ЩО МОЖЕ КИТАЙСЬКА ГОЛКА АБО УНІКАЛЬНИЙ «ШПРИЦ» ДОКТОРА НЕЧИПОРЕНКА. Ч. 3

Поділитися:
ЩО МОЖЕ КИТАЙСЬКА ГОЛКА або УНІКАЛЬНИЙ «ШПРИЦ» ДОКТОРА НЕЧИПОРЕНКА. Ч. 3

(Початок)

Голка, так само, як і колесо, є незаперечним здобутком людства. Ніхто не знає імен винахідників ані першого, ані другого дива цивілізації. Але ними успішно користуються дотепер. Якщо в західній півкулі придумали голку зі шприцом, то в східній ― теж голку, але без шприца.
30 років тому в руках у Юрія Борисовича Нечипоренка, який сьогодні очолює відділення народної та нетрадиційної медицини Центрального клінічного госпіталю Державної прикордонної служби України, було дві голки. Однією він робив ін’єкції, другу - ретельно вивчав. Тоді він мав уже 4-річний стаж лікаря-терапевта в гірських районах Північного Кавказу. Саме там його зацікавили традиції цілительства горян.
І молодий лікар вирішив спеціалізуватися на рефлексотерапії. Він порівнював грубу голку, від якої укол був болючим та неприємним, а рідина, що надходила в організм, створювала додатковий дискомфорт, з іншою - дуже тонкою, м’якою та гнучкою. Вона тканин не рвала, а проходила між ними. А зіткнення її з тілом нагадувало всього лише укус комара. Але яка ж потужна ця зброя в руках лікаря! Магічні китайські голки - їм він віддає перевагу. І ось чому ...

Як голка з баби яги зробила добру бабусю

Коли 5000 років тому китайці винаходили цей дивовижний інструмент, вони, мабуть, і не припускали, що через багато століть 72-річна київська бабуся Надя скаже їм спасибі. Власне, дякувала вона Юрію Борисовичу, який за допомогою цих-таки голок не дав добрій бабусі стати бабою Ягою з перекошеним носом, різновеликими очима та страшною, на один бік, посмішкою. Коли в такому вигляді побачили її правнуки, вони просто вжахнулися й сказали: це не наша бабуся, це баба Яга, й заплакали.
Надію так налякала реакція дітей, що вона вирішила негайно щось із цим робити. Ще не розуміючи, який діагноз у неї на обличчі, вона звернулася в шпиталь до Юрія Борисовича. Те, що сталося з бабусею Надею, називається невритом лицьового нерва. І з лікуванням тут зволікати не можна. Тим більше, літній людині, в якої м’язи не такі пружні, як у молодих, а лицьовий нерв може атрофуватися: хвороба прогресує з неймовірною швидкістю.
Якщо цього ж дня не звернутися до фахівця, можна залишитися «бабою Ягою» назавжди. На жаль, у лікарнях починають лікувати симптоми, знімають біль за допомогою знеболювальних препаратів. А в наших районних лікарнях полюбляють колоти анальгін, який у Європі давно заборонено, про всяк випадок колють антибіотики, що порушує мікрофлору всього травного тракту, вражає нирки та печінку, й, не долікувавши, виписують хворого під опіку Господа Бога. Саме так сталося з іншою жінкою, 51-річною Іриною, але вона до Юрія Борисовича прийшла лише через три роки після початку хвороби.
- Якщо в першому випадку, із 72-річною пацієнткою, достатньо було лише одного тижня, щоб повністю відновити обличчя, то в другому, попри те, що пацієнтка на 20 років молодша, довелося приділити набагато більше часу, тому що нерв уже втратив свою провідну здатність, - розповідає про ситуацію доктор. - На жаль, до рефлексотерапевта звертаються найчастіше тоді, коли безуспішно й уже не за одним разом пройдено коло лікарів, що репрезентують офіційну медицину, тобто, коли хворобу вже вкрай задавнено.
Якби Ірина знала про наслідки цього екзотичного захворювання, вона б не розгубилася. На власному досвіді їй довелося переконатися, що невриту сама лише фармакологія не вилікує. Але невролог лікарні категорично відраджував її звертатися до рефлексотерапевтів. І в чомусь мав рацію. Неправильно поставлені голки можуть спровокувати контрактуру, й тоді відновити обличчя вже буде складно. Це захворювання настільки делікатне, що впоратися з ним може лише дуже досвідчений рефлексотерапевт.
І, мабуть, це одне із захворювань, яке підвладне тільки китайським голкам. М’язи на здоровому боці перенапружені й тягнуть на себе знесилені хворі, тому й виходить скривлення обличчя. Їхній тонус і потрібно підняти. На хворому боці голки ставлять за гальмівним методом, а на здоровому, щоб відновити баланс, - за збудливим.
- Тут працюєш, як на мінному полі: найменше відхилення й людина назавжди може залишитися потворною. Це дуже велика відповідальність для лікаря. Адже це обличчя! - каже Юрій Борисович. Паралельно з голковколюванням він рекомендує застосовувати й народні методи.

До склянки гарячого козиного молока додати 1 ст. л. акацієвого меду та невеличке, як бісеринка, зернятко муміє. Випивати цей засіб слід щодня перед сном. Одночасно рекомендується втирати в занімілу половину обличчя ялицеву олійку. Таке лікування триває протягом 21 дня, потім зробити двотижневу перерву й курс повторити.
Також добре робити такий компрес: білок 1 яйця, 15 мл соку ріпчастої цибулі, 1 ст. л. меду збити вінчиком чи міксером до отримання однорідної емульсії, потім намазати тонким шаром на лляне полотно. Накласти компрес на хворе місце після прийняття гарячої ванни. Тримати 2-3 години 1 раз на день протягом 10 днів.

Найпотужніший знеболювальний засіб

Звісно, це китайські голки. Вони незамінні, коли в людини алергія на фармпрепарати чи є непереносність до ліків. Ось тоді методи рефлексотерапії стають єдино можливими.

- Застосування акупунктури до та під час операції, - запевняє Юрій Борисович, - значно знижує рівень болю та кількість сильнодійних знеболювальних, потрібних пацієнтам після операції. Цю особливість успішно використовували військові лікарі США. На початку 2009 року ВПС США навіть проводили навчальні курси «Військове голковколювання» з лікарями, які перебували в Іраку та Афганістані. І сучасна медицина ставиться до досягнень Сходу в цій царині навіть дуже серйозно.

Хтось може посміятися, побачивши, як якийсь юнак лежить на кушетці з перев’язаною щокою й застромленими в пальці ноги голками. Але не Юрій Борисович. Він знає, що саме в цю хвилину ці голки відновлюють рух потоків енергії. А це і є лікуванням.

Голки, встромлені в пальці ноги, позбавлять зубного болю

Китайські медики вважають, що хвороби та біль є результатом порушення руху життєвої енергії Ци. А вилікувати людину - означає відновити рух потоків цієї енергії. Наче просто ― але тільки на перший погляд. У кожної людини ― свої комбінації хвороб, своя власна захисна система з суто індивідуальним потенціалом і своя власна реактивність. Отже, й підходи до лікування мають бути суто індивідуальними. Ліки не дають змоги враховувати цю індивідуальність, на відміну від методів східної медицини.

- Лікувальні голки, - каже доктор, - впливають на особливі активні життєві точки на тілі, розташовані на меридіанах, якими тече життєва енергія. Сучасні дослідники довели, що в цих точках містяться нервові закінчення, пов’язані з усіма органами й системами людини. Впливаючи на них та їх комбінації, можна позитивно та дуже активно впливати на обмінні й інші життєві процеси в організмі.

Внутрішня енергія кожного з нас тече по колу, через дванадцять основних меридіанів, кожен з яких пов’язаний з якимось внутрішнім органом: легені - товстий кишечник - шлунок - селезінка - серце - тонкий кишечник - сечовий міхур - нирки - перикард - жовчний міхур - печінка - й знову легені. Коло замкнулося. І на кожному з дванадцяти меридіанів є тонізувальні та заспокійливі акупунктурні точки. У цих точках дещо підвищена температура, вони реагують на пальпацію: від натиснення пальцями хвора людина відчуває на певних місцях своєї шкіри больові реакції. Саме тому їх і назвали активними.

Дослідження встановили (а їх проводили в багатьох країнах), що введенням спеціальної голки на потрібну глибину та під певним кутом можна домогтися достатнього для одужання терапевтичного ефекту. Ці точки не обов’язково розміщуються в тих самих зонах, де проявляються симптоми захворювання. Ось чому, звільняючи від зубного болю, голкотерапевт ставить кілька голок у пальці на нозі.

- У місцях введення голок, - розповідає військовий лікар, - утворюються хімічні речовини та певний енергетичний потенціал. При цьому в організмі виробляється внутрішній гормон ендорфін - гормон радості.

Якщо для пацієнта процедура нагадує укус комара, то які відчуття в лікаря під час втикання голок у тіло бідолахи? Не втрималася, щоб не запитати про це в Юрія Борисовича. Адже як дізнатися, що лікар не схибив ― влучив у точку?

- А за реакцією, - пожвавішав доктор. – М’язи ледь захоплюють голку й починають тягнути на себе. Відчуття таке, ніби риба клює. Ти тримаєш за вудку, а її тягне рибка. Якщо пацієнт скаржиться на біль, оніміння чи інші реакції, отже - процедура ефективна. А навколо самої голки зазвичай з’являється легке почервоніння, що вказує на активізацію імунітету.

Голкотерапія спонукальним чином діє на лейкоцити, підвищує захисні сили організму, сприяє або повному одужанню, або значному полегшенню хвороби. Нормалізується нервова система, припиняються невралгічний біль та різні запалення, підвищується опірність організму до інфекцій та вірусів, поліпшуються обмін речовин, циркуляція та властивості крові, м’язи й шкіра стають пружними, збільшується активність гормонів надниркових залоз і змінюється проникність судин, відступає бронхіальна астма й повертається можливість легко дихати. Відновлена ​​життєва енергія змушує жити!

Укол «у шкідливі звички» врятує від куріння й алкоголізму

Але трапляється так, що жити не дають ці ж таки шкідливі звички. Щодня до Юрія Борисовича приходять 1-2 людини з проханням допомогти позбутися тютюнової залежності. І Юрій Борисович охоче допомагає. Він сам є затятим борцем за здоровий спосіб життя і вважає тютюнокуріння не просто поганою звичкою, а серйозним захворюванням, яке потрібно лікувати. Не завжди курець може сам проявити силу волі й кинути курити. Найчастіше йому треба допомогти. Усім, хто справді хотів вилікуватися від цієї недуги, а таких за десятиліття в доктора були тисячі, він допоміг. Вони могли вже давно померти від раку легенів, горла, травного тракту. Але вони живуть і добре дихають.

- Сигарета - це бомба сповільненої дії, яка підриває організм зсередини, - кому, як не військовому лікареві, знати тонкощі підводних каменів тієї чи тієї хвороби, - розповідає про неймовірне Юрій Борисович. - Є у нас на вушках безліч чарівних точок. Але тільки три з них потрібні, щоб лише за два сеанси навіть найзатятіший курець назавжди одужав, тобто - кинув курити.

 Ті, хто має 20-річний стаж смоктання сигаретки, ні за що не повірять. Поки самі не випробують цей найефективніший і абсолютно безпечний метод лікування. У Юрія Борисовича чимало випадків, коли такі невірці були просто шоковані результатом. Насправді, як пояснює доктор, будь-яка звичка - це рефлекс, свого роду інформація, записана в нашому «комп’ютері» - в мозку, й цю інформацію потрібно стерти. Щира бесіда та два уколи китайськими голками - й бажання «затягнутися» більше ніколи не виникає.

 Також успішно він допомагає тим, хто зловживає алкоголем. Але далі все залежить від самої людини, чи захоче вона прийняти нове життя без дурману.

Китайські голочки, тоненькі, виготовлені зі шляхетних металів (сталеві, срібні й золоті), не піддаються окисленню, а в Китаї вважається, що вони не піддаються ще й поганій Ци, а отже, й не можуть увібрати в себе погану енергію. Цей інструмент первозданно чистий, як джерельна вода, що тече в будь-якій точці Землі. Він допомагає звільнятися від безлічі інших хвороб, про що ще не раз ви дізнаєтеся зі сторінок нашої газети ...

(Далі буде)

Тетяна КИЯНИЧЕНКО.