ЩО РОБИТИ ЧОЛОВІКАМ У РАЗІ НЕТРИМАННЯ СЕЧІ

Поділитися:
Що робити чоловікам у разі нетримання сечі

Як  позбутися нетримання сечі? З таким питанням до редакції газети звернувся наш читач з Івано-Франківської області Михайло. На жаль, ця проблема турбує багатьох чоловіків. Ось що в цьому разіу радить зробити лікар-фітотерапевт Алла БОРЩ.

У разі ургентного нетримання

Лікарі виділяють кілька видів нетримання сечі в чоловіків і, з огляду на причини, призначають метод оздоровлення. Найчастіше це так зване ургентне нетримання, що виникає внаслідок цукрового діабету, неврологічних захворювань, після перенесеного інсульту, епідурального наркозу внаслідок хірургічних втручань.

За таких станів можна скористатися такими рецептами:
Узяти в однаковому співвідношенні квіти вересу, траву парила звичайного, золототисячнику, вероніки лікарської та звіробою;
Узяти траву зеленчука жовтого, вересу, звіробою та розхіднику звичайного у співвідношенні 2:2:1:1.
Для приготування настою 2 ст. л. збору залити 0,5 л окропу, настояти 30-40 хв, перецідити, пити по 100-150 мл тричі на день за 20-30 хв до їди. Курс – 2 тижні.

За стресового нетримання сечі

Найчастіше трапляється стресове нетримання сечі, що виникає під час фізичного навантаження, кашлю, який призводить до підвищення тиску в сечовому міхурі та мимовільного сечовипускання через ослаблення сфінктера.
Зміцнити сфінктер допоможе настій трави вероніки колоскової та квітів вересу. На 1 склянку окропу беруть по 1 ч. л. сировини, настоюють 1 годину. Пити по 60 мл тричі на день за 20-30 хв до їди. Курс – 2 тижні.
Допомагає й настій трави підмаренника  чіпкого. Беруть 2 ст. л. сировини, заливають 300 мл окропу, настоюють 30 хв, п’ють по 100 мл тричі на день за 30 хв до їди. Курс – 2 тижні.

За чоловічих хвороб

Якщо нетримання сечі виникає внаслідок гіперплазії передміхурової залози, простатиту чи аденоми, то можна скористатися таким збором: узяти листя ліщини, берези, траву парила звичайного, іван-чаю, розхіднику звичайного, підмаренника чіпкого, квіти акації. 2 ст. л. збору залити 0,5 л окропу, настояти 30-40 хв, перецідити й пити по 100-150 мл тричі на день за 20-30 хв до їди.
Але зважте на те, що нетримання сечі в чоловіків – це не хвороба, а ускладнення. Причини різні – від психосоматики до серйозних патологій, тому обов’язково слід з'ясувати причину такого стану, звернувшись до фахівця.

Вправа Кегеля для чоловіків

Ваше сечовипускання контролюють м'язи тазового дна. Зменшити прояви нетримання, зміцнити м'язи тазового дна й сечового міхура можуть допомогти вправи Кегеля. Ця методика використовує біологічний зворотний зв'язок і програмований ритм сечовипускання (розрахунок сечовиділення за часом і кероване випорожнення сечового міхура).
Відчути й зрозуміти ці м'язи допоможе така дія: під час сечовипускання на кілька секунд цей процес призупиніть, зробіть паузу й знову продовжуйте. Коли потік сечі спиняється, м'язи тазового дна перетискають уретру та анальний отвір.
Відчувши їх, тепер треба напружити м'язи, не виділяючи при цьому сечу, тобто зробити кілька тренувальних рухів. Скорочуватися мають саме м'язи тазового дна. Інші м'язи при цьому не повинні бути задіяні. Якщо ви відчуваєте напруження, наприклад, внизу живота або в попереку, – отже, ви щось робите не так. Потрібно знову повторити все спочатку.
Після цього розпочинайте регулярні тренування, чергуючи напруження й розслаблення м'язів. Для цього м'язи тазового дна напружте, затримайтеся в такому стані на 3 секунди, далі розслабтеся також на 3 секунди. Так повторіть вправу 10-15 разів. Протягом дня слід робити  не менш як три підходи. Стискайте м'язи якомога дужче.
Найважливіше в цих тренуваннях – регулярність. Щоденні вправи Кегеля ведуть до того, що поступово м'язи тазового дна стають сильними, й із часом це запобігає мимовільному сечовипусканню.

Що корисно для сечового міхура

Корисними за нетримання є рослинні продукти, нецитрусові фрукти, овочі, а також фруктові соки й вода. Позаяк неконтрольоване сечовипускання може провокувати закріп, клітковина рослинної їжі в цьому разі  – одне з найкращих розв'язань проблеми. Багато її в цільних злаках, овочах і фруктах.
У раціоні за нетримання сечі має бути й невелика кількість фруктових соків (свіжовичавлених) – особливо яблучного, виноградного чи вишневого. Наявна в них кислота робить сечу більш кислою та не дає розвиватися бактеріям у сечовивідних шляхах. Патогенна флора здатна провокувати часті позиви до туалету, а, отже, нетримання.
Багато хто вважає, що за нетримання сечі треба пити менше води. Але це помилкова думка. Кількість споживаної рідини ніяк не пов'язана з проблемою нетримання. Без чистої води сеча стає висококонцентрованою, що призводить до подразнення сечового міхура й до значного подразнення слизової оболонки та шкіри. Слід зберігати належний об’єм рідини – споживати 2 л. Пити воду бажано теплою або кімнатної температури.

Що шкодить сечовому міхуру

Деякі продукти подразнюють сечовий міхур і провокують нетримання. Серед них, наприклад, кава й шоколад.  Кофеїн провокує посилену роботу сечового міхура. Тож не варто їх уживати або хоча б   обмежте кількість кави до 1 чашки на день, а шоколаду до одного маленького квадратика.  Варто уникати соків  цитрусових (апельсиновий чи грейпфрутовий соки подразнюють слизову оболонку сечового міхура), не вживати гострих спецій.
Цілком відмовитися треба від алкоголю – через нього порушуються неврологічні процеси в організмі. А також від нікотину. Він  порушує гормональне тло організму.
Деякі рекомендації чоловікам із нетриманням сечі: потрібно дотримуватися звичного режиму спорожнення сечового міхура – відвідувати туалет не рідше, як раз на 2 години, вологу спідню білизну негайно замінювати сухою; 2 рази на день треба підмивати шкіру в паховій ділянці, після чого її ретельно витирати насухо й змащувати спеціальними захисними кремами або вазеліновою, рослинною олією, дитячим кремом, або ж можна припудрити шкірний покрив дитячою присипкою.