Цілющий концентрат, чи апіфітокомплекс від Василя Сафроняка, про який ішлося на сторінках «ЗіД» у статті «Щоб організм довго служив, його треба удобрити», зацікавив наших читачів, до редакції телефонували з усіх куточків України – запитували рецепт цього оздоровчого засобу. Про те, який шлях пройшов Василь Миколайович до свого винаходу, скільки проблем зі здоров’ям і не тільки йому довелося подолати, про суть свого методу оздоровлення і як приготувати аналог концентрату самостійно, розповідає нашим читачам його автор.
Бог створив людину за своєю подобою
Чи можна зупинити процеси старіння? Я переконався, що неможливо, бо все, що з’явилося, має свій початок і свій кінець. Але сповільнити процеси старіння можна, і це цілком реально. І в цьому на собі пересвідчився. Вивчаючи геронтологію, натрапив на такий вислів: «Прохожий в этом мире человек как ни старается, не может сколь-нибудь значительно продлить свою жизнь».
Я з таким висловом не згідний і вважаю, що за бажаня життя людини можна подовжити не на 10-20 років, а в рази. Тобто, вік збільшити до 200-800 років і більше. Де шукати резерви довголіття? Вони, ці резерви, закладено і в нас самих. У Святому Письмі сказано, що Бог-творець створив людину за «своїми образом і подобою», що в кожному Він закладає Свій божественний потенціал, а також дає інструмент, за допомогою якого кожен може його розкрити, - це віра.
Тобто, ми створені з того самого ембріона, яйцеклітини, що й Бог-творець. Теорію з яйцеклітиною я спостерігаю на практиці, займаючись бджільництвом більш як 30 років. У бджіл також з однієї і тієї самої яйцеклітини виростають і трутні, й робочі бджоли, й матка - тобто божество бджолине. Робоча бджола живе лише місяць, трутень - 2-3 місяці, а матка, за моїми спостереженнями, - 5-7 років. Потім доводиться її міняти, бо знижується яйценосність і падає продуктивність сім’ї, але в принципі, якщо її правильно годувати, вона змогла б жити десятки, а то й сотні років. У чому секрет такого довголіття матки? У тому, що матку годують збалансованим щодо білків, жирів, вітамінів, мінералів, вуглеводів, мікроелементів клітини кормом. Її організм майже не зношується, й тому вона так довго може жити.
Люди - як бджоли
Чому робоча бджола живе місяць? Робоча бджола - це свого роду біоробот, який через специфіку своєї роботи живиться одними лише вуглеводами, тобто цукрами.
Можна порівняти її з людьми. Ми, я також вважаю, є свого роду біороботи, адже важко працюємо, поповнюючи енергію, в основному, за рахунок вуглеводнів.
Чи може робоча бджола, яка важко працювала влітку 1 місяць і коли їй завтра вже помирати, продовжити жити якимось чином більше й довше? Стверджую, що може, й сотні разів переконався в цьому.
А відбувається це так: якщо в бджолиної сім’ї забрати матку та 1-5-денні яєчка, щоб вони не могли вивести нову матку, то сім’я відчуває «сирітство» - відсутність матки. Тоді старі робочі бджоли починають їсти той корм, який їла матка, тобто пергу, збалансований по всіх показниках корм, у цих старих бджіл клітини організму оздоровлюються, омолоджуються, ростуть яйцеклітини й вони в соти сіють незапліднені ембріони, тобто трутові яєчка. Такі бджоли називаються трутовками, вони можуть жити так довго, скільки вистачить корму.
Тепер перейдемо по аналогії до людини. До прикладу, прожила людина 100 років, і завтра прийшов уже час помирати. Чи можна якось відвернути загрозу смерті? Стверджую, що можна, й розкажу як. Дати цій людині копію «перги», тобто продукт, збалансований щодо білків, жирів, вітамінів і мінералів, вуглеводів – суперкорм, і людина оживає, живе далі довго, якісно та активно.
Як з’явився «еліксир довголіття»
Таку їжу-корм я почав виготовляти 15 років тому, назвавши її «Апіфітокомплекс-триовіткардіо», а простіше кажучи, еліксир довголіття. Неодноразово випробовував його на хворих і людях похилого віку. Наведу кілька прикладів.
У сусідньому з Деражнею селі Гатна живе самотній чоловік з матір’ю. Жінка вже похилого віку (1925 року народження). Здоров’я її все погіршувалося, й дійшло до того, що вона зовсім перестала їсти, тобто їла, але все, що ковтала, вибльовувала. Син привіз матір у лікарню, але там відмовилися прийняти її на лікування, мотивуючи це тим, що вона вже старенька й лікування не допоможе. Тоді Володя (так звати цього чоловіка), забирає хвору з лікарні додому, а наступного дня приїздить до мене. Звернутися до мене йому порекомендував один із лікарів, з яким співпрацюємо.
Я йому даю баночку (0,5 л) апіфітокомплексу, інструкцію, як вживати, й чоловік починає лікувати свою матір. Через тиждень він приїжджає, а його радості немає меж. Обіймає мене, дякує й розповідає все по-порядку, як матір ожила й навіть працює: перебрала картоплю (а це був квітень), допомогла посадити. Як розповів Володя, по приїзді додому дав матері чайну ложечку комплексу, який та не змогла з’їсти. Тоді він розмішував комплекс у склянці з чаєм і з ложечки напував її розчином. Наступного дня, в обід, мати з’їла чайну ложку комплексу, а ввечері сама попросила їсти. Відтоді в матері проблем з їдою не було, і, незважаючи на похилий вік, до неї повернулося здоров’я, енергія. І ось уже четвертий рік Ганна Данілкова живе й працює. «Що відбулося, - питає мене Володя, - як ви зуміли її підняти?»
Через вживання великої кількості синтетичних штучних лікарських препаратів у жінки майже загинула шлунково-кишкова мікрофлора, яка вже не здатна була перетравлювати їжу. А отримавши насичену гормонами росту та іншими елементами, дуже поживну, їжу, відновилися мікрофлора та травлення, з’явився апетит. Ось уже четвертий рік жінка повноцінно живе, з’їдаючи одну півлітрову баночку апіфітокомплексу на тиждень.
А істина була зовсім поряд
Наведу ще один випадок. Через дорогу від мене живе мій давній знайомий і, можна сказати, приятель. Ми часто спілкувалися, й він мені кілька разів допомагав у нагальних справах. За освітою він ветлікар, закінчував ветеринарний інститут.
Одного разу іде мій сусід, бачу, накульгує на ногу, й мова дещо змінена. Розбалакалися. Запитую: в чому річ? Відповідає, що був інсульт. Я пропоную з’їсти баночку апіфітокомплексу, щоб наступного інсульту не було. Мій товариш навідріз відмовляється, мотивуючи тим, що він приймає по одній таблетці на день аптечних ліків і другого інсульту не станеться. Але через кілька місяців - другий інсульт. Історія повторюється. Я пропоную. Він відмовляється. Через деякий час третій інсульт. Сусід у комі пролежав місяць у Хмельницькому й безрезультатно, місяць - у Деражні, результату немає. Забирає дружина його додому.
Його дружині, яка також ветлікар, неодноразово пропоную взяти баночку, спробувати. Нарешті, через 1 рік і 4 місяці дружина сусіда погоджується взяти баночку апіфітокомплексу й через катетер нагодувати свого чоловіка. Через тиждень на ринку підходить до мене й каже: «Ви знаєте, я прийду до вас додому та ще придбаю баночку АФК». Запитую: «А чому це раптом ви раніше не хотіли брати, а тепер ваша думка змінилася?» Відповідає, що згодувала півбаночки й чоловік ожив, тобто катетер вийняли, сам почав їсти, ковтає, з’явився слух і мова відновилася.
А ще сказала, що чоловік просить, аби я прийшов. Коли навідався до свого знайомого, він розплакався й сказав: от якби можна вернути все назад. Дослівно: «Я тобі й на мізинчик не вірив, ми шукали засобів лікування по всьому світу. Усе перепробували, а істина була зовсім поряд».
Тепер сусід уже третій рік живе, рухатися йому важко, але інсульт більше не повторюється.
Описаний випадок непоодинокий, я б міг їх наводити ще багато, але повернуся до того моменту, коли змушений був щось придумати, щоб подовжувати власне життя після 40 років. Я вже згадував, що через рік після того, як захворів на подагру, почали відмовляти нирки: то ліва, то права, що супроводжувалося нестерпним болем, і мене неодноразово забирала швидка допомога в лікарню.
Після лікування напади припинялися на деякий час (до півроку), а потім почали повторюватися все частіше й частіше. Під час УЗД виявили в нирках і пісок, і камінці. Через імовірність нового нападу боявся відлучитися з Деражні. Потрібно було якось виходити з ситуації. Почав розмірковувати над причинами: чому зносилися нирки і яким чином відновити їх працездатність, а разом з тим поліпшити роботу серця, інших органів і систем. Розмірковуючи, дійшов висновку, що хвороба - це не спроба організму звільнитися від шлаків і токсинів, які накопичилися в організмі, як стверджують деякі лікарі, вона виникає внаслідок нестачі для органів і систем украй потрібних поживних речовин. Простіше кажучи, свого роду голодування, яке може спостерігатися навіть і тоді, коли ми вживаємо велику кількість їжі, але такої, яка не містить усіх необхідних для організму поживних речовин. Тобто, вона не збалансована щодо білків, жирів, вітамінів, мінералів, вуглеводів і мікроелементів.
Зрозуміло, що після таких висновків я почав старатися вживати таку їжу, в якій були б усі конче потрібні поживні речовини. Стан здоров’я дещо поліпшився, але ненадовго. Через певний час нирки знову почали турбувати, медпрепарати вже не допомагали, потрібно було знову щось придумувати, щоб позбутися хвороб.
Перевірені технології працюють
І я вирішив спробувати й перевірити на собі технології, яких навчав учнів щодо вирощування рослин. Так, своїм учням часто повторював: якщо, наприклад, пшениці в кожній фазі росту й розвитку дати всі потрібні поживні речовини, то рослина підвищить свій урожай у 5-10 разів. Це стосується й овочевих культур, і плодових дерев.
Почав експерименти, моделював ситуації й дійшов результатів, що кущ помідорів за звичайної технології давав 2-3 кг урожаю, а за інтенсивного догляду - 20-50 кг. Далі замислився: чому органічне живлення таке трудомістке й малоефективне, яке давало найвищий урожай пшениці 15-20 ц/га, й це була межа, а мінеральне живлення за об’ємом у 100 разів менше, але ефект набагато більший.
А секрет виявився в тому, що в малому об’ємі мінеральних добрив більша концентрація поживних речовин. Наприклад, у найякіснішому перегної азоту міститься до 5%, фосфору - до 2%, а калію - до 3%. Це означає, що в 1 т органіки буде 50 кг азоту, 20 кг фосфору і 30 кг калію. Якщо взяти комплекс 1 МРК - нітроамофоску, то така кількість поживних речовин міститься в 2 мішках нітроамофоски. Тобто, об’єм і вагу зменшено в десятки разів, а урожайність підвищено в десятки.
Порівнявши рослини з людиною, я почав аналізувати, яка кількість органічного живлення потрібна для підтримання життя людського організму, й установив, що людина має щоденно з’їдати 2-4 кг їжі і випивати 2-4 л води залежно від маси тіла. За 60-80 років життя, в цьому випадку, людина перепустить через свій організм в середньому 3 кг*360 днів - це 1080 кг їжі й стільки ж води, а це в рік - 2 т; за 70-80 років набереться 140-180 т.
За такого навантаження зрозуміло, що всі органи й системи організму зносяться повністю й кінець неминучий.
Постало питання, як знизити органічне навантаження, й виникло рішення створити органічний комплекс їжі, який би за об’ємом і масою був у десятки разів меншим, ніж звичайна їжа, а за концентрацією поживних речовин - у десятки разів більшим від звичайної їжі. Що це дало б у кінцевому результаті?
До прикладу, ми починаємо з’їдати за день не 2-3 кг, а 200-300 г; за рік - 180 кг; за 70-80 років - 14-18 т, що дасть змогу збільшити життєвий ресурс усіх органів і систем організму в рази, в тому числі й тривалість життя. Так розмірковуючи, я почав будувати різного типу сушарки, застосував знання з технологій заготівлі сіна, сінажу, силосу, а також з технологій переробки молока та м’яса.
Створюючи апіфітокомплекс, використав знання про властивості рослинних білків, горіхів різних видів, а також гарбузове й соняшникове насіння. В якості вітамінів, мінералів і мікроелементів використав сухі концентрати фруктів і овочів. В якості вуглеводів - легкі вуглеводні: мед і фруктові цукри (глюкоза і фруктоза). В якості жирів – олію кукурудзяну, лляну, розторопші, маслинову.
Розрахувавши добову потребу організму в усіх важливих елементах живлення, створив апіфітокомплекс, який поєднав у собі апіпродукти: мед, пергу, віск, прополіс, і фітопродукти - концентрати овочів і фруктів - з таким розрахунком, щоб однієї банки (0,5 л) вистачило на 3-4 дні життя.
Виготовивши такий продукт, перестав на деякий час їсти звичайну їжу, а почав харчуватися тільки апіфітокомплексом. Поліпшення самопочуття відчув уже через 2 дні, а через два тижні забув про свої болячки й у віці 42 роки розпочав будівництво нового будинку. І просив Бога, щоб дав можливість дожити хоча б до 50 років.
Організм швидко реагує на якісні живильні препарати
…У 2000 році відзначив 50 років і пообіцяв Всевишньому: якщо дасть сили, знання й здоров’я дожити до 60 років, то я про свій досвід розповім усім людям.
Пройшли роки. Чотири роки тому ми відзначили 60-річчя. Стан здоров’я і енергії в мене, як у 20-річного. І прийшов час виконувати свої обіцянки, що і роблю, описуючи свій досвід.
Ця система передбачає коригування стану здоров’я залежно від віку: на етапі життя 40-50 років потрібно щоквартально 3-4 дні перебувати на апіфітокомплексі.
За 3-4 дні організм, отримавши таку своєрідну крапельницю з усіх потрібних елементів живлення натуральним шляхом, тобто через шлунок, приводить усі свої органи й системи до стану рівноваги, до здорового стану. І це реально. Організм дуже швидко реагує на якісні оздоровлювальні натуральні препарати.
У чому секрет оздоровлення
Що відбувається в організмі в ці 3-4 дні прийому комплексу? За рахунок чого відбувається своєрідна біокорекція стану здоров’я? Коротко можна пояснити феномен оздоровлення таким чином: якщо людина харчується звичайно - з’їдає на добу 2-3 кг їжі, то всі клітини організму майже цілодобово працюють, щоб переробити, засвоїти цю їжу. Тобто, 90% часу доби працюють, аби забезпечити життєдіяльність усього організму, і тільки 10% часу доби залишається для клітин, щоб відпочити, привести себе в порядок.
Якщо в організм потрапило в 10 разів менше їжі й вона висококалорійна, концентрована, то не потребує багатоступеневого перероблення. Наприклад, вуглеводні, хліб і картопля, крохмалисті, щоб з них отримати глюкозу, потрібний тривалий час переробки, а в разі отримання вуглеводнів таких, як мед, не потрібне тривале перетравлювання, а відразу йде всмоктування в кров глюкози - меду та інших полісахаридів, а також легких протеїнових амінокислот, які утворюються з горіхів і зернят.
У цьому разі кожна клітина організму працює над перетворенням і засвоєнням їжі всього 10% часу доби, а 90% відпочиває. Тобто, працює на себе, очищається від шлаків, токсинів і відходів, які були накопичені внаслідок споживання звичайної, не завжди якісної, їжі; оздоровлюється за рахунок включених в комплекс концентратів лікарських рослин і омолоджується за рахунок наявних у комплексі омолоджувальних компонентів перги й пилку, які є чоловічою спермою рослин і містять у собі, окрім вітамінів, мінералів, білків, до 30% гормонів росту.
Ці гормони росту настільки ефективні, що ембріон робочої бджоли, споживаючи пергу тільки 4 доби, наступні 12 діб збільшує свою масу в 1500 разів, що є найліпшм стимулятором росту в природі.
Включення пилку й перги в комплекс дає змогу зменшити вагу та об’єм вживаної їжі в 100 разів, довести до 20-30 г (2-3 ч. л.) на добу й при цьому не мати почуття голоду та виконувати важку фізичну роботу цілий літній день і не відчувати втоми.
Отже, запобіжна система вкладається в три етапи життя.
Перший етап - 40-50 років: апіфітокомплекс вживають 4 рази на рік по 3 дні щоквартально, 1 раз на 2-3 роки.
Другий етап - 50-60 років: потрібна більш тривала біокорекція, вона мінімальна - двічі на рік по 7 днів, тобто 1 раз на півріччя з періодичністю раз на 2-3 роки.
Третій етап - 60 і більше років: перебувати на апіфітокомплексі потрібно 21 день раз на рік. Цю процедуру слід повторювати раз на 2-3 роки, а якщо вже був інсульт, чи інфаркт, чи інші важкі захворювання, процедуру повторювати щорічно.
Щоб прожити 120 років, відміряних творцем
Постійно харчуватися апіфітокомплексом не можна. Тому, що його складові рослинного походження, тобто свого роду їжа вегетаріанська, хоча й збалансована за всіма потрібними елементами, але ми майже всі вживали під час росту й розвитку тваринний білок, необхідний для метаболізму наших клітин. Із тваринним білком, зокрема, м’ясом тварин, риби, птиці, в організм надходять протеїнові амінокислоти, з яких народжується нові клітини, із тваринних білків і жирів засвоюються також жиророзчинні вітаміни: А - ретинол, D - кальциферол, Е - токоферол, К-філохінон, які беруть участь у всіх життєвих процесах в організмі людини.
Коли ми м’яса не вживаємо, то ці вітаміни й білки виробляються організмом із рослинних провітамінів, якими є каритоноїди, тобто концентрати фруктів і овочів.
Позаяк жиророзчинні вітаміни накопичуються в організмі протягом тижнів і місяців, цілком достатньо п’ять днів на тиждень вживати АФК, а шостий (субота) - зробити рибний день. Наприклад, з’їсти якісну рибну тушонку. А в неділю вживати свинячу тушонку. Чому тушонка? Тому що тушковане м’ясо найкраще зберігає поживні речовини, найбільш придатне для перетравлювання й засвоєння, найбільш знезаражене від вірусів, бактерій і окислів.
Менш придатне для вживання варене м’ясо. Адже, м’ясо на 75% складається з води і тільки 25% - м’ясні волокна. Смажене м’ясо бажано взагалі не вживати, бо воно на 50% складається з окислів, а окисли нашою травною системою погано перетравлюються.
І малоїстівне м’ясо з морозилки. Кріоконсервування, тобто зберігання в холоді без втрати якості, може відбуватися тільки за температури -200°С і нижче. За температури -20°С у м’ясі в разі тривалого зберігання більше 1 місяця відбуваються такі зміни, що з нього наш організм не може утворювати якісні протеїнові амінокислоти і, як наслідок, не утвориться якісна нова клітина організму. Як вихід зі становища, морожене м’ясо, яке довго зберігалося, можна вживати після триразового відварювання з великою кількістю листових і кореневих овочів.
Щодо кількості вживання м’яса вважається достатнім 1 г м’яса на 1 кг маси тіла. Тобто, людині масою тіла 80 кг достатньо 80-100 г м’яса на добу. Така ж кількість жирів буде достатньою для потреб організму.
Що стосується питання, яким чином вживати білкову їжу - окремо чи разом із рослинною їжею, то слід зазначити, що за даними останніх досліджень, які проводилися в США, було встановлено, що в разі комбінованого вживання 30% тваринних протеїнів і 70% рослинних величина ефективності засвоєння білків була значно вищою, ніж у разі вживання окремих протеїнових продуктів.
Наведений вище приклад стосується людей середнього віку, які працюють і витрачають для роботи велику кількість енергії. Для людей, які досягли пенсійного віку, вважається достатнім 0,5 г тваринного протеїну на 1 кг маси тіла.
Слід зазначити, що вживання більшої кількості протеїну буде призводити до збільшення маси тіла, що в похилому віці небажано.
Також слід сказати, що вже давно в якості зразкових протеїнів використовують молочні та яєчні протеїни, амінокислотний склад яких прийнято за ідеальний. Проте варто пам’ятати, що точну потребу людини в амінокислотах (амінокислоти - це будівельний матеріал для побудови організмом нових клітин) до цих пір не встановлено. Як не встановлено й формулу досконалого амінокислотного складу.
Тому висновок такий: у похилому віці слід ефективно харчуватися каротиновими та протеїновими концентратами, адже підвищені потреби зношеного організму людини в білках, жирах, вітамінах, мінералах, вуглеводах і мікроелементах уже не можуть бути забезпечені вживанням звичайної їжі.
Про правильність такого висновку я пересвідчився, спостерігаючи, як ростуть і розвиваються свійські тварини, зокрема свині. Чому свині? Бо їхній раціон найбільш подібний до раціону людини, а будова клітин найбільш подібна до клітин людини. Баланс їжі 1:1,5. Лише процес росту, розвитку та дозрівання свиней у 100 разів швидший, ніж у людини.
Отож, від 1 до 12 місяців свиня поступово вживає все більше їжі й у віці 12 місяців кількість їжі дорівнює 20 кг, у віці 12-14 місяців свиня вживає щодоби по 20 кг їжі, її приріст зростає, у віці 14-15 місяців приріст припиняється, а кількість їжі зменшується від 20 кг до 3-5 кг на добу.
Далі утримувати немає сенсу, м’ясо та жир повністю якісні й зрілі. Пора здійснити забій. Таке порівняння хоч і аморальне, але наглядне й говорить про те, що людям старшого віку вже після 40 років потрібно переходити на раціональне збалансоване харчування, яке б не потребувало від організму, що старіє, великих зусиль, спрямованих на травлевання та засвоєння великої кількості їжі, тобто 2-3 кг.
А звичайну їжу слід замінити на концентровану, тобто масу їжі зменшити як мінімум у 10 разів, піднявши концентрацію поживних речовин і клітковини в 10 разів. Чому в десять разів? Тому що у свіжих плодах фруктів і овочів 95-98% маси становить вода.
Якщо фрукти й овочі висушити за температури, не вищої 40°С, до вологості не більше 2%, то поживна цінність збільшиться в 9,5 разу, а об’єм і маса зменшиться майже в 9,5 разу.
Вживаючи концентровану їжу, організм людини при малій масі їжі отримуватиме велику кількість поживних речовин, витрачаючи при цьому мінімум зусиль для перероблення та засвоєння такої їжі.
Режим роботи внутрішніх органів і систем, тобто навантаження на них, зменшується в 50-100 разів, а, значить, термін служби збільшується також у рази.
Люди, які почали вживати АФК по 50-150 г на добу, мене часто запитують, а як же має бути, що шлунок і кишечник майже порожні? Я їм пояснюю дуже просто: не слід думати, що коли є рот, то він має бути весь час заповнений, а якщо є зуби, то вони постійно мають щось жувати.
Усі органи й системи, в тому числі шлунок і кишківник та інші органи, працюють періодично за потреби. І що з меншим навантаженням на добу вони працюватимуть, то збільшиться термін їхньої служби, тобто зросте тривалість і якість життя.
Термінові рятівні заходи
Чим старшого віку людина, тим менше слід вживати синтетичних ліків, тобто штучних.
У старшому віці треба переходити на натуральну живу клітинну їжу. Наприклад, з віком у людей підвищується тиск крові через склероз судин і збільшення холестерину в крові, що призводить до виникнення тромбів у судинах, а в подальшому - до інсультів та інфарктів.
Приблизно 25 років тому в лікарнях було розпочато проведення лабораторних аналізів на вміст холестерину в крові. Нормальним вважається вміст 5,2 ммоль/л, чи 20 мг/дл, верхня межа ризику 6,5 ммоль/л, чи 200-250 мг/дл. Ведеться постійне вимірювання рівня холестерину, а статистика свідчить, що кількість інсультів та інфарктів постійно зростає.
Людям з підвищеним вмістом холестерину лікарі рекомендують обмежити вживання їжі з жирами тваринного походження. У більшості випадків люди дуже буквально розуміють таке обмеження й зовсім відмовляються від насичених жирів. Таке розуміння є помилковим, адже холестерин, який міститься тільки в тваринних, так званих насичених, жирах, потрібен для побудови клітинних мембран тканин головного мозку та нервових тканин. Холестерин допомагає виробляти організму якісну жовчну кислоту, потрібну для повного перетравлення та засвоєння їжі.
Отож, з власного досвіду переконався, що сало, яке є концентрованим, зручним джерелом енергії, не шкідливе, його біологічна активність у 5 разів вища, ніж у масла, воно було з давніх-давен уживане українцями в період найбільш напруженого періоду робіт, таких як косовиця та збір урожаю.
На власному прикладі переконався, що сало не завдає шкоди навіть хронічним гіпертонікам. Інша справа, що під час їди треба знати міру.
Як запобігти тромбам
Які ж засоби я б порекомендував людям для зниження холестерину, уникнення та запобігання тромбам?
Перший - звичайний часник. Він знижує рівень холестерину, ліпше вживати сушений і змелений.
Другий - у столових буряках міститься такий фермент, як сапонін, який, взаємодіючи з холестерином, знижує його рівень у крові, що гальмує розвиток атеросклерозу.
Буряки також, справляючи жовчогінну дію, сприяють виведенню холестерину. Буряки мають бути «порошок концентрований», тому що у свіжому сирому вигляді буряки вживати не рекомендую через наявність у них алкалоїду бетаніну, який може спричинити отруєння та діарею. Можна варені буряки, але висока температура знищує вітаміни.
Третій шлях зниження рівня холестерину - це постійне вживання з їжею клітковини, що міститься у фруктах і овочах, які постійно споживаємо. Норма споживання клітковини концентрованої - 8-15 г як мінімум щоденно. У свіжому виді - 150-200 г. Така добова норма знизить рівень холестерину і сприятиме недопущенню атеросклерозу кровоносних судин. Головною ж причиною підвищення рівня холестерину в даний час вважаю вживання в їжу трансжирних кислот, які відносяться до побічних продуктів часткової переробки трансмодифікованих продуктів, таких як соя, ріпак та інші.
Окремо хочу зупинитися на ролі клітковини, яка в сухих концентратах фруктів і овочів містить у собі поживні речовини, а також відіграє важливу роль для поліпшення стану здоров’я людини.
Причому існує 2 види клітковини, яка міститься в стінках рослинних клітин. Це розчинна, тобто та, яка перетравлюється, клітковина овочів і фруктів, і клітковина, яка не розчиняється в кишківнику й не перетравлюється - целюлоза і лігнін.
Механізм дії клітковини полягає в регулюванні процесів травлення і сприяння перистальтиці (моториці кишківника), Крім того, вона збільшує кількість відпрацьованих продуктів життєдіяльності організму, які виводяться з товстого кишківника назовні. Клітковина також допомагає контролювати загальну кількість енергії, яка надходить в організм, впливаючи на почуття ситості.
Таким чином, кількість і якість їжі, яку ми споживаємо, має великий вплив на наш стан здоров’я. Перехід на малооб’ємну, збалансовану, висококонцентровану їжу, в якій переважають живі клітини, може допомогти людям досягти оптимального стану здоров’я, на яке тільки здатний людський організм.