Пхалі з кропиви
500 г молодої кропиви, 3 ст. л. топленого масла, 3 цибулини, кріп, 2 яєць, сіль. Кропиву відварити в підсоленій воді. До підсмаженої цибулі додати дрібно нарізаний кріп або петрушку, змішати з відвареною кропивою й тушкувати до готовності. Потім залити збитими яйцями й витримати на вогні до готовності яєць.
Салат з татарнику
100 г листя татарнику, 2 ст. л. тертого хрону, 5 зубчиків часнику, сіль, сік лимона. Обрізати ножицями колючки з листя татарнику, залити листя окропом, витримати в ньому 5—10 хвилин, подрібнити на млинку для м’яса, додати хрін, дрібно нарізаний часник, сіль, сік лимона. Потримати на холоді 1—2 години.
Салат з буряку, хріну і яйця
На 1 порцію: 150 г буряку, 15 г кореня хріну, 10 мл олії, 1/2 яйця. Відварити буряк, почистити, натерти на тертці з великими вічками. Очистити, вимити, натерти на дрібній тертці хрін, змішати з буряком, заправити олією, посипати подрібненим яйцем.
Залізовмісна страва
Кров'яну ковбасу порізати й покласти на пательню. Туди ж додати яблука. Накрити кришкою, добре прогріти.
Пшоно із солоними огірками
1 солодкий болгарський зелений перець (порізати соломкою), 1 велику цибулину порізати кубиками, 1 зубчик часнику (пропустити через часничницю), 5 ст. л. олії, 1 ч. л. цукру, 0,5 ч. л. солі, 3/4 склянки пшона, 1 ст. л. томатної пасти, 2,5 склянки води, 0,5 склянки огіркового розсолу, 0,5 склянки нарізаних кубиками солоних огірків.
Тушкувати цибулю, часник і перець у глибокому казанку з грубим дном. Потім влити олію. Тушкувати 5 хвилин. Додати всі інші інгредієнти, за винятком солоних огірків. Довести до кипіння. Варити 30 хвилин на слабкому вогні. Зняти з плити, охолодити. Пшоно готове тоді, коли схоже на сухі крупи. Додати солоні огірки, перемішати. Покласти в посуд для запіканок і зберігати теплим — у духовці — до подачі на стіл.
Лобіо із квасолі
1 склянка білої або червоної квасолі, 2 великі цибулини, 1/2 склянки волоських горіхів порізати, 2 ст. л. олії, 4 зубчики часнику (пропустити через часничницю), по 2 ст. л. нарізаної петрушки й кропу, сіль за смаком. Замочену на ніч квасолю варити до готовності, при цьому стежити, щоб не розварилася. Для цього 2—3 рази після закипання зливати воду й знову заливати холодною. Тушкувати цибулю і часник під щільно закритою кришкою до повного випаровування рідини. Влити олію, додати горіхи й квасолю. Тушкувати 15 хвилин. Додати сіль і зелень. Подавати до страв із картоплі.
Морква по-французьки
1 кг моркви, 100 мл олії, по 0,5—1 склянці води, оцту, білого або червоного сухого вина, по 1 ч. л. цукру, солі, гірчиці, 4 зубчики часнику, зелень кропу й петрушки, лавровий лист, духмяний перець. Моркву помити, почистити, натерти на тертці. Воду, оцет, вино, олію з’єднати, додати сіль, цукор, нарізані кріп, петрушку, подрібнений часник, лавровий лист і кілька горошин духмяного перцю, довести до кипіння на великому вогні. Моркву опустити на 5—10 хвилин у киплячий маринад, дістати, скласти в скляну банку. Маринад процідити, розчинити в ньому гірчицю, залити моркву в банці, дати настоятися 2—3 дні до готовності.