже немає ні соляної кислоти, ні клітин, які її виробляють. Тож їжа, вжита після шостої вечора, не засвоюється й не перетравлюється, а залишається гнити в шлунку до наступного дня. Як наслідок, уранці з'являється неприємний запах із рота, втома, відсутність апетиту. Тому дуже важливо, аби людина після 18-ї жодних продуктів не вживала. Однак протягом дня їжа повинна надходити в шлунок якомога частіше, кожні дві години - п'ятиразовий режим харчування. Найконцентрованіша соляна кислота виробляється рано-вранці, при цьому виникає гостре відчуття голоду. На сніданок найліпше з'їсти білки тваринного походження (під час посту це може бути риба). Обід - супи, на вечерю рекомендуються каші та овочі: вони й шлунок не переобтяжать, і швидше підуть у кишечник. Оскільки система організму є самовідновною, то сам організм повинен підказати, які мікроелементи найбільше йому потрібні в той чи той період. Тому жодної дієти не варто дотримуватися. У кожної людини свої стан крові та потреби в різних мікроелементах: одному потрібен цинк, другому - магній і т.д. І організм починає «просити» ті чи ті продукти, які містять потрібну речовину.

ОБ’ЄМ ОДНОРАЗОВОГО ПРИЙОМУ ЇЖІ ДОРІВНЮЄ ВАШІЙ ПРИГОРЩІ

Людина повинна вставати з-за столу з легким відчуттям голоду. Шлунок не може переварити великий об’єм їжі. Крім того, в сучасної людини послаблене вироблення соляної кислоти. Тому потрібно регулювати норму споживаної їжі, яка в кожного своя й залежить від зросту та статури людини. Визначити свою норму можна за допомогою двох складених у пригорщу долонь – це і є обєм одноразового прийому будь-якої їжі. До того ж не слід вживати комплексні обіди: перше, друге, компот. Це просто неможливо переварити. Принцип правильного харчування - їсти щось одне. Кашу, суп, чай, усе потрібно вживати з інтервалом 1-2 години. Тоді шлунок добре справлятиметься з тим, що в нього надходить. Вода й рідина в шлунку не всмоктуються, вони всмоктуються в кишечнику, зокрема в товстій кишці, а через шлунок проходять транзитом. Тому якщо відразу після їжі випити чай, сік або щось інше, рідина перебуватиме в шлунку доти, доки з'їдене не перетравиться, і при цьому розведе шлунковий сік, що значно сповільнить травлення. Тож пити можна за годину до їди або через годину опісля. Загалом людина не має потреби у великій кількості як води, так і їжі. За правильної роботи всіх систем організму для життя достатньо з'їдати кусень житнього хліба, звідки організм зможе синтезувати всі потрібні речовини, елементи та вітаміни. До нього можна додати сіль та цибулину. Усе інше тільки засмічує організм.

НИРКАМ ДОПОМОЖЕ СОЛОНА ВОДА

З 18 години включаються в роботу нирки. Вони починають фільтрацію, щоб вивести всі мертві клітини, які шлунок розчинив. Аби допомогти ниркам фільтрувати дуже в'язку кров, після шостої вечора можна пити підсолену воду, подібну до фізрозчину, який продається в аптеці. Щоб не помилитися в концентрації, варто його спробувати на смак, а потім готувати самостійно. До речі, мінеральна вода «Єсентуки» № 4 або № 17 має такий само склад, тому її теж корисно пити в цей відтинок часу.

КВАШЕНУ КАПУСТУ ШЛУНОК СПРИЙМАЄ ЯК МЯСО

Калій і натрій - речовини, які організм не синтезує, і в основному вони надходять до нього з продуктами харчування. Оскільки їжа зараз переважно калійна, то основне завдання людини полягає в тому, аби збільшити в раціоні кількість натрієвих продуктів та знизити калієвих. До останніх належить дріжджовий хліб, у 100 г якого міститься 2 г калію (це добова норма). До речі, дріжджі – одне з найбільших джерел калію, тому ліпше вживати бездріжджову випічку. Для цього можна скористатися закваскою або хмелем. До речі, хліб бездріжджовий та на хмелю нині можна придбати й у магазинах. Багато калію і в меду, варенні, сухофруктах, фруктах, горіхах і насінні. Ці продукти потрібно вживати обмежено. Продукти, багаті натрієм, повинні бути основою нашого раціону. До них належать яйця, риба, м'ясо, молоко – все те, що сприяє виробленню соляної кислоти, так звані шлункові продукти, які перетравлюються в ньому. Також це всі спеції: гірчиця, хрін, часник та інші, які ростуть на території вашого проживання. Сюди ж належать усі квашені (не мариновані з оцтом) продукти, що пройшли ферментацію. У результаті бродіння, а цей процес триває близько двох тижнів, вони перетворюються на «м'ясо». Мається на увазі, що шлунок усю квашенину сприймає як м'ясо і тому підвищує вироблення соляної кислоти. Наші предки це добре знали, тому в піст вживали величезну кількість таких продуктів: мочені яблука, солоні гриби, огірки, квашені капусту, моркву, буряки тощо. Приготувати їх дуже просто. Наприклад, обчищену моркву покласти в емальовану каструлю, зверху - порізані антонівські яблука, залити солоною водою й поставити під гніт на два тижні. Так само можна готувати й буряки, які зберігаються в такому вигляді до майбутнього врожаю. Уживання цих продуктів не спричиняє газоутворення. Їх можна варити, використовувати для приготування вінегрету, додавати в супи. Однак треба зауважити, що варяться квашені буряки чи морква довше, ніж свіжі овочі, оскільки після ферментації вони стають більш щільними. Дуже корисно вживати таку їжу в піст, коли людина їсть переважно вуглеводні продукти, які зумовлюють загущення крові. Крім квашень і солінь, корисно вживати будь-яку капусту: броколі, морську, свіжу білоголовкову. Можна їсти й картоплю, але вимочену. Картопля містить величезну кількість калію, але, якщо її почистити й залишити на ніч, заливши водою, його можна позбутися. Уранці, зливши воду, картоплю можна варити, смажити й запікати. Крупи теж містять калій, але, коли в раціоні натрієвих продуктів більше, ніж калійних, каші можна й потрібно вживати.

ЧИ ХОЧЕ ОРГАНІЗМ ПИТИ, ПІДКАЖЕ ПЕРЕВАРЕНА ВОДА

Із напоїв організм добре засвоює томатний сік. Проте його бажано пити з сіллю. Крім того, значну кількість натрію містить цикорій - це наша «кава». До речі, всю фітосировину, яку ми заготовляємо для чаю: м'яту, мелісу, листя смородини, вишні тощо, - потрібно піддавати ферментації, тоді напій матиме насиченіший колір і принесе більше користі. Підсолоджувати його не варто, оскільки солодкі напої відразу всмоктуються в кров, знижуючи концентрацію хлориду натрію. Крім цього, підвищується концентрація цукру в крові, що призводить до пересихання слизової оболонки, і, аби запобігти інфаркту чи інсульту, організм постійно потребує води. Тому солодкими напоями напитися неможливо. Нині ми споживаємо величезну кількість продуктів, багатих на калій, через це кров містить підвищену його концентрацію. І коли організм не може самостійно вивести зайвий калій, то намагається його розчинити водою, щоб не затромбувалася кров, от і з'являється спрага. Дуже часто відчуття спраги сплутують з потребою організму в охолодженні. Перевірити, чи справді ви хочете пити, можна таким чином: замість холодної води спробуйте випити теплу переварену. Якщо вам не захочеться її пити, тож організму потрібна не вода, а охолодження. Тому під час спеки досить покласти на голову грілку з льодом або стати під прохолодний душ, і відчуття спраги зникне.

ПОВІРТЕ У ДОСКОНАЛІСТЬ СВОГО ТІЛА

Є Творець, а є вінець, вершина Його творіння - людина. Людське тіло - сама досконалість, воно не залежить від якихось добавок, мікроелементів, штучних підтримувачів. Тому, коли людина переходить на оздоровчу систему Серафима Чичагова, організм входить у правильний режим і починає процес самовідновлення, а це відбувається приблизно після тижня «ломки». Унаслідок цього зникає слабкість, після їди з'являються сили, поліпшується робота мозку, зовнішній вигляд, відновлюється зір. За правильної концентрації хлору в крові починають розчинятися тромби, бляшки, пухлини, виходить пісок, очищуються суглоби. Першими ознаками оздоровлення буде зміна кольору й запаху сечі (вона повинна мати жовто-коричневе забарвлення й різкий запах). Це означатиме, що почалося інтенсивне очищення організму.

(За матеріалом відеолекції лікаря-практика Ксенії Павлівни Кравченко. У наступному числі газети будуть опубліковані рекомендації митрополита Серафима Чичагова щодо лікування гіпертонії, варикозного розширення вен, остеохондрозу та ін.)