ПРОРОЩЕНЕ НАСІННЯ АМАРАНТУ – ПОТУЖНИЙ ІМУНОМОДУЛЯТОР

Поділитися:
ПРОРОЩЕНЕ НАСІННЯ АМАРАНТУ – ПОТУЖНИЙ ІМУНОМОДУЛЯТОР

Як можна використовувати цілющі властивості насіння амаранту?
З повагою Дарина Степанівна.
смт Ружин.

Лист коментує кандидат біологічних наук Любов ДУДЧЕНКО.

Амарант, чи щириця, котячий хвіст, - рід трав’янистих рослин родини амарантових.
Деякі види амарантових вирощують в якості зернової, овочевої культури, декоративної рослини, інші ж вважаються бур’янами. Насіння рослини має високу поживну цінність і містить велику кількість корисних речовин: збалансованих за амінокислотним складом білків, ненасичених жирних кислот, мікро- й макроелементів.
У народній медицині амарант застосовують як вітамінний, загальнозміцнювальний і тонізувальний засіб. Свіже листя використовують для приготування салатів, сушене - напоїв і соусів. Насіння амаранту може успішно замінити манні крупи. Також з насіння, яке має горіховий солодкуватий присмак, можна готувати борошно, але воно не має клітковини, тому до нього додають пшеничне чи житнє. Із суміші такого борошна виготовляють печиво, бісквіти тощо, до того ж завдяки солодкуватому смаку - без домішок цукру.
Суміш для омолодження, яка сприяє очищенню організму: взяти в рівних частинах траву звіробою, квіти ромашки, березові бруньки та насіння амаранту. Змолоти на млинку для кави й вживати по 1 ч. л., запиваючи водою, тричі на день за півгодини до їди. Курс - три тижні.
Можна приготувати пророщене насіння амаранту – потужний імуномодулятор. Залити трішки водою, коли воно почне ключитися, поставити в холодильник на нижню полицю. Це насіння приймають по 2 ст. л. двічі на день.
Увага! Насіння амаранту не бажане за каменів у нирках і жовчнокам’яній хворобі. Тому перед вживання насіння варто проконсультуватися з лікарем.